MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Dzięki Szlachetnej Paczce mogą być szczęśliwi

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 22 listopada 2015, 8:54
Aktualizacja: Poniedziałek, 23 listopada 2015, 8:04
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Spora grupa młodych ludzi wraz artystami pokazała wczoraj (21.11), że w Jeleniej Górze jest sporo szlachetnych osób, których nie trzeba długo namawiać, by dzieląc się swoją pasją wesprzeć potrzebujących. Z okazji otwarcia bazy danych tegorocznej Szlachetnej Paczki, w Galerii Sudeckiej zorganizowano „flashmob”.

Ludzie wielkich serc spotkali się wczoraj w Galerii Sudeckiej, by śpiewając, grając i tańcząc wesprzeć promocyjnie kolejną edycję Szlachetnej Paczki. Do akcji przyłączyła się m.in. Anna Patrys – śpiewaczka operowa o międzynarodowym uznaniu, która powiedziała, że nie zastanawiała się długo nad propozycją wsparcia akcji. - W zasadzie trwało to 30 sekund. Do dobroczynności niestety trzeba jeszcze ludzi namawiać, ponieważ nie mamy społecznej świadomości tego, jak bardzo bieda dotyka naszych współobywateli. Mało kto z nas czyta GUS-owskie statystyki i orientuje się w tym, jaki procent Polaków żyje w ubóstwie – powiedziała Anna Patrys. Młodość ma to do siebie, że jest bezinteresowna w wielu kwestiach i nie przelicza wartości nadrzędnych na pieniądze. Dlatego młodzi ludzie szybciej i częściej się angażują, a ich język bardziej do innych dociera – dodała jeleniogórska sopranistka.

Lokalni muzycy oraz tancerze, gdzie najmłodsza uczestniczka miała zaledwie 3 latka, bawili się w tzw. flashmobie, czyli szybko zorganizowanym tłumie przy utworze zespołu Raz Dwa Trzy pt. „Jutro możemy być szczęśliwi”. Co warte podkreślenia, udany występ poprzedzony był zaledwie jedną próbą.

Szlachetna Paczka odbywa się w Polsce po raz 15., w Jeleniej Górze po raz 6. W poprzednich latach z okazji otwarcia baz danych potrzebujących rodzin były to marsze na Plac Ratuszowy. Tym razem zdecydowano postawić na bardziej kameralny występ. - Udało nam się zgromadzić 20 wolontariuszy i dlatego możemy pomóc 37 rodzinom – powiedziała liderka projektu w naszym mieście Katarzyna Bogusławska.

Jak pomóc potrzebującym? - Każdy kto wejdzie na stronę www.szlachetnapaczka.pl może wybrać rodzinę, której zechce pomóc i tam będzie opis rodziny z wyszczególnionymi potrzebami – rozmiarami koszulek, butów, jaka żywność, środki czystości, zabawki. Każda rodzina jest inna i każda potrzebuje czegoś innego – dodała K. Bogusławska.

Nad poprawną organizacją wydarzenia pracowało wiele osób, w tym młodzież. - Dwa tygodnie wcześniej dostaliśmy wiadomość, że Paweł Wilk wymyślił flashmob, byłam odpowiedzialna za telefony do ludzi, którzy mieli wziąć w nim udział, zorganizowanie miejsca, itp.Przesiedziałam nad tym kilka dobrych dni po kilka, kilkanaście godzin – powiedziała 17-letnia Paulina Marek.

- Chętnie wzięłam w tym udział. Warto pomagać przy okazji tego typu akcji, ponieważ w dzisiejszych czasach, kiedy wszystko szybko się dzieje, ludzie mają bardzo mało czasu, żeby zrobić taki gest dla drugiego człowieka – stwierdziła uczennica Szkoły Muzycznej oraz ZSO nr 1 Amelia Grenda.

