MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Dziecięcy plener receptą na radość

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 10 czerwca 2009, 9:01
Aktualizacja: 9:03
Autor: Ania
Fot. Archiwum
Ulicę ozdobioną rysunkami dzieci i ich śpiewy podziwiano wczoraj w Parku Zdrojowym. Odbył się bowiem II Plener Malarski pod hasłem „Wiosna w Cieplicach”, w którym wzięły udział jeleniogórskie przedszkola publiczne i niepubliczne.

Maluchy tryskały energią. Wielu z nich tańczyło i wygłupiało się z rówieśnikami, inni śpiewali i wtórowali kolegom z innych placówek, prezentujących się na scenie. Koncert najmłodszych jeleniogórzan w Muszli Koncertowej wypadł świetnie, a wiosna, jaką namalowali na ulicach, była niezwykle kolorowa i pełna różnych stworzeń, zarówno realnych, jak i bajkowych. Wszystkie dzieci zostały nagrodzone pierwszym miejscem.

– Park Zdrojowy w Cieplicach ma w sobie wiele uroku, toteż wszystkie dzieci mogły zwiedzić to piękne miejsce, pobawić się przy dźwiękach muzyki, zaprezentować swoje talenty na scenie w Muszli Koncertowej, ale przede wszystkim namalować wiosnę, kolorową kredą, na alejkach parku. – mówi Bogumiła Lepieszo, dyrektor Przedszkola nr 10, które zorganizowało imprezę.

Obecny rok ogłoszono Rokiem Przedszkolaka, dlatego podczas uroczystości wręczono również wielu osobo dyplomy „Przyjaciel Przedszkola”.

II Plener Malarski odbył się pod patronatem prezydenta Jeleniej Góry, Marka Obrębalskiego. Uroczystość wspierali również: Stowarzyszenie Miłośników Cieplic, Szkoła Podstawowa nr 6, Przystań Twórcza – Cieplickie Centrum Kultury, Jeleniogórski Klub Motocyklowy – Sfora, Teatr Zdrojowy, Policja oraz Straż Miejska.

Możemy się spodziewać, że po wakacjach odbędzie się III Plener Malarski.

Ogłoszenia

Czytaj również

Sentymentalna kolekcja "Watra wraca"

Marszałek Senatu w Jeleniej Górze

Marzena Machałek o programie PiS

Komentarze (3) Dodaj komentarz

piipi 10-06-2009 16:00
~ACH !! ..jakie jest to wszystko *PIEKNE ! ~Zaraz ..wyruszam do Cieplic po ..RADOSC !*Dziekuje Dzieci.piipi.
maj3050 11-06-2009 12:07
zabawa była super, szkoda że fotoreporter skupił się tylko na dzieciach z "parasola"..., w plenerze brały udział inne przedszkola a ich prace były naprawdę śliczene !!!
jankes 15-06-2009 23:21
Brawo dla inicjatorek imprezy !! Brawa dla dzieciakow.!!!To dobrze ,ze uczymy milusińskich,ze raczki służą nie tylko do obsługi pilota

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Czy strajk nauczycieli będzie reaktywowany?  

Wyczarowali drona z drewna

Wizyta gości z Chin i... wpadka

Kuchcikowo w SP 2

Jubileusz strażników miejskich

Sonda

Czy majątki żon i dzieci polityków również powinny być jawne?

Oddanych
głosów
585
Tak
80%
Nie
16%
Nie mam zdania
4%