MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Działo się pod wieżą!

Wiadomości: Siedlęcin
Niedziela, 8 września 2019, 6:20
Aktualizacja: Wtorek, 10 września 2019, 7:08
Autor: WAC
Fot. WAC
Mimo niekorzystnej pogody, znakomicie bawili się mieszkańcy Siedlęcina i okolicznych miejscowości na Kiermaszu Średniowiecznym, który odbywał się wczoraj (7.09) przy Wieży Książęcej w Siedlęcinie.

Kiermasz Średniowieczny został zorganizowany przez Gminę Jeżów Sudecki oraz Sołectwo Siedlęcin w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa. Oprócz tematyki historycznej nie zabrakło akcentów dożynkowych.

Można było między innymi zobaczyć inscenizacje scenek z życia w średniowieczu, walk rycerskich oraz polowania, wziąć udział w warsztatach tkackich, grach i zabawach rekreacyjnych dla starszych oraz dzieci. Wielkim powodzeniem, zwłaszcza wśród najmłodszych, cieszyły się warsztaty płukania złota. Każdy mógł spróbować pysznych ciast, upieczonych przez miejscowe gospodynie. Artystycznie imprezę ubarwiły występy zespołów ludowych oraz zespół "Żniwa" Lidia i Paweł Ulatowscy

Dzisiejszy Kiermasz Średniowieczny jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej i jest jednym z elementów projektu „Szlakami dawnego górnictwa po obu stronach Karkonoszy i Gór Izerskich” - mówi Bożena Matuszewska z Urzędu Gminy w Jeżowie Sudeckim. - Jego celem jest głównie wypromowanie naszego grodziska, które znajduje się w Płoszczynie i jest stosunkowo mało znane. Do tej pory została już wykonana jego makieta, tablice w Płoszczynie i pod grodziskiem z jego wizualizacją oraz wyznakowany szlak turystyczny z Perły Zachodu do grodziska. Ostatnim elementem będzie rajd gmin partnerskich z Polski, Czech i Niemiec - wylicza.

Twoja reakcja na artykuł?

16
84%
Cieszy
1
5%
Dziwi
1
5%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
5%
Przeraża

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Akcja krwiodawstwa u Franciszkanów

KOD pod sądem

Jak wybrać odpowiedni strój dla dziecka na bal przebierańców?

Piękne widoki już wkrótce

Wysoka dotacja, wielkie zainteresowanie

Bal charytatywny jeleniogórskich rotarian  

Zbiórka elektrośmieci

Jeleniogórska PO wspiera Siemoniaka

Sonda

Dzień nauki polskiej - kolejne święto państwowe. To dobry pomysł?

Oddanych
głosów
743
Tak
19%
Nie
77%
Nie wiem
5%