MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Dzieci trenowały z Rafałem Kubackim

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 15 maja 2017, 10:59
Aktualizacja: 11:01
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Na zaproszenie Sudeckiego Centrum Ju Jitsu w sali przy ul. Wolności odbył się trening dzieci pod okiem 17–krotnego mistrza Polski, medalisty mistrzostw Europy i świata w judo – Rafała Kubackiego. Jak zapowiadają organizatorzy, mistrz coraz częściej będzie gościł w naszym mieście.

- Znamy się z Mirkiem Bołociuchem od 30 lat. Myślę o tym, żeby zrobić cykl pokazów w Jeleniej Górze, żeby zachęcić młodzież do sportu – powiedział Rafał Kubacki. - Element sportowy jest bardzo ważny, aby oderwać dzieci od laptopów i innych technicznych nowinek, bo zabierany czas zmniejsza ich odporność i kondycję fizyczną – argumentuje 17-krotny mistrz Polski, 2-krotny mistrz świata i mistrz Europy, który praktycznie całą karierę był związany z klubami wrocławskimi, ale Jelenią Górę również odwiedzał. - Przyjeżdżałem tutaj na obozy w latach 80. Działała tu prężnie Gwardia Jelenia Góra, mam też przyjaciół w tym mieście, ale nie miałem czasu jeździć – wyznał mistrz judo, który we wrześniu br. będzie gościem specjalnym na zawodach organizowanych przez SCJJ, ale to nie jedyna forma wsparcia młodzieży jaką planuje w naszym mieście.

- Jestem po rozmowie z zastępcą prezydenta Jeleniej Góry ws. większej współpracy jeśli chodzi o szkoły, bo zajmuję się profilaktyką uzależnień oraz przemocą i agresją w szkołach. Mam taki nowatorski program dotyczący rozwiązywania dylematów moralnych, szczególnie u starszej młodzieży – wyznał Rafał Kubacki.

Mierzący 201 cm mistrz wywarł duże wrażenie na dzieciach, które były bardzo zadowolone z odbytego treningu.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Głosy za strajkiem?

Żeromalia na filmowo

Już w sobotę kolejna Olimpiada Malucha

Studenci dzieciom

Wiosna Kresowa z Agatem

Wszyscy za strajkiem

Kończy się referendum strajkowe

Wiosna Biedronia sprawdza i zapowiada

Sonda

Czy wszystkie handlowe niedziele powinny wrócić?

Oddanych
głosów
424
Tak
62%
Jest dobrze, jak jest
14%
Nie
22%
Nie ma zdania
1%