MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 16 lipca
im. Marii, Mariki

Dyskutowali o wspólnym rozwoju Sobieszowa i Jagniątkowa

Wiadomości: Region
Sobota, 4 sierpnia 2012, 9:21
Aktualizacja: 9:22
Autor: Angela
Fot. AP
Jakie inwestycje są priorytetem w rozwoju Sobieszowa i Jagniątkowa? Jak powinna rozwijać się współpraca między stowarzyszeniami, władzami miasta i radnymi? Jakie działania w tych dzielnicach będą realizowane w najbliższych latach? – na te i wiele innych pytań, odpowiedzi szukali uczestnicy spotkania, które odbyło się w lipcu w MDK Muflon w Sobieszowie.

Plan działania na rok 2012 dla Sobieszowa i Jagniątkowa przedstawił prezydent Marcin Zawiła. Wśród wymienionych inwestycji dla Sobieszowa znalazły się m.in.: przebudowa mostu przez rzekę Wrzosówkę w ciągu ul. Dembowskiego, budowa ścieżki rowerowo-rolkowej o długości 2 km wraz z parkingiem, chodnikami, drogami dojazdowymi, budynkiem z punktem informacji turystycznej, zapleczem socjalnym i sanitarnym i wyposażeniem (realizacja zadania 2012-2013r.), montaż dwóch kamer monitoringu wizyjnego, termomodernizacja Miejskiego Przedszkola nr 11, budowa przy SP nr 15 placu zabaw w ramach programu rządowego „Radosna Szkoła” czy remont placu zabaw przy ul.Dembowskiego. Ponadto w budżecie miasta na rok 2012 zabezpieczono pieniądze na: bieżące naprawy ulic i oczyszczanie spustów kanalizacji deszczowej na drogach, utrzymanie zieleni miejskiej czy remonty mieszkań. Dodatkowo spółka Wodnik od września rozpocznie realizację „uporządkowywanie gospodarki ściekowej w Sobieszowie", w nieskanalizowanej części Sobieszowa, czyli w ciągu ulic: Cieplicka, Chałubińskiego, Kamiennogórska, Marusarzówny, B.Czecha, Tetmajera, Bema, Osiedle Żeromskiego, Romera, Chopina, Heweliusza, Domeyki, Kolejowa, Polna , Zamkowa, Młyńska, Pod Chojnikiem, Karkonoska w granicach Sobieszowa. Wartość kosztorysowa tych robót to 33.7 mln zł, a ich realizacja ma się zakończyć w 2014 roku. Planowany termin podpisania umowy z wykonawcą to wrzesień 2012r.

W Jagniątkowie natomiast planowane są: zakup i montaż wiaty przystankowej ul.Michałowicka - Agnieszkowska w kierunku Sobieszowa, przebudowa ul. Wczasowej oraz ul. Narciarskiej (2012-2013 r.), rewitalizacja zabytkowego parku otaczającego Muzeum Gerharta Hauptmanna, budowa boiska wielofunkcyjnego oraz oznakowanie tras do aktywnych form turystyki.

- W ramach spotkania przedstawiciel Fundacji Centrum Kultury i Rozwoju Karkonoszy przedstawił propozycję inwestycji sportowo - turystycznych na terenie Sobieszowa i Jagniątkowa . Zebrani mogli zapoznać się z projektami pana Tomasza Miroszkina - Liniowej Kolei Karkonoskiej w Jagniątkowie i Centrum Sportów Ekstremalnych Jagniątków - Sobieszów oraz z projektem nowych tablic informacyjnych – relacjonuje jeden z uczestników spotkania. – Do realnego działania i płynnej współpracy stowarzyszeń, władz miasta i radnych, potrzeba jednak wiele takich spotkań – dodaje.
Następną wspólną debatę dla Sobieszowa i Jagniątkowa zaplanowano na wrzesień br.

