MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 9 lipca
im. Sylwii, Weroniki

Dzielą pieniądze

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 2 stycznia 2006, 0:00
Aktualizacja: Wtorek, 7 marca 2006, 9:33
Autor: TEJO
Fot. tejo
Remonty kilku zaniedbanych ulic, powstanie Książnicy Karkonoskiej, bieżące naprawy elewacji starych kamienic i budowa przyszkolnych boisk oraz betonowej nawierzchni dla miłośników jazdy na rolkach: oto niektóre z inwestycji zawartych w budżecie miasta na rok 2006. Projekt został przyjęty przez radnych pod koniec grudnia.

Rozbudowa Grodzkiej Biblioteki Publicznej ślimaczy się już od kilku lat. W tym roku jest szansa, że w końcu powstanie przy ulicy Bankowej Książnica Karkonoska, czyli nowoczesny kompleks z komputerowym katalogiem, dostępem do Internetu i innymi ułatwieniami dla czytelników GBP.
Stanie się tak dzięki ujęciu inwestycji w budżecie miejskim oraz wsparciu funduszy Unii Europejskiej.

Nowy blask odzyskają elewacje pięciu budynków przy ulicy Groszowej, Drzymały, Wolności i placu Niepodległości. To niezbyt wiele zważywszy na fakt, że kamienic w fatalnym stanie jest jeszcze wciąż bardzo dużo.
Ale na ich remont nie ma pieniędzy ani w zakładach gospodarki lokalowej, ani w budżecie miasta. Dlatego w większości starych budynków będą naprawiane tylko części wspólne, usuwane awarie i likwidowane zagrożenia. Część pustostanów zostanie przystosowana na lokale socjalne.

Ciekawsze lekcje wychowania fizycznego będą mieli uczniowie jeleniogórskiej szkoły podstawowej nr 2. Na podwórku powstanie boisko wielofunkcyjne, na którym będzie można pograć w piłkę ręczną i siatkówkę. Podobny obiekt z koszami zostanie zbudowany także w Zespole Szkół Zawodowych nr 4 przy ul. Leśnej.

"Piętnastka" w Sobieszowie wzbogaci się o bieżnię lekkoatletyczną.
Miłośnicy jazdy na deskorolkach i rolkach doczekają się specjalnej betonowej toru w skateparku przy ulicy Złotniczej.

Zaplanowano także przebudowę i remont ulicy Nadbrzeżnej. Powstanie całkowicie nowy odcinek drogi z uzbrojeniem, murem oporowym od strony rzeki Kamiennej oraz oświetleniem. Przebudowany zostanie także odcinek ulicy Łazienkowskiej. Skończy się również największa miejska inwestycja drogowa: kosztujący prawie 9 mln zł remont nawierzchni placu Piastowskiego w Cieplicach.

Pasażerowie Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego pod koniec roku będą mogli korzystać z ośmiu nowych autobusów, których zakup przewidziano w budżetowych wydatkach. Nowymi służbowymi samochodami będą jeździć urzędnicy zakładów gospodarki lokalowej oraz Powiatowego Urzędu Pracy w Jeleniej Górze.

Wciąż będą prowadzone prace związane z modernizacją oczyszczalni ścieków i przebudową sieci wodociągowej.

Dochody miasta w tym roku mają wynieść 281 434 899 złotych, a wydatki - 328 520 592. Deficyt, 47 085 693 zł, ma zostać wyrównany dzięki pożyczkom, wsparciu z funduszy unijnych oraz kredytom bankowym.

Ogłoszenia

Czytaj również

Przy Handlówce z darmowym parkingiem

W KSON–ie dzieje się

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~jeleniogórzanin 3-01-2006 10:42
a czy bedzie aquapark? bo tyle o tym mowili, a tu chyba nic z tego znow nie bedzie...
~MoNiCzKa 7-01-2006 16:58
Mooje kochane boisko:) i wspanialy kosz:D gdzies tam z tylu siedze sobie;)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Mobilizacja przed II turą

Wakacje w Złotoryi

„Zielony” przystanek

Wóz strażacki w nagrodę

Bobry na Zabobrzu

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
2090
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%