MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Dzieci dzieciom o czystości…

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 15 kwietnia 2008, 15:17
Aktualizacja: Piątek, 26 marca 2010, 12:00
Autor: TEJO
Fot. TEJO
A raczej o brudzie i o tym, jakie skutki może nieść ze sobą brak zachowania higieny. Tego dotyczył spektakl, który najmłodsi z Przedszkola nr 4 pokazali dziś swoim rówieśnikom z „Piątki”.

„Księżniczka brudaska” to zabawna historia o damie, która nie poważała mydła i wody. Oprócz bohaterki na scenie pojawia się Królewicz, panny dworskie oraz cała królewska świta. Wszystko w pięknych i barwnych strojach.

Cały spektakl, na podstawie tekstu autorstwa Beaty - Barbary Jadach, pomogła dzieciom dopracować Elżbieta Sokolińska, wychowawczyni trzeciej grupy przedszkolaków z „czwórki”. Najmłodsi zaprosili we wtorek do swojego przedszkola dziewczęta i chłopców z „piątki”.

Młoda publiczność z uwagą obejrzała pouczającą sztukę, którą nagrodzono brawami. A my proponujemy pani Elżbiecie oraz jej młodym aktorom udział w przyszłorocznym Forum Teatrów Dziecięcych organizowanym przez Osiedlowy Dom Kultury, bo jest się czym pochwalić.

Ogłoszenia

Czytaj również

Z Ziemi czerpane...

Sukces naszych poszukiwaczy

PiS zaprezentował kandydatów

Komentarze (7) Dodaj komentarz

~_rymcycymcy___ 15-04-2008 17:54
Taki spektakl trzeba dedykować dorosłym brudasom, których mamy wielki dostatek. Można do nich dotrzeć w taki sposób, bo przecież wiadomo, że dorośli to "przeterminowane dzieci" ;)
piipi 15-04-2008 20:05
~Dzieci..MYJCIE zawsze raczki przed jedzeniem.~Taki posilek lepiej smakuje ,bo jest bez bakterii.
piipi 15-04-2008 20:12
~Dzieci..MYJCIE zawsze raczki przed jedzeniem.~Taki posilek lepiej smakuje ,bo jest bez bakterii.
piipi 15-04-2008 20:16
...do - [~rymcycymcy..)...baba caly tydzien..Gorgonzolle wozila,bo zapomniala..ze serek w torebce schowala.
~ewa 21-03-2010 21:19
Czy u Pani Sokolińskiej to już norma,że podpisuje się pod cudzymi tekstami ??? A czy pani Sokolińska, która \"wymysliła\" spektakl, posiada zgodę autora na wykorzystanie tekstu - NIE! Jakiekolwiek byłyby jej zasługi, łamanie praw autorskich jest karygygodne, tym bardziej,iż uczy dzieci !!!
~przedszkolanka 22-03-2010 18:47
no no no - z wielką radością oświadczam, iż znam osobiście autorkę tekstu inscenizacji i wcale nie jest to nauczycielka która za autorkę się podaje - jak można uczyć dzieci mając świadomość łamania prawa - przykro mi że te nieszczęsne przedszkolaki mają taką panią:(
~OBIEKTYWNY 24-03-2010 16:16
i tak rodzi sie plotka!!!!!!!!!!czytaj wyżej !!!!,do ewy i przedszkolanki -drogie Panie najpierw prosze zbadać sprawę o nie opierac sie na na krótkim tekscie jelonki ,który tak naprawde powstał bez konsultacji z z pania Elą ,poza tym nikt nie podpisał sie pod tekstem tylko został on wykorzystany do realizacji tematyki zdrowia i higieny a sposób realizacji tekstu autorki Pani BEATY Jadach która pisze swietne teksty dla dzieci i chwała jej za to ,po prostu zainspirował panią Elżbietę do realizacji przedstawienia .Spektakl odniósł sukces a wraz z nim nie tylko pani Ela i dzieci ale autorka tekstu-pani BEATA JADACH ,KTÓRA MA NIESAMOWITY DAR TWORZENIA DLA DZIECI I DZIĘKI TAKIM TEKSTOM MY NAUCZYCIELA MOZEMY JE TYLKO WYKORZYSTAC DO PRACY ,JESZCZE RAZ UKŁONY DLA AUTORKI I ORGANIZAOTORKI TAK WSPANIAŁEGO PRZEDSTAWIENIA -POZDRAWIAM

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Stop takim przepustom

PiS ujawnił listy kandydatów

Kandydaci PO

Rusza budowa kanalizacji deszczowej

Odchudzam się, ale nie chudnę

Sonda

Czy poprzez budżet obywatelski mieszkańcy powinni mieć coraz większy wpływ na miejskie inwestycje?

Oddanych
głosów
607
Tak
86%
Nie
9%
Nie mam zdania
4%