Ogłoszenia

Czytaj również

Zamknięty szlak przy Zakręcie Śmierci

Senator zaklejał plakaty? Jest odpowiedź K. Mroza

Bestie A. Cieślińskiej w Muzeum Przyrodniczym

Komentarze (69) Dodaj komentarz

~123 4-08-2012 11:54
Prosze o dolaczenie do tych planow pilne udroznienie rynien i studzienek przeciwdeszczowych przy budynku komunalnym przy ulicy Sadowej 17,pniewaz woda zalega w piwnicy od dziesieciu lat po wiekrzych ulewach, a niestety takie coraz czesciej nas nawiedzaja.,,Fachowcy,,dzieciec lat temu wymieniali dach i rynny,pewnie w ramach oszczednosci wykonali rynny w ten sposob,ze jedna rynna pionowa splywa deszczowka z trzech stron dachu i jest to fuszerka tylko kto ja odebral.Studzienki sa niedrozne.
~mrn 4-08-2012 15:26
Czyny sie liczą a nie dyskutowanie !
~zula 4-08-2012 15:45
Kolej z Jeleniej Góry do jagniatkowa jak mówi reklama, najdłuższa kolejko w europie dla kogo? Dla WIPÓW i PREZYDENCIKÓW? z wnuczkiem do takiej kolejki nie wsiądem, aeroplanami nie latom. Myśloło że to kolej naziemno ino nie ta informacjo nas karmiło władza. Koszt biletu to jakesie pół moji jemerytury ,bedzie czyli ceny jangielskiej ,kapitalistyczne a jemerytury mamy socjalistyczne 526 zł/miesiączek.
~płk.Wilk 4-08-2012 15:52
a:Nie bęęędzie kaaa...lizy w Sobieszowie !!! Nie będzie kolei liniowejjjj, rozumiesz czy nie ?!?! To wszystko jest pic na wodę. a: Nieee będzie nic w tym Sobieszowie ! zooobaczysz!
~Rubezahl 4-08-2012 15:54
Zamiast snuć nierealne plany o Kolei Linowej czy Centrum Sportów Karkonoskich (przypomnę: Jagniątków jest miejscowością, przy której teren parku narodowego ma największą szerokość, sięgając aż po zabudowania tej miejscowości) dlaczego nikt nie pomyśli o oznakowaniu jako tras spacerowych i dróg rowerowych dróg polnych pomiędzy Cieplicami, Sobieszowem i Podgórzynem? To bardzo piękny krajobrazowo teren, szczególnie wiosną, gdy nad łąkami i licznymi zbiornikami wodnymi górują ośnieżone Karkonosze. A niestety bardzo rzadko odwiedzany przez mieszkańców. Gęsta sieć niemal płaskich dróg gruntowych z dobrą nawierzchnią idealnie nadaje się do nordic walkingu i przejażdżek rowerowych z dziećmi. Wystarczyłoby je oznakować, utworzyć kilka miejsc odpoczynku z ławkami, tablicami etc. Koszt niewielki.
~Rubezahl 4-08-2012 16:01
Cd. Wystarczyłoby na początek przedłużyć szlaki turystyczne schodzące z Karkonoszy i kończące się w Sobieszowie czy Podgórzynie tymi gruntowymi drogami do Cieplic. Jedna z wielu propozycji: połączyć kończący się w Sobieszowie niebieski szlak schodzący z Grzybowca z rozpoczynającym się w Cieplicach niebieskim szlakiem na Grodną drogą polną nad Wrzosówką i dalej przez Park Norweski i Zdrojowy w Cieplicach. Przez te tereny mogłaby powstać ścieżka rowerowa łącząca Cieplice z Sobieszowem, czy też inne trasy łączące uzdrowisko z Karkonoszami. Spróbujmy wykorzystać to, co już mamy, zamiast snuć nierealne plany, które wszyscy wiemy, jak skończą. Szkoda, że nasz prezydent tylko w tym jest dobry (żeby przypomnieć słynną SKM), a brakuje mu umiejętności wykorzystania drobnych rzeczy dla dobra miasta.
~zenek 2 4-08-2012 16:12
Wyremontować, udrożnić, odnowić!!! pseudo Vip-y rozdadzą sobie PREMIĘ ZA TEN WYSIŁEK i oddać Niemcom, ż...om. Na co wam to wszystko?? I tak rozkradną!!
~Januszz 4-08-2012 16:38
