MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 4 lipca
im. Malwiny, Odona

Działkowicze dziękują policjantom

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 31 lipca 2008, 17:54
Aktualizacja: 17:56
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Po pladze włamań do altanek i kradzieży plonów działkowcy z ogródków „Nad Potokiem” dzięki mundurowym nie obawiają się o swoje mienie. Niestety, nie wszędzie policja jest tak skuteczna.

Zarząd Rodzinnego Ogrodu Działkowego "Nad Potokiem" w Jeleniej Górze podziękował w okolicznościowym piśmie insp. Zbigniewowi Ciosmakowi, komendantowi miejskiemu policji, za współpracę stróżów prawa z działkowcami.

Dzielnicowi z Zabobrza kilka razy pomogli ustalić, kto niszczy altanki i kradnie plony z grządek. – Dotychczasowe działania ze strony policji pomogły częściowo w likwidowaniu zjawiska wandalizmu i kradzieży na terenie ogrodu – napisali działkowicze. Policjanci regularnie odwiedzają działkowców, czym odstraszają potencjalnych

Ostatnio w ręce policji wpadło dwóch nastolatków. Jeden z nich miał na swoim koncie wiele włamań do altanek i kradzieży sprzętu pozostawionego tam przez właścicieli lub dzierżawców ogródków.

Przykład godny pochwały, ale – niestety – nie wszędzie działkowi złodzieje są tępieni z takim skutkiem. Bandy bezkarnych wyrostków i złomiarzy grasują po ogródkach „Chemik”. – Po warzywa wchodzą jak po swoje. Trzeba szybko zrywać plony, bo szybko „zmienią” właściciela – powiedziała nam jedna z działkowiczek. Po serii włamań do altanek, do których doszło w ubiegłym roku, sprawców nie wykryto. Działkowicze żyją w ciągłej presji, że znów coś ukradną lub zdemolują. Jak usłyszeliśmy od uprawiających ogródki, pieszych patroli policji nie wiedzieli tu wcale. – Czasem przejadą radiowozem i to wszystko – mówią ogrodnicy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Nawałnica nad Lubaniem

Droga rowerowa w budowie

Strażacy–nurkowie na basenie przy Sudeckiej

Komentarze (14) Dodaj komentarz

~ 31-07-2008 20:11
To właśnie nasze miasto. Skazują za kradzież ziemniaków, za zerwanie pomidorów w szklarni na zupełnym odludziu, a tymczasem w centrum Cieplic wandale niszczący wszystko i malujący sprayem po czym się da są nieuchwytni. No ale jaki to WIELKI sukces policji...
~do "działkowców" 31-07-2008 20:53
... szczerze proszę Państwa, 9 lat mam tam działke i policjanta nie widziałem, co jest grane z tym tekstem - sponsorowany przez KMP?
Riposta 31-07-2008 21:08
Mam taką teorię - dopóki nie będzie poszanowania KAŻDEJ własności, dopóty kraj nasz będzie pośmiewiskiem Europy i świata. I jeszcze jedno - tak długo jak długo istnieć będzie instytucja "znikomej szkodliwości czynu", tak długo Polacy nie uwolnią się od etykietki "złodziej". ................................................... Kto sie NIE zgadza?
~do malkontenta z 20.11 31-07-2008 21:30
!!! To właśnie takie sprawy najbardziej dokuczają zwykłym ludziom. Drobne kradzieże, dewastacje. To najbardziej ich boli. Nie interesuje ich, że ktoś komuś dał w ryja w "Atrapie". Jak nie chce dostać w "ryja" niech siedzi na jamie i nie szuka wirów. Nie interesuje ich rozbicie narkotykowych hurtowników. Dla nich najważniejsze jest bezpośrednie otoczenie. I brawa dla Policji, że od tego zaczynają. Bo jak ukrócą jednego z drugim co okradają działki to może oni w przyszłości nie pomalują centrum Cieplic lub kogoś nie zatłuką. Ponadto w tekście pisze, że wykryli to dzielnicowi. Właśnie od tego są i im za to chwała. To jest dla nich sukces. Oni się nie zajmują terroryzmem, czy dilerką proszkiem. Do nich właśnie należą "działki". Dlatego twój tekst, a przede wszystkim zawarty w nim sarkazm jest głupi i tyle. L O C K E
~Ted 31-07-2008 22:22
do Riposta masz 100 % racji.
~_ojdiridirachciach___ 31-07-2008 23:30
Do przedmówców: Każdy ma swoją rację, ale "moja racja jest najmojsza" !!! ;) prawie jak ..."Dzień Świra" ...no nie ? ;)
~malkontent 31-07-2008 23:51
Ja się z Tobą w zupełnej rozciągłości zgadzam - po prostu mnie dziwi to, że w Cieplicach nie można z wandalami zrobić porządku. Sprawa tam jest wyjątkowo prosta i każdy, gdyby miał tylko środki, które posiada policja poradziłby sobie z gówniarzami w 2 wieczory. Tymczasem tam nie robi się nic, a robi się wielki szum z powodu złapania złodzieja ogórków... To że działkowicz straci 3 kg pomidorów może być dla niego, ale tylko dla niego wymierną stratą. Na pobazgranym Placu Piastowskim tracimy wszyscy, bo wizerunek i opinia o mieszkańcach wywożona w Polskę przez gości musi być fatalna po obejrzeniu reprezentacyjnej części uzdrowiska...
piipi 1-08-2008 0:07
do - [~Riposta..]...teoria skuteczna i zgadzam sie z Toba.
~do malkontent 1-08-2008 10:56
biedni mieszkańcy cieplic. Ojoj przytulić?
~Locke 1-08-2008 12:40
To też wina zwykłych ludzi. Taki jeden z drugim widzi że dewastują, to nie zadzwoni, ale za to zaciera ręce że to sąsiadowi niszczą a nie jemu.
~sad 1-08-2008 13:23
wielki sukces policji - zlapanie zlodzieja marchewki, ziemniakow itd. itp., a gdzie czas na zwalczanie przestepczosci w miescie?? wieczorami (rowniez w dzien) strach przejsc ulica, a oni sie martwia o ziemniaki?!
~~Emeryt 1-08-2008 13:41
Jak by można było rewolwer posiadać legalnie, to zaraz w tydzień spokój byłby w mieście jak trzeba. A tak musimy liczyć na ...Borewicza.
~x 1-08-2008 14:25
piipi 1-08-2008 15:06
..do - [~Emeryt..]...a moze taki rewolwer na wode lub ARMATKA...

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Spotkali się z Beatą Kempą

Wczoraj kino plenerowe, a dzisiaj Jacek Ziobro

PKS Kamienna Góra wznawia połączenia

Działania proekologiczne

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1414
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%