MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 4 lipca
im. Malwiny, Odona

Dziecięce obrazy pełne słońca – po wernisażu w „Muflonie”

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 27 czerwca 2013, 7:58
Aktualizacja: 8:26
Autor: Mestra
Fot. mestra
Około 60 prac wykonanych przez młodych artystów różnorodnymi technikami plastycznymi, można było podziwiać wczoraj (26.06) podczas wernisażu w Galerii „Muflon”. Wystawa „Malowane słońcem”, która jest przeglądem dokonań uczestników całorocznych zajęć plastycznych przy MDK „Muflon”, przyciągnęła do Sobieszowa tłumy zainteresowanych.

Wczorajszy wernisaż rozpoczął się wyjątkowo – zanim zebrani zaczęli podziwiać obrazy w galerii, w sali widowiskowej miała miejsce projekcja filmu „Słońcem malowane, czyli gdzie i jak powstaje dziecięca sztuka”, prezentującego pracownię plastyczną i pobyt dzieci na warsztatach plenerowych. Po krótkim filmie wszyscy udali się do galerii, którą wypełniały barwne obrazy.

– Radość życia i bogatą wyobraźnię dzieci nie sposób wyrazić słowami. W ukazaniu innym swojego spojrzenia na świat, młodym artystom przychodzi więc z pomocą sztuka, w której przedstawione życie pełne jest kolorów słońca – podkreślali organizatorzy.

Wystawa jest przeglądem ok. 60 prac uczestników całorocznych zajęć plastycznych przy Miejskim Domu Kultury „Muflon” oraz efektem tegorocznych, majowych warsztatów plenerowych pn. „W bajkowym świecie”. Niezwykły klimat okolic kaplicy p.w. św. Anny i „Dobrego Źródła” zainspirował dzieci do namalowania własnych wizji widzianych krajobrazów. To właśnie podczas zajęć plastycznych oraz plenerów artystycznych podopieczni pod okiem instruktor Agaty Makutynowicz kształcą zmysł obserwacji, doskonalą swój warsztat pracy, rozwijają artystyczne talenty oraz poszukują własnych środków wyrazu.

– Mała pasja często staje się początkiem drogi do spełniania marzeń. Przed dziećmi i przed dorosłymi również jest jeszcze wiele do odkrycia. Sztuka bardzo nam w tym pomaga – mówiła Agata Makutynowicz, zachęcając jednocześnie do uczestnictwa w zajęciach pracowni od nowego roku szkolnego.

Po oficjalnym otwarciu wystawy przez Aleksandrę Jarocińską, dyrektor MDK Muflon i Agatę Makutynowicz, instruktorkę plastyki, w krótkiej części artystycznej wystąpiły uczestniczki zajęć plastycznych: Aleksandra i Michalina Gembickie.

Wystawę można oglądać do 31 sierpnia od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-19.00.

Ogłoszenia

Czytaj również

Trzeba posprzątać

Przegląd miejskich inwestycji – ciąg dalszy  

Spotkali się z Beatą Kempą

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~kaisa 28-06-2013 12:07
Brawo Pani Agato !!!!!!!! Podziwiam pani pracę i twórczość :) Brawo Dzieciaczki... Tak trzymać !!! ( nie tylko pędzel ;) ) Sukcesów życzę i wspaniałych wakacji !!!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Promowanie zabytków techniki

Działka nad zabytek?

Drastyczne billboardy

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Budują halę przy SP 8

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1288
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%