Rozwalił mnie ten plakat: "Kolej Karkonoska Jelenia Góra-Jagniątków - najdłuższa kolej linowa Europy!". A kogo niby będzie wozić ta kolej? Jagodziarzy na "Bożynowe" Skały? Żeby taka kolej się utrzymała, potrzebny jest duży ośrodek narciarski, a na taki KPN nigdy się nie zgodzi, gdyż - jak słusznie zauważył poprzednik - park narodowy akurat tutaj sięga szerokim klinem aż po sam Jagniątków. Żyjecie mitami, drodzy mieszkańcy Jagniątkowa. Posprzatajcie lepiej gówna z własnych obejść to może kiedyś ktoś do was przyjedzie. Przed wojną był bardzo popularny hotel na Grzybowcu, z pięknymi widokami na Karkonosze. A co teraz? Syf, kiła i mogiła. A wystarczyłoby postawić tam drewnianą wieżę widokową i widoki powróciłyby, a miejsce to od razu z powrotem zaroiłoby się od turystów. Koszt budowy
~Januszz 4-08-2012 16:43
Koszt budowy drewnianej wieży nie jest duży, o czym świadczy fakt, że na fali obecnego "wieżowego boomu" buduje je dużo gmin o wiele biedniejszych od Jeleniej Góry (np. ostatnio powstała bardzo piękna wieża na Gromniku). Zresztą bez problemu można uzyskać na ten cel dofinansowanie z Unii. Pchajcie się dalej z motyką na Słońce i słuchajcie wielkich animatorów turystyki w rodzaju Pika i Leszka, a na pewno zrobicie z Jagniątkowa drugie Zakopane. Tylko na mapach i plakatach i nigdzie więcej.
~ 4-08-2012 17:16
I znowu towarzystwo wzajemnej adoracji z Jagniątkowa
~uczę 4-08-2012 17:22
A komu jest potrzebny Wojtas.Ten facet nic nie potrafi.
~kometa 4-08-2012 17:41
Przypominam, ,ze Pan Janusz Wojtas jest radnym z dzielnicy Sobieszów. Mieszkańcy bardzo pragneli mieć swojego przedstawiciela w RM to go wybrali. Zamiast pisać głupie posty, może lepiej wykorzystać jego kadencję dla wspólnego działania. Pozdrawiam "uczę".
~pytajka 4-08-2012 18:13
Gdzide się podziała Zofia Cz.???
~płk. Wilk 4-08-2012 19:32
Niee będzie ka...lizy na Kamiennogorskiej, ani na Karkonoskiej. Nie będzie pewnie na to pieniędzy, ja tylko przypomnę, że niektóre ulice w Sobieszowie nie mają nawet nawierzchni z prawdziwego zdarzenia. Pozdrowienia dla Pani Anny, bo to jedyna pozytywna osoba w tym lewackim towarzystwie.
~ 4-08-2012 19:40
DOLNOŚLĄZAK. Fotka-plakat nr 14 " Jagniątków - Obudźmy Ducha Gór". Bardziej pasowałaby facjata radnego Gajewskiego. Warto byłoby aby ten jagniątkowski "lewicowy" radny się wreszcie przebudził. Wszak kadencja na półmetku. Ciekaw jestem czym kierowała się Malczuk /była szefowa SLD/, umieszczając Gajewskiego na liście wyborczej jeleniogórskiej lewicy. Pani Grażynko zechciej to wyjaśnić swoim partyjnym kamratom. Ta informacja należy im się "jak psu zupa".
~Pik K 4-08-2012 19:45
Szkoda,że Jagniątków i Sobieszów robi to wszystko po cichu.Gratuluję pomysłów.Szkoda,że nie wykorzystano bardziej realnych moich koncepcji rozwoju tej miejscowości.Myślę ,że z powodzeniem moje projekty wykorzysta gmina Podgórzyn Jagniątków pozostawiając w cieniu sukcesu dochodowości i dobrobytu mieszkańców.Niestety ,ani radny Wojtas i Gajewski nie sprawdzili się.
~ 4-08-2012 19:55
Cd. z 19:40. Czy pomysł magistrackiego SLD-owca oświatowego Domagały w sprawie likwidacji przedszkola w Jagniątkowie natrafił na milczący akcept "lewicowego" radnego Gajewskiego. Były zarządzie SLD fajny tandem /Domagała - Gajewski/ samorządowców zmontowaliście Jeleniogórzanom. DOLNOŚLĄZAK.
~ 4-08-2012 20:13
DOLNOŚLĄZAK. Na spotkaniu odnotowałem nieobecność Korzonka od dialogu. Czyżby po roku nienagannej pracy odpoczywał? A może tworzy w magistracie nowe stanowisko urzędnicze - pełnomocnika prezydenta d/s biznesu? Wszak Rada Biznesu coś tam warcholi.
