MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Dziecięcy kryminał, czyli "Porwanie kaczątek"

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 21 kwietnia 2008, 8:35
Aktualizacja: 8:36
Autor: Renata
Fot. M. Tkacz
Najnowsza sztuka cieplickiej Sceny Animacji Teatru Jeleniogórskiego fascynuje młodych widzów i staje się hitem programu placówki.

Kto porwał kaczątka? To osnowa intrygi, w której uczestniczą młodzi widzowie oglądający najnowsze przedstawienie Teatru Animacji. Sztukę dobrze zagraną, wyreżyserowaną, z zachwycającą inscenizacją i scenografią.

Najmłodsza widownia bawi się fantastycznie, żywo i spontanicznie reaguje na wydarzenia dziejące się na scenie. Ponad godzinny spektakl wciągnął oglądających w tajemniczy świat zagadki kryminalnej.

Dzieci krok po kroku dociekały wraz z głównym bohaterem, Jackiem Jamnikiem, kim jest okrutny porywacz kaczątek.

Wszystko w czarodziejskim świecie baśni, w który wkracza widownia nie tylko dzięki barwnym postaciom, lecz także świetnie dobranej muzyce. Sama sztuka to nie wszystko. Po przedstawieniu dzieci mogły wejść na scenę i z bliska zobaczyć rekwizyty.

