MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Działania prewencyjne policji w autobusach MZK

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 10 października 2016, 15:09
Aktualizacja: Środa, 12 października 2016, 8:14
Autor: MZK/Zeb
Fot. Użyczone/MZK
Przez dwa dni policjanci prowadzili akcje prewencyjną w autobusach jeleniogórskiego MZK. W tym samym czasie w autobusach kontrolerzy sprawdzali podróżnym bilety.

- Głównym zadaniem policjantów była reakcja na zachowania społecznie uciążliwe i reagowanie na zagrożenia dla pasażerów - mówi Edyta Bagrowska, rzeczniczka jeleniogórskiej policji. - Wcześniej przeszkolili kierowców MZK, jak mają się zachowywać w przypadku zagrożenia terrorystycznego. Przypomnę, że niedawno w jednym z wrocławskich tramwajów pasażer pozostawił w reklamówce bombę domowej roboty - dodaje.

Akcja prewencyjna odbywała się na trasie z ul. Wincentego Pola do Mysłakowic i z powrotem oraz od zajezdni MZK do Piechowic i z powrotem. Kontrolerzy nałożyli pasażerom 10 opłat dodatkowych za przejazd bez ważnego biletu. - Akcję oceniam bardzo pozytywnie - mówi Leszek Chmielewski, kierownik działu eksploatacji MZK. - Pasażerowie tym razem nie przekonywali, że nie posiadają przy sobie dokumentów i je okazywali. Gdy kontrolerzy mieli uzasadnione podejrzenia, że legitymowani nie mówią prawdy, prosili policjantów o zweryfikowanie ich danych osobowych. Było to możliwe, ponieważ policjanci posiadali przy sobie laptopy z dostępem do bazy danych PESEL. Z akcji zadowolona jest również policja.

Edyta Bagrowska mówi, że akcja nie miała charakteru jednorazowego i będzie kontynuowana już w najbliższej przyszłości.

