MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Dzieci wiedzą jak być sobą

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 16 listopada 2013, 8:37
Aktualizacja: 8:46
Autor: Org
Fot. Org
To już trzynasta edycja konkursu „Bądź sobą, nie pij alkoholu” zorganizowanego przez Straż Miejską w Jeleniej Górze, w którym wzięło udział dziesięć jeleniogórskich szkół podstawowych. W Ratuszu prezydent Marcin Zawiła wręczył dzieciom dyplomy i nagrody. W uroczystości wzięli również udział opiekunowie uczniów, którzy zostali laureatami konkursu lub zdobyli wyróżnienie.

- Wpłynęło 150 prac, z których wyróżniliśmy 12. Nagrodzone rysunki trafią do Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych, gdzie zostanie z nich zrobiony wzór kalendarza na 2014 r. Po wydrukowaniu kalendarzy przekażemy je jeleniogórskim placówkom oświaty, by edukowały dzieci – mówił Grzegorz Rybarczyk ze Straży Miejskiej.

Pierwsze miejsce zajęła Gabriela Sokołowska ze Szkoły Podstawowej nr 3, drugie miejsce zdobyła Zuzanna Trawińska z SP 10, natomiast trzecie miejsce przyznano Martynie Ormianek z SP nr 8.

- Narysowałam kobietę w ciąży, której dziecko w brzuchu mówi, by nie piła alkoholu. Wzięłam udział w konkursie, bo lubię rysować i dlatego, że poruszał ważny temat - mówiła Gabrysia Sokołowska ze Szkoły Podstawowej nr 3.

- Na moim obrazku jest dziewczynka idąca ulicą i pan, który pije alkohol. Dziewczynka mówi mu, by nie pił, bo psuje sobie zdrowie - powiedziała Róża Liniewicz z SP nr 7.

- Alkohol wciąga i uzależnia, namalowałam więc życie bez procentów, bo jest kolorowe i radosne oraz życie z rodzicami alkoholikami, które jest szare i smutne – opowiadała Julia Kuberka z Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych.

Nauczyciele bardzo chwalą konkurs, który uświadamia dzieci już od najmłodszych lat o zagrożeniach czyhających na nie w życiu. – Działania profilaktyczne są najważniejsze, a wykorzystana w konkursie forma plastyczna wpływa na wyobraźnię dziecka, w której zostaje przesłanie tematu, czyli informacja o szkodliwości alkoholu – podkreślała Elżbieta Kryjak, nauczycielka z SP nr 10.

Czytaj również

To potrwa, ale warto

To ziemia niczyja?

Jeszcze o Ptasiej

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~zorientowany 17-11-2013 0:55
Dzieci chodzą do podstawówki i już wiedzą, że żeby być sobą, trzeba nie pić alkoholu. Jak skończą podstawówkę, to dowiedzą się, że człowiek staje sobą dopiero po wypiciu paru kielichów.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wsparcie dla polsko – czeskich projektów

W Jeleniej Górze trwa kongres ratowników medycznych

Prace zgodnie z planem

Prezesi spółek miejskich o cenach energii

Mali szachiści przed Pucharem Polski

Sonda

Czy wszyscy młodzi do 26. roku życia powinni być zwolnieni z podatku PIT?

Oddanych
głosów
992
Tak
38%
Nie
54%
Nie mam zdania
8%