Ogłoszenia

Czytaj również

Ciepło w schronisku, także dzięki jeleniogórzanom

Od piątku Jarmark Bożonarodzeniowy

Rok niespełnionych obietnic

Komentarze (17) Dodaj komentarz

~Maczek 21-04-2008 9:39
Nigdy wiecej nie zabiore dzieci na coś takiego. Szczerze odradzam. !!!! Gdzie jest prawdziwy teatr dla dzieci?
piipi 21-04-2008 10:22
...pierwsza reakcja to...PRZERAZENIE !!.~Pomyslalam..tak z troski o Jarku i Lechu.
~do Maczka 21-04-2008 11:21
Napisz dlaczego odradzasz. Bo dale nie wiem co jest nie tak.
~Anka 21-04-2008 11:30
byłam! straszne
~tata 21-04-2008 12:07
a mojemu synowi sie podobalo, moze troszke za dlugi o jakies 15 min ale fajny jak dla dzieci, rewelacja, polecam
~JA 21-04-2008 12:56
w odniesieniu do poprzenika a co z tym było nie tak?
~Tato 21-04-2008 13:28
Bardzo sympatyczna bajeczka. Mój Jasio do dzisiaj przeżywa perypetie kaczątek i "Czarną Łapę". :-)
~ 21-04-2008 16:37
fantastyczny spektakl , nawet dla doroslych ,polecam wszystkim, ja bylam zachwycona i moje dzieci też!!!!!!!!!
~Padagog 21-04-2008 19:11
Gratulacje dla twórców i zespołu aktorskiego!!! Bardzo dobry spektakl!!! - to opinia 7-letnich dzieci i ich rodziców. W swoją akcję wciąga młodą publiczność! Dekoracja fantastyczna! No i ta zagadka jak z "Tajemnicy Szyfru Marabuta" Macieja Wojtyszki intryguje dzieci do ostatniej minuty. I tak na marginesie - aktor Sylwester Kuper z lekka przypomina dyrektora artystycznego Wojtka Klemma.
~~~dziadek 21-04-2008 21:34
wnuczka bardzo fajnie bawiła i trzymała lalki bo jej podobało p.Maczku to spektakl dla nich a nie do gustu pana...
~~~nl~~ 21-04-2008 22:56
Sztuka bardzo się podobała mojej córce i w drodze powrotnej bardzo chętnie opowiadała fabulę. Troszeczkę nazbyt dluga, ale rzeczywiście tak poprowadzona, iż dzieci mogly siępoczuć jako aktorzy, mimo,że byli widownią. WIELKIE gratulacje dla reżysera i wszystkich aktorów. Bardzo dziękujemy za wspaniale przedsztawienie i byle takich bylo więcej. PS.MACZEK zastanów się aby wybrać się na spektakl w starym styl, gdy widzowie nie mogli ingerować w rolę i w sztukę, lub zabierz dzieci do opery lub operetki. Tam nie można brać czynnego udzialu. A może pójdż do muzeum i nierozmawiaj z dziećmi na temat eksponatów. Może same przeżyją to co widzą.
~a`~~~~ 21-04-2008 23:10
Byłam z moim dzieckiem 6letnią córką i 4leltnim synem . Wciąż wspominają i przeżywają przedstawienie- opowiadają innym przygody bohaterów spektaklu !! Wciąz słysze ich słowa ....mamo bardzo nam się podobało chcemy jeszcze na takie przedstawienia chodzić!!!!! Moją uwagę przyciągnęły osoby ,które nie przyszły tam ze swoimi pociechami ,no cóż były one barrrrdzo znudzone .A i tatusiowie nieco przysypiali i dlatego mamy takie opinie jak np.Maczka!!!!! .Tak więc Panie lub Pani Maczek- widać słabe twoje skupienie lub REPERTUAR nie ten!!!!!!!Hm...przedziału wiekowego nie było ale DZIECI bawiły się wspaniale!!!!Może jakiś kryminał ,lub Powieść Detektywistyczna dla CIEBIE taką z przedziałem między 15-18-stym rokiem-a i dzieciątko twoje by się lepiej BAWIŁO!! A może przemocy za mało dla ciebie ,krwi ,itp... Widać niektórzy nie potrafią docenić tego , że do niestety takiej dziury jak J.G przyjeżdżają tak wspaniali aktorzy.A i Jeleniogórscy są barrdzo dobrzy!!! Wiem bo często chodzę.No ale cóż niski poziom intelektualny jest słuchaczy (ukłon dla Maczka,Anka i im podobnych). Niektórych rodziców dzieci pewnie wolałyby przy kompie posiedzieć pewnie !!!
~a`~~~~ 21-04-2008 23:22
Mam do aktorów Teatru Jeleniogórskiego SERDECZNĄ prośbę prosimy o więcej takich przedstawień!!!!!!!!! Kochani jesteście że o NASZYCH pociechach myśliccie.By NASZE dzieci mogły CZĘŚCIEJ PRZEŻYWAĆ tak WSPANIAŁE przedstawienia!!!! Mówię to w imieniu dośc sporej gromadki rodziców-i naszych pociech.One czekają na takie okazje by móc troszeczkę poprzeżywać przygody z bohaterami różnych bajek.Dajecie im duuuuużo RADOŚCI .Dziękujemy WAM za to.Mam nadzieję że i inni się zgodzą z naszymi opiniami.Nasze DZIECI chciałyby znów w najbliższy tydzień do TEATRU ZAWITAĆ :))
~a`~~~~ 21-04-2008 23:38
Maczku obudź się !!!!!!!!!!!!!! Prawdziwy teatr dla naszych dzieci niestety WYPARŁY komputery-gry i filmy akcji na DWD itp... A to nasza WINA!!!! No jeszcze mamy jakiś wpływ na nasze DZIECI .Póki skorupka za młodu....DLA KOGO mają w teatrach grać spektakle jak nasze dzieci wolą nadgarstki ĆWICZYĆ przy GRACH komputerowych!!!!!!!! Pomyśl .A później krytykuj sztukę!!!!!!!!!!!!! Bo innych rozrywek W TYM MIEŚCIE dla swoich pociech nie uraczysz.No może poza domowym komputerkiem...................
~niestety 23-04-2008 0:52
prawdziwy teatr dla dzieci wyparł pan Nauka, ja byłem z synem i te lalki raczej go przestraszyły- ja dodam, że były delikatnie mówiąc mało estetyczne dziwią mnie te entuzjastyczne opinie bo na widowni raczej obserwowałem znudzenie a tak dla ścisłości -mój syn nie gra w gry na komputerze- raczej czyta.
~do " niestety" 25-04-2008 8:52
tylko nie mów synowi że to wszystko przez " Naukę " bo się biedny jeszcze pogubi w tej " nauce" plynącej z tych ksiązek co i Ciebie wychowqały na takiego co daje " nauki" . Jeżeli taki spektakl by dla twojej pociechy nudzący ,to polecam " Śmierć wiewiórki "' bo to może i o zwierzątkach.........
~do Padagoga 19-05-2008 16:10
bo to jest jego kuzyn !!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

SiaDkarska Integracja  

Na Kilińskiego bezpieczniej

Młodzi przeciw zmianom klimatycznym

Świętowali Złote Gody

Trzcińsko ma sołtysa

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
869
Tak
22%
Nie
70%
Nie wiem
8%