MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 11 sierpnia
im. Lecha, Zuzanny

Działania prewencyjne "Bezpiecznie motorem"

Wiadomości: Region
Czwartek, 10 sierpnia 2017, 14:24
Aktualizacja: 14:28
Autor: 112
Sezon motocyklowy trwa. Na wielu polskich drogach w całym kraju pojawili się fani jednośladów. Niestety, jak pokazują wydarzenia, niektórych z nich za bardzo poniosła wyobraźnia. Dlatego też policjanci jeleniogórskiej drogówki 9 sierpnia br. w regionie prowadzili działania prewencyjne pn. „Bezpiecznie motorem”.

Jak zawsze apelujemy do wszystkich kierujących o rozwagę i przestrzeganie przepisów. Każdy uczestnik ruchu drogowego musi mieć na względzie bezpieczeństwo swoje i innych - powiedziała podinsp. Edyta Bagrowska z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

W trakcie prowadzonych działań funkcjonariusze skontrolowali łącznie 56 kierujących, w tym 8 motocyklistów. Łącznie za popełnione wykroczenia w ruchu drogowym ukarali 42 kierujących, w tym 4 motocyklistów, a 2 kierujących za popełnione wykroczenia odpowie przed sądem. Ponadto zatrzymali 2 kierujących pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka, 5 kierujących straciło prawo jazdy na 3 miesiące za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o co najmniej 51 km na godzinę oraz zatrzymali 5 dowodów rejestracyjnych.

- Motocyklisto, pamiętaj, że drogi publiczne to nie są tory wyścigowe! Pomyśl zatem o innych kierowcach. Przestrzegaj zasad ruchu drogowego: nie przekraczaj prędkości; nie wymuszaj pierwszeństwa; wykazuj się ograniczonym zaufaniem wobec innych kierowców; zadbaj o odblaskową odzież, która sprawi, że będziesz bardziej widoczny na drodze - apelują jeleniogórscy policjanci.

Ogłoszenia

Czytaj również

Pogoń za uciekinierem

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Dwupasmówką pod prąd

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~Real 11-08-2017 8:24
Muszę zażartować ;) W apelu zabrakło mi, motocyklisto "noga z gazu". A tak serio, ograniczone zaufanie do innych to można mieć jadąc samochodem. Jadąc motocyklem najlepiej kierować kompletnym brakiem zaufania do kierowców samochodów, niestety.
~ 11-08-2017 8:33
niestety prawda

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wypadek pod Przełęczą Kowarską

Pożary podczas żniw

Rowerzyści na "gazie"

Czy tramwaj wróci pod Zajezdnię?

Czytelniczka: drogo i brudno

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
573
Tak
39%
Nie
55%
Nie wiem
6%