~:/ 4-08-2012 20:47
Zawsze znajdą się narzekający, zamiast spokojnie przea...lizować, przeczytać, dowiedzieć się u źródeł, to jątrzycie... Cieszcie się, że komuś chce się chcieć...
~Obserwator 4-08-2012 21:03
Pik, nie ośmieszaj się. Ty przecież nawet nie znasz geografii regionu, góralu karkonoski z ciupagą. O czym świadczy rozpowszechnianie przez ciebie wszędzie gdzie się da zniekształconych nazw geograficznych różnych obiektów i miejsc w Karkonoszach. Władze miasta odcinają się od ciebie i bardzo dobrze - nikt nie wychodzi dobrze na trzymaniu sztamy z ludźmi, którzy na każdym kroku łamią prawo. Amatorom i internetowym warchołom, którzy tylko w swoim mniemaniu hodują mesjanistyczne przekonanie o zasługach dla rozwoju turystyki w regionie mówimy stanowcze NIE! Ty z Leszkiem wystarczająco już się ośmieszyliście w internecie, teraz zbieracie żniwo własnej głupoty.
~CKiRK 4-08-2012 22:14
Ponieważ pojawił się przeciek na temat projektów przygotowywanych przez nowo powstałą Fundację Centrum Kultury i Rozwoju Karkonoszy, chciałbym poinformować że z jej projektami można się zapoznać w serwisie internetowym: www.jagniatkow.net Link bezpośredni do projektu Kolei Linowej to: www.kolej.jagniatkow.net Wyjaśnię tylko iż jest to kolej linowa - wahadłowa z Jagniąkowa na Przełęcz Karkonoską, w górach łączy się z komunikacją miejską Szpindlerowego Młyna. W zamierzeniu połączenie to ma umożliwić korzystanie z bazy narciarskiej tej czeskiej miejscowości. Skraca ona drogę z Jeleniej Góry do Szpindlerowego Młyna z 80km do około 7km i jest to rewolucyjne podejście do tematu słabej oferty narciarskiej Jeleniej Góry.
~do ob 22:03 4-08-2012 23:11
Gdyby głupota miała skrzydła to fruwał byś nad Karkonoszami jak gołąb.Ja nikogo nie obrażam robię to co zostało zaniedbane przez takich jak ty. Nie zarabiacie na turystyce i to jest fakt.W Jagniątkowie pusto i głucho.Ty jako obserwator to widzisz na co dzień.Myślę,że dzięki takim jak my wszystko to się niedługo się zmieni i wyborcy nie dadzą się wam dalej otumaniać.Era Wasza się skończyła nastąpi dzień rozliczeń.
~Obserwator 5-08-2012 2:52
Przestań się ośmieszać Pik swoimi nudnymi gadkami. Prawda jest taka, że nie zrobiliście ZUPEŁNIE NIC dla rozwoju turystyki w Jeleniej Górze, poza kilkoma zadymami w internecie i nielegalnym szwendaniem się po parku narodowym (polskim i czeskim) co zasłaniacie gadkami o odkrywaniu Jeleniogórskich Karkonoszy i działaniu na rzecz rozwoju turystyki. O czym świadczy doskonale fakt, że nikt nie chce korzystać z waszych propozycji i pomysłów. Więc przestań spamować fora linkami do swoich wypocin i zajmij się plewieniem grządek - może w tym będziesz lepszy razem ze swoim kolegą Leszkiem-dekarzem.
~son 5-08-2012 8:25
a ul pod chojnikiem kiedy bedzie zrobiona i oznakowana ze taka istnieje?
~pieprzenie 5-08-2012 9:07
Kto tych na zdjęciu upoważnił gadać o problemach-mieszkańcy/? A ta kolej karkonoska to wypisz wymaluj 4RP pomylonego kaczora.
~ 5-08-2012 9:15
Drozdowski na prezydenta Jagniątkowa!
~ 5-08-2012 9:16
Polakowa na skarbnika
~ 5-08-2012 9:31
Do p...ny.Sami się upoważnili.Wyręczyli Ciebie ,Ty nie ruszysz swojej tłustej dupy!Siedzisz tylko przed kompem i pryskasz po monitorze ale oczywiście masz najwięcej do powiedzenia.
~Dziękuję... 5-08-2012 10:07