Ogłoszenia

Czytaj również

Ostatnie dni głosowania

Komisja Kultury jednogłośnie

Konferencja PiS: Wybory i lokalne połączenia

Komentarze (20) Dodaj komentarz

~ 22-11-2015 9:50
Fajne to było :)
~Rico 22-11-2015 10:01
Uważajcie tylko na różne odcienie biedy , bo czasami ta wygląda w dzisiejszych czasach bardzo elegancko .
~t-tryk 22-11-2015 11:03
Jelonko wczoraj przed północą , w okolicy- Zabobrze , Wiejska ktoś strzelał Padło około 5-6 strzałów pojedyńczych i 1 albo 2. krótkie serie. Trudno precyzyjnie określić na gorąco ilość , ale zdarzenie się działo. Wydaje mi się , że wyjaśnienie tej sprawy należy się Jeleniogórzanom.
~do 11:03 22-11-2015 11:12
trzeba było dzwonić na policje
~ 22-11-2015 11:50
Bardzo boję się świąt-przede wszystkim przeraza mnie kosmiczne zebractwo. Ten niemal przymus prezentów. Wszedzie te wyciagniete łapy a to pod postacia judzacych komunikatów w telewizji w markietach w prasie a chocby zalewanie reklamowaniem świąt i kupnem prezentów całe 2 m-ce /to w/g mnie jest po prostu wyłudzaniem/ .Biedni ,harcerki,kosciół,instytucje harytatywne itd.Nie ma spokoju całymi tygodniami a podobno państwo tak dobrze sie ma i nie ma bezrobocia w Jeleniej.,Jakieś wigilie,zbiórki zywnosci paczki.Wszystko zrzucili na obywateli a gdzie to bogate państwo i nasze podatki?A potem liczą : skoro wydali na swieta ileś milionów to sa bogaci-trzeba podkrecic srubę.Media i w/w działacze róbcie to na własny koszt bo was stać i dajcie nam zyć przed swiętami i po w spokoju.Ludzie maja mało.
~ 22-11-2015 11:55
Było świetnie, ale jeżeli mogę poprawić, to Paulina Morek* :)
kazimierzp 22-11-2015 13:13
Jeżeli ta akcja, ta zabawa spowodowały że więcej osób zwróci się z troską na potrzeby innych, potrzebujących to tylko przyklasnąć. Nie należy przejmować się tym, że karierowicze lubią się przyklejać do takich akcji, należy robić swoje i działać tak jak serce nam-wam dyktuje! Gratuluję determinacji i życzę dalszych twórczych akcji...
~do t-tryk 22-11-2015 14:00
Podniecasz się jakbyś mieszkał w 50 osobowej wsi.Pewnie jakiś burak popił i strzelał z jakiegoś wynalazku na ślepaki.Zajmij się czymś ciekawszym w nocy zamiast wisieć w oknie i wsłuchiwać się w strzały,tym bardziej że zbliża się nowy rok.
~ 22-11-2015 15:37
Dar serca darem serca i pięknie ! Ale ja też już mam dosyć wszedzie obecnej żebraniny.
~iza 22-11-2015 16:20
Przecież tu nikt nie żebra, nikt nie zmusza. Mówi się głośno o tym, że nie każdy ma odwagę prosić o pomoc, bo nie chce być posądzany o żebranie. To jest zupełna dobrowolność. Nie stać Cie to nie pomagasz. Zawsze sam możesz się zgłosić, jeśli masz problem finansowy i nie stać Cię na najpotrzebniejsze wydatki. Panie Kazimierzu P. jeśli jakikolwiek karierowicz może przyczynić się do nagłośnienia problemów jakimi są nędza, bieda, ubóstwo i samotność to niech ich przyłącza się do tych akcji jak najwięcej. Zapraszam Pana na www.szlachetnapaczka.pl
~Real 22-11-2015 17:55
Nie byłem, ale jestem jak najbardziej za :)
~Blądimać 22-11-2015 18:17
Ja nie mam, ale PiS ma i PiS da
~Real 22-11-2015 19:56
Blądimać, nie PIS, tylko nie PIJ więcej. Jak chcesz to pomóż, a jak nie chcesz to zamknij r....
~ 22-11-2015 20:32
Po co jest ta dyskusja? Kto chce pomóc - niech pomaga, a kto nie, niech zostawi to dla siebie. Prawda jest taka, że ten, co ma najmniej potrafi pomóc innym, bo wie, jak to jest, a ten, który ma wszystko co chce, to wypnie się tyłkiem w stronę potrzebujących.
~Uczestniczka 22-11-2015 20:38
Nawet z takich akcji muszą wynikać jakieś spory ?? Nie wierzę, że istnieją jeszcze ludzie pozbawieni wyczucia i serca i w trakcie takich akcji mają czelność coś krytykować. Czy macie świadomość, że dzięki takim nagłośnieniom wiele potrzebujących dostaje pomoc i środki do życia...czy zdajecie sobie sprawę, że nawet jeśli ktokolwiek robi sobie czymś takim reklamę to i tak dzięki temu ZAWSZE ktoś otrzyma pomoc !!!! Ilu ludzi dzięki mediom i komercji otrzymało "dom", jedzenie, jak również szanse na godne lepsze życie...nie wspominając o pieniążkach na leczenie, rehabilitacje czyli ratunek życia !!!! cieszmy się, że ktoś chce i ma chęci reklamować się w taki sposób, bo dzięki temu pomaga ludziom...ilu osobom w takim razie WY krytykanci pomagacie swoją krytyką i czepialstwem....?? !!
~Uczestniczka 22-11-2015 20:52
I jeszcze jedno...przez cały czas trwania akcji, ani przez 5sek nie pomyślałam o jakichkolwiek powiązaniach politycznych...a co najdziwniejsze, ale w 100% prawdziwe, nie wiedziałam, że organizator jest przedstawicielem ktorejś z partii !! Wspierając akcje liczyłam sie tylko z tym, że dzięki temu ktoś potrzebujący uśmiechnie się choć na chwilę i poczuje się lepiej ! Pozdrawiam
~Uczestniczka 22-11-2015 20:54
I jeszcze jedno...przez cały czas trwania akcji, ani przez 5sek nie pomyślałam o jakichkolwiek powiązaniach politycznych...a co najdziwniejsze, ale w 100% prawdziwe, nie wiedziałam, że organizator jest przedstawicielem ktorejś z partii !! Wspierając akcje liczyłam sie tylko z tym, że dzięki temu ktoś potrzebujący uśmiechnie się choć na chwilę i poczuje się lepiej ! Pozdrawiam
~Blądimać 22-11-2015 23:40
Real, brzydko się odzywasz i jesteś chamski. Ty nie byłeś, ale jesteś za. Ja nie mam, ale wiem kto ma i o co Ci chodzi człeku niemiły?
~Real 23-11-2015 7:37
Nie zrozumiałeś ? Ubolewam. Nie zaśmiecaj pięknej idei, czystej i bezinteresownej polityką !
~ja 24-11-2015 6:00
https://www.siepomaga.pl/matyldajastrowicz Pomóżmy uratować życie Maleństwu

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Rajd zdewastował las?

Gdzie głosować w niedzielę?

KSWiK spotka się z Karpaczem w sądzie?

200 pieczątek w 24 godziny

Juwenalia zakończone

Sonda

Wg. rządu najlepiej zarabiający mają finasować 500+ dla osób niepełnosprawnych. Czy to jest słuszne?

Oddanych
głosów
29
Tak
24%
Nie
76%
Nie mam zdania
0%