MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 29 września
im. Michała, Rafała, Gabriela

Dzieci z Dziwiszowa będą widoczne na drodze

Wiadomości: Region
Poniedziałek, 12 listopada 2012, 9:39
Aktualizacja: 13:57
Autor: Manu
Fot. Organizator
„Bądź widoczny na drodze” – pod takim hasłem, w minioną sobotę (10 listopada), bawili się młodzi mieszkańcy Dziwiszowa. Imprezę, w trosce o bezpieczeństwo dzieci – pieszych i rowerzystów, zorganizowało Stowarzyszenie Nasz Dziwiszów.

Brak chodników, źle oświetlone miejsca, wąskie drogi komunikacyjne i duży ruch samochodów to sytuacja znana nie tylko małym mieszkańcom Dziwiszowa w gminie Jeżów Sudecki. - Dzieci pozbawione odblasków lub jakichkolwiek elementów świetlnych są narażone na duże niebezpieczeństwo, a słaba widoczność takich osób wywołuje ryzyko potrącenia. Stąd pomysł akcji mającej na celu uświadomienie problemu i wyposażenie w elementy odblaskowe – mówi Lidia Kaczmarczyk-Pałucha ze Stowarzyszenia Nasz Dziwiszów.

Dzielnicowy Rafał Giers zaprezentował dzieciom film o tym, jak należy prawidłowo poruszać się po drogach, pokazał najbardziej niebezpieczne miejsca na terenie Dziwiszowa i wytłumaczył, dlaczego należy korzystać z elementów odblaskowych zwłaszcza teraz, kiedy coraz szybciej zapadający zmierzch i często trudne warunki atmosferyczne znacznie utrudniają widoczność kierowcom. Później wraz z Danutą Razmysłowicz przeprowadzili konkurs ze znajomości przepisów drogowych. Biorący udział w konkursie wykazali się bardzo dobrą znajomością przepisów prawa drogowego i stosowania ogólnych zasad bezpieczeństwa. Wszyscy laureaci i uczestnicy otrzymali nagrody i upominki ufundowane m.in. przez Policję, Tauron Ekoenergię, Starostwo Powiatowe i Urząd Marszałkowski. Były także tańce, występy (skecze) i poczęstunek.

Waldemar Leszczyński z Centrum Szkolenia Psów „Psicholog” wraz z sunią Zorbą zademonstrował, jak dzieci powinny postępować, aby nie prowokować niebezpiecznych zachowań u psów. Pokazał też wszystkim, jakie naturalne odblaski widoczne już z odległości 100 metrów mają nasi pupile. To oczywiście ich błyszczące oczy. Z kolei Danuta Razmysłowicz, specjalistka ds. prewencji kryminalnej z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze, pokazała, co należy zrobić i jakie bezpieczne pozycje przyjąć, gdy pies zaatakuje oraz przypomniała o zasadach bezpiecznego zachowania w czasie codziennych zabaw w domu, poza domem oraz w drodze do i ze szkoły.

Imprezę bardzo wspomogli także: radny gminy Jeżów Sudecki Tomasz Szczurowski oraz Piotr Konieczyński, znakomity i zasłużony aktor Teatru im. Cypriana Kamila Norwida, który wspólnie z Dorotą Lipińską, poprowadził imprezę. Oprawę muzyczną zapewnił Michał Tybinkowski.
Sponsorami oprócz wyżej wymienionych byli: Piekarnia i Cukiernia Libersbach, Cukiernia i Piekarnia Mrugała, Skład Opału w Łomnicy oraz Gmina Jeżów Sudecki.

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób wsparli ich pomysł i mają nadzieję, że przyczynili się do podniesienia bezpieczeństwa nie tylko najmłodszych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Medale dla zasłużonych