Czytaj również

Karty tak, kolory nie

Wiosna Biedronia sprawdza i zapowiada

Spotkanie z pisarką w Esplanadzie

Komentarze (22) Dodaj komentarz

~18 sqandal 10-10-2016 15:40
..... pewnie, nadchodzi jesień , chłodne i deszczowe dni , więc policja woli w autobusach < pracować > niż w słocie i chłodzie patrolowac ulice , pozdrawiam wygodnych panów policjantów .
~ 10-10-2016 15:46
Nowe etaty a dilerzy na zaułku jawnie sprzedają towar brawo
~Bezdomny 10-10-2016 15:54
Widocznie w mieście jest za dużo policjantów i nie mają co robić .Może ich trzeba wysłać do Syrii aby walczyli z państwem islamskim.
~ 10-10-2016 15:54
Bombę we Wrocławiu mężczyzna zostawił w autobusie a nie w tramwaju. Skąd wzięliście takie brednie, że w tramwaju?
~mieszkanka 10-10-2016 16:10
Takie kontrole biletów częściej powinny się odbywać ,ponieważ jeździ dużo gapowiczow i w czasie kontroli są agresywni ,wyzywaja i jadą dalej tym lub następnym autobusem ,a tak kara za brak biletu i 500 zł za ustalanie danych delikwenta do skutku ,aż za boli ....
~BILGACO S 10-10-2016 16:13
Brawo dla Panow Policjantow widocznie nie maja co robic Tylko takimi pierdolami sie zajmowac bo kontrolerzy nie moga sobie poradzic z gapowiczami akcja jakby nie wiadomo co sie stalo tylko ze przewaznie tam gdzie naprawde sa potrzebni to ich oczywiscie nie ma smiechu warte jeszcze raz brawa dla Panow Policjantow
~B61 10-10-2016 17:22
A może by tak prewencyjnie usunąć meneli spod Biedronki na oś .Orle?
~rrone 10-10-2016 18:14
Proszę redakcję o rozwinięcie określenia "zagrożenie antyterrorystyczne", bo nie bardzo rozumiem!
~Wu 10-10-2016 19:47
10 mandatów... obserwując liczbę i jakość/skuteczność kontroli w naszym MZK, można stwierdzić że te 10, to w zasadzie miesięczna norma, jaką zazwyczaj ma kanar przy codziennym sprawdzaniu. Takie kontrole ze wsparciem powinny być częściej, bo co to za wystawienie mandatu cwaniaczkowi, który mówi że nie ma dowodu ze sobą, i podaje swoje dane "z głowy", a kontroler na to się zgadza. Śmiech na sali
~aaabbbccc 10-10-2016 20:21
Ja też po proszę policjanta w drodze do i z pracy. Tak prewencyjnie. Przecież płacę podatki.
~Jel.. 10-10-2016 20:49
no to już wiem jak prosiłam o interwencję to mnie zbyli czyli zasada radź sobie sam.-no a w autobusie to i cieplutko , spokojnie,,,
~lpp 10-10-2016 21:33
Straż wiejska powinna się tym zajmować codziennie. Policja jest od innych spraw.
~do mieszkanki 10-10-2016 22:37
Pani mieszkanko jeżeli w firmie kontrolerskiej zatrudniane są fujary to tak jest.Zatrudnić ludzi kompetentnych i wyszkolonych - w miarę młodych zapłacić im godnie ,a nie zawracać głowę policji.Tacy kontrolerzy przy zatrzymaniu gapowicza powinni w ostateczności wzywać policję.No, ale nasze kanary to ludzie z grupą trzęsący portkami w dodatku często"wczorajsi"
~ja 10-10-2016 23:07
popieram ,zająć się menelami z oś. Orle stoją albo siedzą przy obu wejściach do 'biedronki' śmierdzą są wulgarni ,strach przechodzić obok nich. Gdzie jest kierownik sklepu i ochrona
~gluś 10-10-2016 23:17
a mnie akcje prewencyjne Policji bardzo się podobają i są potrzebne :)
~Marcin1984 11-10-2016 10:35
bardzo dobra akcja. Sam ostatnio wracając autobusem byłem świadkiem, jak jakiś pijany facet chodził po autobusie i zaczepiał ludzi po czym wyjął nóż i zaczął nim machać. W końcu ktoś zadzwonił na policję, to mężczyzna wysiadł na jednym z przystanków.
~he he 11-10-2016 10:47
Nocą niech jeżdżą i odważnie legitymują pijanych ale wtedy to oczywiście ich nie ma tacy odważni
~ 11-10-2016 12:31
MZK a w takim przypadku kierowca ma obowiązek pomóc pasażerowi lub uniemożliwić dyskomfort w przewozie (jeżeli ktoś jest pijany śmierdzący tańczy śpiewa lub przewozi krowę) .Jeżeli w autobusie dochodzi do nagannych zachowań i nikt nie reaguje mamy prawo zgłosić to do MZK .Może taki kierowca robotę utrzyma ale o dodatkowej kasie niech zapomni
~ 11-10-2016 13:27
w ałtobusach mzk w naszym grajdole powinni na stałe jeśdzić policjanci
~ 11-10-2016 14:20
Zagrożenie antyterrorystyczne!matko kozlowska,co za idiot!
~Ochrona 11-10-2016 16:50
Policjanci nie wlepili mandatów,więc była to super akcja. A że gapowicze ukarani opłatami za jazdę bez biletu to Pikuś. Ja proponuję aby spółkaMZK wykupiła kilka etatów policyjnych i będzie miała codziennie takie kontrole A policjanci oplacani z budżetu powinni działać dla dobra ogółu A nie jednej firmy, bo następna akcja to może być skarga ze policjant podał dane personalne K ontrolerowi A takich uprawnień ustawa o ochronie danych personalnych nie daje kontrolerów aby potwierdzać na policji dane. Poza tym w autobusie nie ma warunków do przekazania danych i każdy mógł obok włączyć dyktafon i uzyskać w ten sposób dane personalne osób sprawdzonych i teraz mogą mieć zonka. A teraz akcja może przeciwdziałania terroryzmowi i wspólne patrolowanie z ochroną obiektów Wodnika jak ujęcie wody itp?
~Aa 12-10-2016 21:42
Chyba nie mają paliwa do radiowozu

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Bolidy wyścigowe dziełem studentów

Trwa remont mostu w Siedlęcinie  

Zamiany w przepisach wyborczych  

Wszyscy za strajkiem

Potrącenie pieszej

Sonda

Czy wszystkie handlowe niedziele powinny wrócić?

Oddanych
głosów
4
Tak
75%
Jest dobrze, jak jest
0%
Nie
25%
Nie ma zdania
0%