MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Działo się w Dwójce!

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 24 lutego 2019, 6:13
Aktualizacja: Wtorek, 26 lutego 2019, 9:51
Autor: WAC
Fot. WAC
Spora grupa rodziców wraz z dziećmi, które we wrześniu po raz pierwszy siądą w szkolnych ławkach przyszła wczoraj na dzień otwartych drzwi w Szkole Podstawowej nr 2 im. Bolesława Chrobrego w Jeleniej Górze.

W trakcie sobotniego przedpołudnia dzieci mogły się przekonać, że nie taka szkoła straszna i zajrzeć w różne zakamarki najstarszej jeleniogórskiej podstawówki. W poszczególnych salach przygotowano dla nich pokazy naukowe, techniczne, zajęcia matematyczne, językowe oraz z innych przedmiotów. Świetlica zapraszała na zajęcia kulinarne i krawieckie. Na sali gimnastycznej odbył się tez pokaz sportowy, a w auli swoje talenty zaprezentowały: szkolny chór „Złote nutki”, kółko teatralne „Maska”. Nie zabrakło pokazu tanecznego.

Co ważne dla rodziców, tego dnia do ich dyspozycji była cała kadra pedagogiczna szkoły. Mogli oni uzyskać kompleksowe informacje na temat ruszającego 4 marca procesu rekrutacji oraz organizacji procesu dydaktycznego najmłodszych uczniów szkoły.

Główną ideą tego dnia jest aby rodzice oraz dzieci zapoznali się z bazą szkoły, jej kadrą oraz formami aktywności przez nią proponowanymi – mówi dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 Beata Kozyra. - Ma to im pomóc podjąć odpowiedzialną decyzję co do zapisu dziecka do danej placówki. Dla dzieci są to też pierwsze chwile zapoznania się ze szkołą. To jest dobra tradycja podtrzymywana od lat we wszystkich szkołach. W przyszłym roku szkolnym u nas planowane jest utworzenie trzech klas pierwszych, ale wszystko jest zależne od przebiegu procesu rekrutacji.

Rodzice, którzy poświęcili sobotnie przedpołudnie, aby przyjść z dziećmi do „Dwójki” nie żałowali.

To bardzo dobrze, że organizuje się takie dni otwarte – mówi pani Natalia, mama Mai. - Dziecko może oswoić się ze szkołą, przełamać lęk przed nowym. Jest to też bardzo pomocne przy podejmowaniu decyzji, do której ze szkół posłać dziecko.

Twoja reakcja na artykuł?

12
80%
Cieszy
0
0%
Dziwi
3
20%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Poświst na "góralu"

Radny KO: Szyszko już, a kiedy reszta?

Po Koronę Gór Polskich

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~zwykła_baba 25-02-2019 8:16
👏👏👏

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Dolnośląski Festiwal Nauki

Stop marginalizacji średnich miast

Wybory: Zwycięstwo PiS

Nagrody dla szkół

Akt oskarżenia dla sprawców tragedii

Sonda

E-papierosy są lepsze od zwykłych?

Oddanych
głosów
722
Tak
14%
Nie
65%
Nie wiem
21%