MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 28 września
im. Marka, Wacława

Dzieci z Okrąglaczka Mistrzami Dolnego Śląska!

Wiadomości: Region
Piątek, 20 maja 2016, 8:04
Aktualizacja: 8:06
Autor: J–O
Fot. Użyczone
We Wrocławiu odbył się finał Konkursu Dzieci i Młodzieży „Uczę się bezpiecznie żyć”, zorganizowany przez Euroregion Nysa pod honorowym patronatem Pani Agaty Kornhauser– Dudy. Pierwsze miejsce zdobyły przedszkolaki z jeleniogórskiego „Okrąglaczka”.

Już po raz dwunasty dzieci z województwa dolnośląskiego zaprezentowały swoje umiejętności i wiedzę związana z bezpieczeństwem. Jelenią Górę w kategorii zerówek reprezentowały przedszkola, które zdobyły trzy pierwsze miejsca podczas półfinału regionu jeleniogórskiego: Miejskie Przedszkole Nr 27 „Okrąglaczek”, Miejskie Przedszkole Nr 13 oraz Miejskie Przedszkole Nr 2.

Do finału zakwalifikowało się dwanaście placówek wyłonionych z regionu jeleniogórskiego, wałbrzyskiego, legnickiego oraz wrocławskiego. Wszystkie drużyny zmagały się z zadaniami zorganizowanymi na terenie Uniwersytetu Wrocławskiego. Dzieci, mimo młodego wieku, wykazały się dużą znajomością zasad bezpieczeństwa oraz umiejętnościami udzielania pierwszej pomocy.

W tym roku, przedszkolaki, na poszczególnych stacjach konkursowych zmierzyły się z zadaniami dotyczącymi przede wszystkim bezpieczeństwa w górach oraz udzielania pierwszej pomocy podczas złamania nogi i zadławienia.

Podczas uroczystego zakończenia zmagań, w Auli Leopoldyńskiej Uniwersytetu Wrocławskiego, zostali przedstawieni zwycięzcy. Pierwsze miejsce i tytuł „Mistrza Dolnego Śląska” zdobyły dzieci z Miejskiego Przedszkola Nr 27 „Okrąglaczek”. Drugie miejsce zdobyło Miejskie Przedszkole Nr 13, na piątym miejscu znalazły się dzieci z Miejskiego Przedszkola Nr 2.

Nagrodą specjalną dla wszystkich drużyn z każdej kategorii wiekowej, które zdobyły tytuł Mistrza Dolnego Śląska, jest wizyta i spotkanie z panią Agatą Kornhauser- Dudą w Pałacu Prezydenckim już w czerwcu tego roku.

Po raz kolejny przedszkolaki z naszego miasta udowodniły, że potrafią stawić czoła trudnym i nietypowym sytuacjom, w których potrafią pomóc drugiej osobie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Gmina skarży MEN

Wystawa świeżych grzybów – tylko na naszym portalu!

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~gluś 20-05-2016 9:23
brawo - jesteście WIELCY :)
~@^@ 20-05-2016 9:56
"Okrąglączek" zawsze odnosił sukcesy w dziedzinie przysposobienia do bezpieczeństwa, wychowawczynie mają metodykę i wiedzę. Szkoda tylko, ze to dobre przygotowanie i potencjał dzieci nie jest potem wykorzystany w szkołach. W mały stopniu przynajmniej. To pokazuje, ze szkoły to zabójca talentów i potencjału naszych dzieci. Niestety. Jeszcze raz gratulacje dla dzieci i wychowawczyń!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Obradowali seniorzy

Tak nie parkujemy

Uczniowie dostaną laptopy

W cieniu pandemii

W Sosnówce trwa strajk okupacyjny...  

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
1002
Tak
25%
Nie
72%
Nie wiem
3%