MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 10 sierpnia
im. Borysa, Wawrzyńca

Dziecięcy plener receptą na radość

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 10 czerwca 2009, 9:01
Aktualizacja: 9:03
Autor: Ania
Fot. Archiwum
Ulicę ozdobioną rysunkami dzieci i ich śpiewy podziwiano wczoraj w Parku Zdrojowym. Odbył się bowiem II Plener Malarski pod hasłem „Wiosna w Cieplicach”, w którym wzięły udział jeleniogórskie przedszkola publiczne i niepubliczne.

Maluchy tryskały energią. Wielu z nich tańczyło i wygłupiało się z rówieśnikami, inni śpiewali i wtórowali kolegom z innych placówek, prezentujących się na scenie. Koncert najmłodszych jeleniogórzan w Muszli Koncertowej wypadł świetnie, a wiosna, jaką namalowali na ulicach, była niezwykle kolorowa i pełna różnych stworzeń, zarówno realnych, jak i bajkowych. Wszystkie dzieci zostały nagrodzone pierwszym miejscem.

– Park Zdrojowy w Cieplicach ma w sobie wiele uroku, toteż wszystkie dzieci mogły zwiedzić to piękne miejsce, pobawić się przy dźwiękach muzyki, zaprezentować swoje talenty na scenie w Muszli Koncertowej, ale przede wszystkim namalować wiosnę, kolorową kredą, na alejkach parku. – mówi Bogumiła Lepieszo, dyrektor Przedszkola nr 10, które zorganizowało imprezę.

Obecny rok ogłoszono Rokiem Przedszkolaka, dlatego podczas uroczystości wręczono również wielu osobo dyplomy „Przyjaciel Przedszkola”.

II Plener Malarski odbył się pod patronatem prezydenta Jeleniej Góry, Marka Obrębalskiego. Uroczystość wspierali również: Stowarzyszenie Miłośników Cieplic, Szkoła Podstawowa nr 6, Przystań Twórcza – Cieplickie Centrum Kultury, Jeleniogórski Klub Motocyklowy – Sfora, Teatr Zdrojowy, Policja oraz Straż Miejska.

Możemy się spodziewać, że po wakacjach odbędzie się III Plener Malarski.

Ogłoszenia

Czytaj również

Czy wiesz jakie możliwości ma Twój smartfon? – warsztaty

Skalne ławki pod Szrenicą

Klasyki zjechały do Kowar

Komentarze (3) Dodaj komentarz

piipi 10-06-2009 16:00
~ACH !! ..jakie jest to wszystko *PIEKNE ! ~Zaraz ..wyruszam do Cieplic po ..RADOSC !*Dziekuje Dzieci.piipi.
maj3050 11-06-2009 12:07
zabawa była super, szkoda że fotoreporter skupił się tylko na dzieciach z "parasola"..., w plenerze brały udział inne przedszkola a ich prace były naprawdę śliczene !!!
jankes 15-06-2009 23:21
Brawo dla inicjatorek imprezy !! Brawa dla dzieciakow.!!!To dobrze ,ze uczymy milusińskich,ze raczki służą nie tylko do obsługi pilota

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Druga edycja darmowych e–warsztatów „Zaprogramuj swoją przyszłość”

Projekt "Zdalna Szkoła +"

„Bezpieczne wakacje” – zajęcia plastyczne

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Remont w Elektroniku

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
283
Tak
39%
Nie
57%
Nie wiem
5%