MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 26 września
im. Łucji, Justyny

Dziecięca olimpiada

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 14 maja 2007, 0:00
Autor: KED
Stadion MOS przy ul. Lubańskiej był areną rywalizacji Lekkoatletycznych Igrzysk Dzieci z jeleniogórskich szkół podstawowych.

W zmaganiach, których organizatorem był Międzyszkolny Ośrodek Sportu wystartowało ponad 200 dzieci z ośmiu jeleniogórskich szkół podstawowych. Rywalizacja odbywała się w czternastu konkurencjach: siedmiu dla chłopców i siedmiu dla dziewcząt. Trójka najlepszych zawodników w każdej konkurencji wywalczyła awans do finału strefy jeleniogórskiej, który odbędzie się w Bogatyni 24 maja.

<b>Na podium w zmaganiach dziewcząt stanęły:</b>
bieg na 60 metrów - Paulina Lisek (Szkoła Podstawowa nr 3), Laura Reissner (SP nr 8) i Karolina Dul (SP 13); bieg na 300 m. – Ola Malinowska (SP nr 6), Agata Kawiako (SP nr 6) i Olimpia Łuczak (SP nr 8); bieg na 600 m. – Nikola Kowalik (SP nr 3), Martyna Plucińska (SP nr 15) i Beata Orzech (SP nr 8); skok w dal – Anna Byczko (SP nr 11), Paulina Kowalska (SP nr 11) i Patrycja Sosnowska (SP nr 15); rzut piłeczką palantową - Natalia Owsiańska ( SP nr 11), Sandra Pecold (SP nr 10) i Monika Tokarska (SP nr 15); skok wzwyż – Dominika Łobocka (SP nr 6), Anna Burzyńska (SP nr 2) i Katarzyna Czajkowska (SP nr 13); pchnięcie kulą – Ewa Gurszpit (SP nr 8), Justyna Juszczyszyn (SP nr 15) i Dominika Górowska (SP nr 13).

<b>W rywalizacji chłopców miejsca w pierwszej trójce zajęli:</b>
bieg na 60 m. – Radosław Dehnert (SP nr 13), Wojciech Pater (SP nr 11) i Adrian Omelko (SP nr 8); bieg na 300 m. –Józef Grzybowski (SP nr 6), Mateusz Gozdek (SP nr 2) i Daniel Piwko (SP nr 11); bieg na 1000 m. – Damian Gała (SP nr 8), Paweł Grygian (SP nr 15) i Sebastian Czuba (SP nr 3); skok w dal – Emil Potocki (SP nr 11), Tomasz Kołodziejski (SP nr 13) i Bartosz Nadolski(SP nr 6); rzut piłeczką palantową – Dorian Pich (SP nr 15), Szymon Kozłowski (SP nr 6) i Paweł Kisiel (SP nr 2); skok wzwyż – Paweł Wojas (SP nr 8), Artur Czaja (SP nr 3) i Krystian Branicki (SP nr 6); pchnięcie kulą – Krzysztof Bukofaj (SP nr 8), Konrad Owczarek (SP nr 6) i Kamil Stankiewicz (SP nr 2).

Ogłoszenia

Czytaj również

Zwycięstwo Polski w Karpaczu

Powstaje rondo w Mysłakowicach

Jednostki kultury zapraszają na nowy sezon

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~kajtek 15-05-2007 7:10
gratulacje dla wszystkich i powodzenia w bogatyni obyście doszli do wrocławia i tam walczyli ;] uczniowie jedenastki powtórzcie wyczyn z tamtego roku i badzcie 2 szkola na dolnym slasku !
~iga 15-05-2007 10:36
Dlaczego mój komentarz trafił nie do tego artykułu tylko pod artykuł "Zwycięski Impetowiec" Proszę o poprawkę.
~zainteresowany 15-05-2007 20:54
czy ktoś wie może jaki czas miał zwyciestwa biegu na 1000m ?
~Dorek 18-06-2008 21:09
To ja rzuciłem palantowka 66m :D pozdrawiam wszystkich moich rywali :D

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Poznaliśmy mistrzów Jeleniej Góry

Senator zachęca do głosowania na maszty

Sankami w memoriale Warzyboka

Policjanci będą szkolić księży z Dolnego Śląska

Niebezpiecznie na Krośnieńskiej

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
909
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%