MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 14 lipca
im. Kamila, Marcelina

Dzięki ciągnikowi będzie łatwiej o zlecenia

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 18 listopada 2011, 13:07
Aktualizacja: 13:38
Autor: Angela
Fot. Angela
Spółdzielnia Socjalna „Patron”, w której pracuje dziesięciu bezdomnych ze Schroniska im. Św. Brata Alberta w Jeleniej Górze zakupiła ciągnik do czyszczenia i odśnieżania chodników oraz wykaszania trawy.

Spółdzielnia Socjalna „Patron” powstała w lutym minionego roku w ramach porozumienia Schroniska im. Św. Brata Alberta w Jeleniej Górze z Towarzystwem Walki z Kalectwem – Oddział Terenowy w Jeleniej Górze.

Pracownicy spółdzielni pilnują wieży Krzywoustego, sprzątają i ochraniają Targowisko Flora w Jeleniej Górze, sprzątają i będą odśnieżali strefę płatnego parkowania, wykonują roboty budowlane oraz koszą trawę, również na prywatnych posesjach. Społecznie posprzątali park przy ul. Wolności w Jeleniej Górze.

– Marcin Zawiła, prezydent Jeleniej Góry wysłał pisma do jeleniogórskich przedsiębiorstw z informacją o naszej spółdzielni, że miasto z nią współpracuje i jest z naszej pracy zadowolone. Mamy nadzieję, że dzięki tym działaniom oraz nowemu sprzętowi przybędzie nam zleceń, bo są nam one bardzo potrzebne. Z jednej strony będą to pieniądze na utrzymanie naszej placówki, ale z drugiej, uczy to osoby bezdomne pracy i normalnego życia. Daje im szansę wyjścia z bezdomności – mówi Andrzej Bednarski, kierownik Schroniska im. Św. Brata Alberta w Jeleniej Górze.

Sprzęt kosztował 38 tys. zł.10 tys. zł przekazał spółdzielni Polsko-Niemiecki Krąg Przyjaciół Jelenia Góra – Aachen. Pozostała część kwoty będzie spłacana w ratach leasingowych. Pojazd ma możliwość nie tylko oczyszczania chodników czy odgarniania śniegu, ale również jego wrzucania na przyczepę.

Ogłoszenia

Czytaj również

Guwer: To będzie profesjonalny skatepark treningowy

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Politycy komentują wynik wyborów

Komentarze (8) Dodaj komentarz

rymcycymcy 18-11-2011 13:32
13:24 | ~znów... | ...odczep się od Angeli ! Kobiety lubią powtórki ! ...za drugim zawsze jest lepiej ! ;)
~ 18-11-2011 13:53
tak rymciu, szczególnie jak slisko "po koledze" ...
~mmmmmmmm 19-11-2011 13:37
W ten sposób powinna wyglądać pomoc, należy pomagać wrócić do pracy, a nie bezsensownie dawać pieniądze i przyzwyczajać do dawania za darmo...
~Rider Hus 19-11-2011 14:38
To nie ciągnik tylko Rider (czyt. "rajder"). 38 tys? Najdroższa wersja dostępna na rynku kosztuje 24 tys. 14 tys. kosztował pług i szczotka????
~Do Rider Hus 20-11-2011 0:06
Pomysł według mnie dobry, dać komuś wędkę aby nałowił sobie "ryb". Lepsze to niż dać komuś po prostu rybę. Maszyny Husqvarna Rider np. 26kM kosztuje nawet ponad 70 tyś. patrz http://www.husqvarna.com/pl/landscape-and-groundcare/products/front-mowers/pt-26d/ a na zdjęciu jest zestaw 15T AWD lub 15Ts AWD z zestawem tnącym, szczotką, pługiem wirnikowym, przeciwcężarem, łańcuchami i jest to normalna cena...
jankes 20-11-2011 19:45
Zyczę Spółdzielni,,Patron'' powodzenia ,nowych,dobrych umów na sprzątanie i..........zadowolenia z pracy
~x 20-11-2011 20:33
jednym takim traktorkiem to za wiele nie nawalcza, cos w tym fiknie i po zleceniach, pozostaja lopaty. tym sprzetem bezdomni raczej pracoeac nie zechca bo to meczace zajecie. taki sprzet winien miec i to liczny zgkim. glowne ciagi piesze byly by czyste i zima oczyszczone, i kasa by byla za uslugi dla administratorow posesji przy chodnikach, i robota by byla na czas wykonana po nocnych opadach sniegu.
~a to Szelma 21-11-2011 9:56
Sprzęt super miałem nim możliwość trochę popracować - urządzenie rewelacyjne- łatwość obsługi+manewrowość daje dużo frajdy z pracy...trzymam kciuki za spółdzielnię niech wyrwie jak najwięcej zleceń. I oczywiście zgodzę sie z przedmówcą-wędka zamiast ryby super rozwiązanie!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Norweska Dolina Luxury Resort***** – 4 dzieci gratis, poleca ITAKA

Przetarg na kolejną stację

Przebudowa drogi nr 2273D

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Półkolonie z MOS–em po pierwszym turnusie

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
634
Tak
46%
Nie
41%
Nie wiem
13%