MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 19 września
im. Konstancji, Teodora

Dzielni dawcy płynu życia

Wiadomości: KOWARY
Wtorek, 1 grudnia 2009, 16:47
Aktualizacja: 16:48
Autor: Ania
Fot. Ania
Trzydzieści siedem osób uczestniczyło w akcji krwiodawstwa zorganizowanej dziś na terenie plebani przy kościele NMP w Kowarach. Z potrzebującymi podzielili się swoją krwią głównie młodzi ludzie, w większości uczniowie miejscowego Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. Stanisława Lema.

Była to już kolejna zbiórka krwi, które organizują proboszcz parafii ojciec Ignacy Tomaszewski oraz nauczyciel z ZSO w Kowarach, Jarosław Kotliński.

– Młodzież bardzo chętnie dzieli się tym bezcennym darem, także wielu absolwentów z naszej szkoły deklaruje, że regularnie uczestniczy w tego typu akcjach – mówi Jarosław Kotliński. Potwierdzają to także licealiści. Wielu z nich podkreślało, że udział w akcji jest dla nich powinnością.

– Być może kiedyś my będziemy potrzebowali krwi – mówili. Wśród młodych krwiodawców znalazł się także nieco starszy pan: Adam Dominiak, który tym bezcennym płynem dzieli się od 18 lat – Oddawanie krwi to naprawdę nic strasznego – podkreślał.

W 2010 roku odbędą się kolejne tego typu akcje. Pierwsza zostanie przeprowadzona drugiego marca. Zbiórkę krwi przeprowadzali pracownicy z Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu. Wszystkie osoby, oddające krew bezpłatnie uczestniczyły w badaniach, które normalnie kosztują kilkaset złotych.

Ogłoszenia

Czytaj również

XXI Biennale Fotografii Górskiej rozpoczęte

MZK i... wrzosy

Wandale kontra naukowcy

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~Absolwentka kowarskiego liceum 1-12-2009 22:10
Jestem absolwentką Kowarskiego liceum. To właśnie Pan Kotliński zaszczepiał w uczniach chęć oddanie najcenniejszego daru- krwi. W czasie trwania liceum regularnie oddawałam krew, tera również robię to regularnie! Oddanie krwi nic nas nie kosztuje. A przecież nasza krew może uratować komuś życie! A ŻYCIE TO NAJCENNIEJSZE CO MAMY!
*piipi* 1-12-2009 23:58
~Piękne zdjęcia,które pokazują ..CZŁOWIEKA ! ~Piszę ..dziękuję,bo mogę dar Waszego serca potrzebowac ! - uzytkownik nickname.piipi
~sainnz 2-12-2009 1:30
raz oddalem krew i zemndlalem po 5 minutach ale to dlatego ze tam strasznie goraco bylo , ogolnie nie ma sie czego bac nie zaluje i zachecam
~do sainnz 2-12-2009 8:21
Za pierwszym razem też "fiknęłam koziołka" po oddaniu krwi, ale zkazdym następnym razem było coraz lepiej - teraz mam już na koncie ponad 5 litrów oddanej krwi i... na pewno na tym nie poprzestanę! I zachęcam Ciebie, oraz innych, do kolejnego oddania krwi :) Pozdrawiam wszystkich krwiodawców! S...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Trwa "Davos" w Karpaczu

Informacja wojewody ws koronawirusa (aktualizacja)

Oczyszczalnia w Szklarskiej Porębie do rozbudowy  

Przekazali laptopy dla rodzin zastępczych

Rowerowa Autostrada Dolnego Śląska

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
593
Tak
25%
Nie
71%
Nie wiem
4%