MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 10 sierpnia
im. Borysa, Wawrzyńca

Dzieciom w darze

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 13 lipca 2007, 0:00
Aktualizacja: Sobota, 14 lipca 2007, 11:13
Autor: Angela
Fot. Angela
Sprzęt medyczny dla ratowania życia i zdrowia najmłodszych pacjentów szpitala wojewódzkiego.

Inhalatory to dar Fundacji Jeleniogórska Akcja Bezpieczna Droga dla oddziału dziecięcego jeleniogórskiego szpitala. Personel sam wybrał taki dar, bo stary sprzęt od dłuższego czasu odmawiał posłuszeństwa. Inhalatorami leczone jest ponad sześćdziesiąt procent małych pacjentów.
– Znaczenie tego sprzętu jest po prostu ogromne – mówią lekarze. – Większość naszych pacjentów to dzieci ze schorzeniami dolnych i górnych dróg oddechowych.

– W tym roku za pieniądze zebrane ze świątecznej aukcji bombek kupiliśmy trzy inhalatory – mówił Mariusz Synówka, prezes fundacji. – Na ten cel przekazaliśmy dwa tysiące złotych. Jednak zostały nam jeszcze pieniądze na zakup innych drobiazgów, które będą tu jeszcze potrzebne. Cały czas zbieramy pieniądze, które również sukcesywnie będą przekazywane na pomoc do tego oddziału.

Dzięki współpracy między szpitalem a fundacją potrzeby placówki są bardzo dobrze znane i rozumiane. – Mariusz Synówka już od dłuższego czasu jako wolontariusz pomagał nam organizować różnego typu imprezy. W ten sposób poznał nasze problemy i bolączki – mówi Anna Sinica, prezes Stowarzyszenia Pomocy Chorym Dzieciom. – Od dwóch lat natomiast współpracuje z nami jako szef fundacji.

W roku ubiegłym FJABD z aukcji świątecznych bombek zakupiła pompę infuzyjną. Fundacja już myśli o kolejnej akcji, dzięki której również w przyszłym roku będzie mogła zrobić szpitalowi kolejny prezent.
– Na chwilę obecną potrzebne nam są pulsoksymetry, czyli urządzenia do pomiaru parametrów życiowych, są bardzo ważne dla dzieci przyjmowanych do nas szczególnie w stanie ciężkim – sugeruje personel oddziału dziecięcego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Jakie ma być nasze miasto za 20 lat...

Przebudowa chodnika

Śmierć na żwirowni

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~Seba 13-07-2007 13:46
Pięknie, tylko kto ten sprzęt będzie obsługiwał? Strajkujący lekarze?
~piękna 13-07-2007 18:52
Jakoś malutko tych dzieci na fotce,ale skąd się wzięło tyle białego personelu?czyżby zrobili przerwę w strajku...wiadomo jak oklaski to szybko przylecą. Ps.Dar wspaniały niech długo służy dzieciaczkom
~ELF 13-07-2007 23:11
Nie masz pojęcia Piękna o pracy z dziećmi.Ten personel jak widać nie strajkuje.Pokaż co potrafisz zrobić pożytecznego dla tych maluchów,wtedy też będą oklaski!PERSONEL JEST BARDZO MIŁY I SERDECZNY! Miałam chore dziecko na tym oddziale i to właśnie ten personel czuwa nad naszymi dziećmi.Chyba nigdy nie widziałaś ile już akcji przeprowadzili i imprez dla chorych dzieci.A tym wszystkim,którzy pomagają przekazując sprzęt i inne potrzebne rzeczy należą się słowa wdzięczności.
~KAROLINA 14-07-2007 19:24
Jeszcze raz dziękuję Lekarkom i Pielęgniarkom za opiekę i wyleczenie mojego synka. Mama i Tato KACPERKA

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Spotkali się przy grobie ppłk. Eugeniusza Głowacza

Czytelniczka: drogo i brudno

Jubileuszowy bieg w Szklarskiej Porębie

Stalowe rumaki w Karpaczu

Siatki mają chronić karkonoskie murawy

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
367
Tak
39%
Nie
55%
Nie wiem
6%