Roboty na Dworcowej

Senator zachęca do głosowania na maszty

Komentarze (14) Dodaj komentarz

~Horst 12-11-2012 9:58
Brawo dzieciaki! Brawo Organizatorzy za inicjatywę!!!
rymcycymcy 12-11-2012 10:16
Ten na czarno na pierwszej fotce to dzielnicowy ? :) ...dzieci powinny mu zafundować kamizelkę odblaskową ...bo jest zupełnie niewidoczny po zmierzchu ! ;)
~StanKa 12-11-2012 11:08
Ten na czarno wśród dzieciaków to jeleniogórski aktor Piotr Konieczyński, mieszkaniec Dziwiszowa, który wsparł naszą imprezę. Okazało się, że dzieci "poszły za nim jak w dym". Na koniec imprezy pan Piotr został wyposażony w odblaski, jak każdy uczestnik zabawy. Stanisław Kaczmarczyk, prezes Stowarzyszenia Nasz Dziwiszów
~MP 12-11-2012 13:05
"Ten na czarno"...jak można nie rozpoznać tego Artysty. Zagrał tyle świetnych ról, np. "Zakałę" czy "głupca" w "Kolacji dla głupca". Gratulacje odkrycia kolejnych talentów opiekuńczo-wychowawczych!!!
~Apropopopo 12-11-2012 13:48
A może ktoś się zainteresuje że w dolnym Dziwiszowie od 30.10.2012 nie ma oświetlenia na ulicy.Pozdrawiam radnych i sołtysa .
~karollo 12-11-2012 17:26
A drugi radny sie nie zaangażował ??? Po co nie ? Lepiej krzyczec, że sie chce ale nie mozna !
~??? 12-11-2012 18:18
Półmetek kadencji, kampanię czas zacząć......i poszło!
~StanKa 12-11-2012 18:47
Szanowni Państwo, nie psujmy dzieciom imprezy. Załatwiajmy sprawy tam, gdzie jest do tego miejsce. Drugi Radny był pomysłodawcą imprezy, jeśli chcemy oddać sprawiedliwość. Natomiast kontakty: telefony oraz e-maile do wójta i sołtysa, są dostępne na stronie internetowej Gminy, każdy może skierować swoje uwagi od razu pod właściwy adres, bez pośrednictwa strony internetowej. Cieszmy się, mamy w Dziwiszowie bardzo dużo małych dzieci. Przygotujmy im fajne place zabaw. W sprawie oświetlenia już telefonuję do Sołtysa, słuszna uwaga.
~nj 12-11-2012 20:36
BEZ PANI DANUTY RAZMYSŁOWICZ WSPANIAŁEJ,KREATYWNEJ ANIMATORKI PREWENCJI KRYMINALNEJ TA ZABAWA Z PEWNOŚCIĄ NIE BYŁA BY TAK UDANA. MAM NADZIEJĘ, ŻE PRZEŁOŻENI W KOŃCU PANIĄ DOSTRZEGĄ I UHONORUJĄ MAŁĄ GRATYFUKACJĄ. WIELKI SZACUN. POZDRAWIAM
rymcycymka 12-11-2012 21:56
.. pewne zagrożenie stanowi ksiądz,który chodząc po kolędze w czarnej kietce jest w nocy mało widoczny
~Thebrymbrym 12-11-2012 23:52
Po zajściu słońca wyruszający na "łowy" ksiądz będzie więcej widział ! Uciekajcie dzieci ! : )
~Stasiek 13-11-2012 1:12
Wy chyba oszaleliscie w tej Polsce . Naprawcie chodniki , naprawcie lampy i tym zwiekszycie bezpieczenstwo . Wy zabieracie sie do bezpieczenstwa jak pies do jeza ......brawo .Jak dobrze , ze nie mieszkam w Polsce bo bym sie chyba wyzygal .
~kret-ka 14-11-2012 17:35
Tragedia jak czytam te komentarze! "Naprawcie chodniki , naprawcie lampy i tym zwiększycie bezpieczeństwo" Czy naprawa chodnika czy oświetlenia należy czy też jest zależna od szarych mieszkańców wsi?? Nie koniecznie. chociaż uwierzcie że ci ludzie robią co mogą żeby ktoś "ważny"się tym zainteresował a póki co organizują bardzo potrzebną akcje w tej miejscowości i mam nadzieje że inne wsie bez chodników pójdą w ich ślady!! A księdza się nie czepiajcie. może nie był na imprezie i nie dostał odblasku;) Postaram się żeby to się zmieniło.O!
~mka 14-11-2012 17:47
ktoś tu dawno chyba księdza nie przyjmowało po kolędzie i nie wie że ksiądz na czarnym ubraniu ma białą szatę, może nie jest odblaskowa ale nie jest też ciemna.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Ulica Krakowska gotowa

Policjanci będą szkolić księży z Dolnego Śląska

Droga jak nowa

Odkrycia w kościele

Dwie dziewczyny pobiły i skopały, a następnie okradły piętnastolatkę  

Sonda

W Jeleniej Górze pojawiły się miejskie hulajnogi. Czy to przydatny środek lokomocji po mieście?

Oddanych
głosów
90
Tak
39%
Nie
52%
Nie wiem
9%