MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 11 sierpnia
im. Lecha, Zuzanny

Działka pod nową stację już w rękach GOPR–u

Wiadomości: Karpacz
Niedziela, 3 września 2017, 7:14
Aktualizacja: 7:20
Autor: WAC
Fot. Użyczone
Grupa Karkonoska Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego jest już formalnie właścicielem działki, na której zostanie wybudowana nowa stacja ratunkowa w Karpaczu.

Działka, o której mowa położona jest w Karpaczu - Orlinku. Jej właścicielem było miasto Karpacz, zaś wartość gruntu to około 350 tysięcy złotych. Jako, że w planie zagospodarowania przestrzennego teren ten był przeznaczony pod parking konieczne było przeprowadzenie zmian formalnych, co trwało kilka miesięcy.

- Jesteśmy już po podpisaniu aktu notarialnego i GOPR jest pełnoprawnym posiadaczem gruntu na Orlinku - mówi prezes Grupy Karkonoskiej Zdzisław Górecki. - Mamy też wyłonioną firmę, która wykona ostateczny projekt budowli w Karpaczu. Zrobi to w oparciu o plany obiektu, który miał zostać wybudowany w Szklarskiej Porębie, ale ze względu na wycofanie się ze wspólnej inwestycji czeskiego partnera na razie nie powstanie - wyjaśnia prezes.

Według pierwotnych planów budowa obiektu miała ruszyć jeszcze w tym roku, z uwagi jednak że procedura przekazania działki trwała dłużej, niż się spodziewano start inwestycji przełożono na 2018 rok. Koszt budowy to około 2 miliony złotych. Będą one pochodzić z odpisu ze sprzedaży biletów jakie przekazuje Karkonoski Park Narodowy ratownikom górskim oraz dotacji z Urzędu Marszałkowskiego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Remont Wojska Polskiego – jaka organizacja ruchu?

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Pamięci poległych

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~ 3-09-2017 13:16
Czy to jest projekt z końca lat 80tych? Pod względem estetycznym jest to dramat. Rozumiem, że GOPR ma mało pieniędzy, ale elementarne wyczucie estetyki nie musi być chyba w nich liczone?
~z innejbajki 3-09-2017 13:29
W końcu wszystko idzie jak należy. Szkoda że szanowni Radni tak długo nie chcieli podjąć decyzji o przekazaniu działki tylko próbowali udowodnić jak ogromne sumy mógłby Karpacz zarobić na jej innym zagospodarowaniu. Np wysokość rocznego dochodu z parkingów liczyli szacunkowo (jak przypuszczali, że powinna być taka) nie sięgając do rzeczywistych dochodów z parkingów pod wyciągiem na Kopę. W efekcie argumentując podawali 10-krotnie większe sumy. Stacja GOPR z prawdziwego zdarzenia; z profesjonalnym sprzętem wymagającym garażowania (na miejscu, nie w J.Górze), z pomieszczeniami w których można udzielać pomocy poszkodowanym zanim dojedzie karetka pogotowia jest po prostu niezbędna przy tych ostatnio rekordowych ilościach turystów. Mieszkańcy też na tym skorzystają. Szkoda że straciliśmy sezon.
~Rico 3-09-2017 16:37
I jeszcze w Jeleniej powinien stać helikopter !
~:- 4-09-2017 14:54
Do ~.... jak ci się nie podoba projekt to możesz zawsze zafundować nowy projekt i u dołożyć kasy do realizacji. Co za kraj tylko wymagać i krytykować potraficie dajcie cos od siebie.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Śmierć na żwirowni

Odpust Krzeszowski

Odpust na Śnieżce

Kolski kręci film w Pilchowicach – utrudniena

Klasyki zjechały do Kowar

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
487
Tak
39%
Nie
55%
Nie wiem
6%