MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 26 września
im. Łucji, Justyny

Dzieci w Muflonie: Po co są gazety?

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 8 lipca 2013, 6:53
Aktualizacja: Wtorek, 9 lipca 2013, 6:50
Autor: Mestra
Fot. Mestra
Scenkami z życia redakcji i pokazem filmowym zakończył się właśnie pierwszy turnus Letnich Warsztatów Sztuki Reporterskiej i Filmowej organizowanych przez MDK „Muflon”. Dzisiaj rozpoczyna się następny dziennikarski „turnus” i będzie kolejny. Można się zapisać.

Przez cały miniony tydzień dzieci z jeleniogórskich szkół podstawowych zamieniały się w dziennikarzy prasowych i zbierały informacje do własnoręcznie przygotowanych gazet – informacyjnej, sportowej i plotkarskiej. Aby zdobyć szlify dziennikarskie, odwiedziły redakcje: Jelonki.com oraz Gazety Wrocławskiej, gdzie dowiedziały się m.in. jak powstaje i funkcjonuje prasa czy jakie są najważniejsze gatunki publicystyczne. Młodzi dziennikarze wzięli również udział w filmie, w którym odpowiadali na pytanie: Co to jest gazeta i do czego służy.

Na finał uczestnicy warsztatów zaprosili swoich najbliższych na przygotowany specjalnie dla nich program artystyczny. Scena na sali widowiskowej MDK „Muflon” zamieniła się w prawdziwą redakcję. W tej scenerii uczestnicy warsztatów zaprezentowali swoje gazety oraz wykonali dramę „Jeden dzień z życia redakcji”.
Niespodzianką dla rodziców i opiekunów była również projekcja filmu.

Na zakończenie każdy uczestnik warsztatów otrzymał słodki prezent i pamiątkowy dyplom. – Cieszymy się, że nasze dziecko mogło tutaj być. Każdego wieczora nasza córka nie mogła się już doczekać, żeby znów przyjść do „Muflona” – mówili po zakończeniu występu zadowoleni rodzice.

Ci, którzy nie mają jeszcze planów wakacyjnych, mogą zapisać się na kolejne turnusy wyjątkowych warsztatów. Od dzisiaj (08.07) rozpoczyna się cykl zajęć reportażowych, podczas których dzieci nakręcą swój własny materiał filmowy. Kolejne turnusy: 15-19.07.2013 – Tu radio „Muflon”, 22-26.07.2013 – Kręcimy teledysk. Warsztaty trwają od godz. 9.00-15.00, koszt: 135 zł.

Ogłoszenia

Czytaj również

Samochód poleasingowy – czy warto?

Komentarze po decyzji radnych ws. muzeów

Powstaje rondo w Mysłakowicach

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~ 8-07-2013 12:10
prowadzący warsztaty w muflonie zawsze mają głowy pełne świetnych pomysłów - tak trzymać!!!
~MartaK 8-07-2013 21:15
Aż muszę napisać - rewalacyjne są te warsztaty - moje dziecko uczęszcza już drugi turnus. Polecam każdemu!
rymcycymcy 9-07-2013 0:55
Drogie dzieci ! :) ...gazety mają dwa praktyczne zastosowania ...zależnie, czy są miękkie, czy twardawe ! :) ...jeśli te drugie to można je zastosować przeciwnie do tych pierwszych, czyli ...zrobić sobie gazetową czapkę napoleońską na głowę ! :) ...bardzo przydatną podczas malowania :)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Radni za zamiarem połączenia muzeów  

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

40 lat pracy Stanisława Firszta

Jednostki kultury zapraszają na nowy sezon

27. Polsko–Niemiecko–Czeskie Forum Kooperacji Firm

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
940
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%