Nie mogę bezpośrednio uczestniczyć w waszych zebrania (jako zapracowany mieszkaniec) - dziękuję, że w końcu znalazł się ktoś, komu zależy, żeby coś w tych miejscowościach zmienić. Oczywiście zawsze od czegoś trzeba zacząć.Wspólną dyskusją a nie pyskówką z przedstawicielami, których sami przecież wybraliśmy, rzeczywiście można coś zdziałać. Jest tu wiele krytykujących wpisów. Masz człowieku problem, nie biadol na forum, tylko zaproponuj, pomóż. Może nie zawsze masz trafne propozycje, ale lepsze to niż bierność.Łatwo jest kogoś krytykować, obrażać gdy czynimy to anonimowo ale jawnie wystąpić to mamy z tym problem. Pozdrawiam pozytywnienie zakręconych Robert K.
~od pieprzeni 5-08-2012 10:16
Trochę inteligencji. 0dod chudej dupy. Piszecie,że wybrańcy sa do d,,,nic nie robią.Więc pocichutku pytałe m,dlaczego nie chćą spotkać sie z mieszkańcami?Przyjdę i porozmawiamy.
~Och... 5-08-2012 10:26
Czytając niektóre wpisy widać, że nie rozumiecie co czytacie! W artykule pisze czarno na białym jaką sumę przeznaczono na budowę ka...lizacji i kiedy, gdzie będzie ona wykonana.
~do 10:16 5-08-2012 10:42
Od kilkunastu lat w MDK Muflon, stowarzyszenia organizują cykliczne spotkania dla mieszkańców z przedstawicielami władzy miasta i radnymi. Od czasu wyboru swojego przedstawiciela do rady, w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca o godzinie 16.30 do 18.00 w MDK Muflon dyżuruje Radny Janusz Wojtas, a o godzinie 18.00 odbywają się spotkania Stowarzyszenia Sympatyków Sobieszowa - każdy może skorzystać.
~B.Różycka 5-08-2012 12:04
Szkoda że żyjący z turystyki mieszkańcy Sobieszowa i Jagniątkowa nie ujawniają swojego potencjału - zgodnie z ustawą o usługach turystycznych działają obiekty noclegowe, które w sumie dysponują 307 miejscami, natomiast pozostałe (ponad 200 miejsc noclegowych) nie są wpisane do rejestru UM i tak naprawdę ich nie ma, a przecież 500 miesc noclegowych to już powód żeby powalczyć o inwestycje turystyczne.
~sobieszowianin 5-08-2012 15:10
No tak, Tomy M. - znany z różnych portali "troll karkonoski" i jego durne pomysły... Najpierw budował winnicę w Karkonoszach (która chyba już całkowicie wymarzła), teraz wziął się za budowę kolei linowej (tym razem z publicznych pieniędzy). Ile ludzi będzie jechać tą koleją z Jagniątkowa do Szpindlerowego Mlyna? Na pewno nie tyle, żeby inwestycja się zwróciła. Tym bardziej, że jak wynika z projektu, górna stacja będzie przy b. schronisku Petrovka, skąd na Przełęcz Karkonoską jest jeszcze około godzina drogi. Już nie mówiąc o tym, że trzeba stamtąd jeszcze zjechać autobusem do Szpindla. Szybciej i taniej dojedzie się samochodem przez Jakuszyce, a przy tym podjedzie się pod sam ośrodek narciarski i jest się niezależnym od np. warunków atmosferycznych. Poza tym kłamstwem jest, że kolej
~sobieszowianin 5-08-2012 15:11
...poza tym kłamstwem jest, że kolej będzie najdłuższa w Europie. Proponowałbym zapoznać się z poważniejszymi źródłami na ten temat niż Wikipedia.
~CKiRK 5-08-2012 18:47
Kolej BYŁABY najdłuższą w Europie. Dane te nie pochodzą z Wikipedii lecz od producenta kolei linowych, jest tylko jeden producent takich kolei na Świecie. Zamiast się ośmieszać - uwaga trudne słowo: IGNORANCJĄ, może warto zacząć od zapoznania się z całym projektem - tam wszystko jest bardzo przystępnie napisane na ten temat. Od Petrovej Boudy do Przełęczy Karkonoskiej można dorzucić kamieniem. Autobusy ze Szpindlerowego Młyna będą jeździć pod samą górną stację. W sezonie turystycznym jeżdżą co 30 minut, być może będą jeździć częściej. Natomiast zimą, narciarze mogą zakładać narty i zjechać na nartach praktycznie do samego Centrum Szpindlerowego Młyna. Nie ma i nie będzie lepszego rozwiązania, droga górska czy tunel to rozwiązania droższe i bez perspektyw samofinansowania.
