MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Dzieci bawiły się na zaproszenie uczelni

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 23 maja 2016, 13:54
Aktualizacja: 13:57
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Na terenie Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej w Jeleniej Górze odbyła się Spartakiada. Impreza została przygotowana i poprowadzona przez studentów kierunków: wychowania fizycznego, pedagogiki i dziennikarstwa, a jej uczestnikami były dzieci klas I–III szkół podstawowych z gminy Męcinka (powiat jaworski).

W pierwszej części spartakiady dzieci wzięły udział w inscenizacji rozpoczęcia roku akademickiego, z udziałem prorektora Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej w Jeleniej Górze. Odbył się krótki wykład inauguracyjny, a następnie mali goście uczelni rozpoczęli zmagania sportowe na terenie całego kampusu, gdzie rozlokowano 15 stacji. Na każdej z nich dzieci podzielone na grupy miały do wykonania różne zadania, a każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal, odbył się także pokaz tresury psów oraz sztuk walki.

- To pierwsza taka inicjatywa organizowana przez nasze kierunki dla gminy Męcinka – mówił Jacek Falkenberg, kierownik zakładu wychowania fizycznego KPSW. - Ta gmina nie jest przypadkowa, jestem z nią związany, mam tam swoje małe rancho, dużo czasu tam spędzam, a gmina i sołectwo są chętni do współpracy – przyznał J. Falkenberg.

W zabawie wzięły udział dzieci z klas I-III Szkoły Podstawowej w Męcince oraz Szkoły Podstawowej w Piotrowicach. - Jesteśmy zadowoleni, ale przede wszystkim zadowolone są nasze dzieci. Na pewno długo będą pamiętały ten dzień i niejednokrotnie będą chciały wrócić – oceniła Bogusława Kałużna, dyrektor Zespołu Szkół w Męcince. Dyrektorka oraz nauczyciele i rodzice zwiedzili teren kampusu i byli pod wrażeniem bazy, jaką dysponuje jeleniogórska uczelnia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Patriotycznie w MP 2

Droga pod Reglami

Jeleniogórzanka z szansą na tytuł Miss Polski

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~gluś 24-05-2016 7:04
świetna inicjatywa, szkoda że jeleniogórskie dzieciaczki nie brały też udziału, ale może następnym razem - tak czy siak super i podziękowania dla organizatorów

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Inauguracja klas patronackich Rainbow

Radni KO przeciw kupcom?

O rozpadających się górach

Studium na początek

Wieczór wspomnień

Sonda

Wypalenie zawodowe należy uznać za chorobę?

Oddanych
głosów
930
Tak
65%
Nie
28%
Nie wiem
7%