MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 15 lipca
im. Henryka, Włodzimierza

Działo się w szkole przy ul. Leśnej!

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 31 maja 2016, 8:09
Aktualizacja: Środa, 1 czerwca 2016, 7:44
Autor: P–D
Fot. Archiwum Szkoły
A co się takiego tam działo w minioną środę (25.05)? Plac przed budynkiem Zespołu Szkół Przyrodniczo–Usługowych i Bursy zamienił się w zagrodę dla zwierząt gospodarskich: królowały tam pięknie umaszczone konie z zaprzyjaźnionej stadniny, kuc, cielę, owca oraz kury ozdobne. Przybywający do szkoły gimnazjaliści mieli okazję doświadczyć, z czym wiąże się zawód technika weterynarii. Ale nie tylko.

Nauczyciel przedmiotów zawodowych weterynaryjnych Przemysław Spychalski opowiadał o najczęstszych dolegliwościach zwierząt domowych oraz o sposobach ich leczenia. Pokazywał, jak prawidłowo przeprowadzić resuscytację psa, w czym uczestniczyli także zainteresowani widzowie.

Swoimi umiejętnościami popisali się uczniowie technikum żywienia i usług gastronomicznych – w szkolnej pracowni, pod czujnym okiem nauczycieli, wypiekali bułeczki, ślimaczki, rogaliki i drożdżówki. W cały ten proces ochoczo angażowali się wszyscy młodzi goście. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się pizza, foccacia i pieczywo czosnkowe.

Swoje stoisko przed szkołą mieli zarówno uczniowie technikum leśnego, technikum architektury krajobrazu, jak i technikum geodezji. Ci pierwsi pokazywali, jak dokonywać pomiaru wieku, wysokości i masy drzewa, drudzy – jak zaprojektować obszar zielony wokół domu, a kolejni, jak wytyczyć działkę.

W pracowni biologicznej odbywały się prelekcje na temat „Mikroświat pod mikroskopem” – uczniowie gimnazjum obserwowali niewidoczne gołym okiem mikroorganizmy, takie jak: okrzemki, pierwotniaki czy glony.

W sali gimnastycznej, podczas XI Turnieju Piłki Siatkowej Dziewcząt i Chłopców Szkół Gimnazjalnych z zapałem walczono o Puchar Dyrektora Szkoły.

Przyrządzenie „wiosennej kanapki” oferowali wychowawcy bursy szkolnej, którzy zachęcali w ten sposób gimnazjalistów do jej zwiedzenia.

Wszystkim atrakcjom „dnia otwartego” w Zespole Szkół Przyrodniczo-Usługowych i Bursy Szkolnej w Jeleniej Górze towarzyszyły rytmy wakacyjnych już piosenek, wykonywanych przez uczniów klasy III technikum weterynaryjnego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Czas na egzamin ósmoklasisty

Będą widoki ze Zbójeckich Skał

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~wyborek 31-05-2016 20:51
i przy okazji ..uczniowie klas o profilu gastronomicznym zobaczyli jak wygląda live wołowina, konina, baranina i z czego robi się paszt"cz"et z królika. Wartość dodana. Pierogi i grill gratis.
~ 1-06-2016 7:46
Faktycznie, mało która szkoła może pochwalić się takimi akcjami. Oglądanie sal nie jest już atrakcyjne, a tu proszę... koniki, cielaczek, owieczka, o darmowej wyżerce nie wspomnę :) Może częściej takie akcje będziecie organizowali ?
~gość33 1-06-2016 12:52
Hahaha jak zawsze ta szkoła w dni otwarte robi show jaka ta szkoła nie jest a później wychodzi wszystko. Brak odpowiednich sal do nauki, brak nauczyciela dla techników weterynarii ( uczy jedna osoba nie będąca w zawodzie ). Nic z tej szkoły się nie wynosi, co roku można usyszeć jaka to klasa jest najgorsza a jak jest telewizja czy gazeta to nagle wszyscy ucznowie sa super. Nie wspominając o tym że dyrekcja nie zna swoich ucznów i absolwentów z którymi ma lub miała styczność.
~ 2-06-2016 20:41
do gość33... Widać, że jesteś bardzo zorientowany w tym jakie osoby pracują w szkole. Czy może wiesz, dlaczego w tej chwili jest jeden nauczyciel weterynarii?. Dziwi Cię to, że obecny nauczyciel nie ma własnej lecznicy, a co o nim wiesz? Facet robi dobrą robotę i zrobił z dzieciakami więcej niż by Ci się wydawało. Szkoła chwali się sukcesami, a Ty byś wolał żeby pisali o problemach, bo to jest bardziej chwytliwe? Problemy wyposażenia sal to nie jest wina szkół. Wszystkie zażalenia kieruj w nieco inną stronę. Doceń to, że się starają. A tak przy okazji Dyrektor nie musi znać wszystkich swoich uczniów, od tego są wychowawcy. Nic nie wyniosłeś ze szkoły, czyli zmarnowałeś 4 lata? Czemu nie zrezygnowałeś wcześniej? Inne szkoły z pewnością czekały.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Radosna edukacja w przedszkolach

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Guwer: To będzie profesjonalny skatepark treningowy

Czy wiesz jakie możliwości ma Twój smartfon? – warsztaty

Półkolonie z MOS–em po pierwszym turnusie

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
753
Tak
46%
Nie
40%
Nie wiem
14%