~CKiRK 5-08-2012 18:55
Natomiast Pierwsza Winnica Jagniątkowska to zupełnie inny projekt. Projekt pozytywnie zaskoczył swoimi efektami nawet Naukowców z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. Winorośle w Karkonoszach na wysokości 554 m n.p.m. przetrwały BEZ USZCZERBKU: bardzo srogie zimowe mrozy 2012, tragiczne dla wielu plantatorów wiosenne przymrozki 2012 i dwa bardzo obfite letnie GRADOBICIA. Winnica ma się dobrze i przetrwała KAŻDA ZASADZONA ROŚLINA. Dla porównania, winnica Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu założona tej wiosny ... walczy o przetrwanie w wydawać by się mogło bardziej sprzyjającym klimacie. Pierwsza Winnica Karkonoska to projekt badawczy, wyniki naszych doświadczeń będą nieodpłatnie upublicznione i pomogą każdemu kto zechce zakładać swoją winnicę, a to bardzo cenna wiedza.
~sobieszowianin 5-08-2012 20:18
Tomy M., po co kłamiesz? Autobusy ze Szpindlerovego Mlyna jeżdżą na Przełęcz Karkonoską średnio co 2 godziny: http://www.sluzbyspindleruvmlyn.cz/jizdni_rady/spmlyn-spindlerova-bouda-platny-od-162012.pdf. Plus godzina czasu na dojście z Petrovki. Policzmy: 0,5 godz. (dojazd z J.G. do Jagniątkowa) + 0,5 godz. (wjazd kolejką do Petrovki, kupno biletów, odczekanie w kolejce) + 1 godz. (dojście na Przełęcz Karkonoską) + 0,5 godz. (zjazd autobusem do Sp. Mlyna - a i tak zakładając, że autobus przyjedzie bez czekania na niego) + 0,5-1 godz. (dojście pod ośrodek narciarski) daje w sumie 3-3,5 godz. Samochodem dojedzie się na miejsce w połowę tego czasu i dużo taniej (sam bilet na kolejkę to wydatek rzędu 25-30 zł). KOLEJ LINOWA W JAGNIĄTKOWIE BĘDZIE PRZEDSIĘWZIĘCIEM DEFICYTOWYM!!!
~sobieszowianin 5-08-2012 20:24
W zimie ten czas jeszcze się wydłuży, gdy szlaki na grzbiecie są zasypane śniegiem, szosa jest nieodśnieżona itp..NIKT NORMALNY NIE BĘDZIE SIĘ PCHAŁ PIESZO PRZEZ GÓRY Z NARTAMI DO SZPINDLEROWEGO MLYNA. Co do długości kolejki linowej to poszukaj sobie w trochę bardziej wiarygodnych źródłach niż Wikipedia. Producent kolei linowych, od którego zaczerpnęliście informacje, jest jedynym producentem OBECNIE, co nie oznacza, że wcześniej nie powstało wiele dłuższych kolei, których ta firma nie wybudowała. Zajmij się lepiej swoją winnicą, zamiast namawiać mieszkańców do płacenia dużych pieniędzy na projekt, który nie zwróci się finansowo, a jeszcze trzeba będzie do niego stale dopłacać (wcale niemałe koszty eksploatacji).
~ 6-08-2012 7:47
Sobieszowianim może jednak przydałby Ci się kubeł zimnej wody ,styki Ci się grzeją!. Przedstaw zatem swoja propozycję.Co wg Ciebie poprawiło by sytuację w Jagniątkowie i Sobieszowie?
~VERA 6-08-2012 10:49
Sobieszowianin chyba za wszelką cenę chce udowodnić, że w okolicach Sobieszowa i Jagniątkowa - nic już robić nie trzeba, samo się zrobi, samo się zaprojektuje, samo się zainwestuje i samo się będzie kręcić. Jakiż cel - nie wiadomo, sobieszowianinie mów za siebie, a nie za innych mieszkańców Sobieszowa. Mnie się pomysł z koleją bardzo podoba, inwestycja na lata, region z innej strony oglądany, nie każdy ma ochotę samochodami rozbijać się po ulicach, turystyka po to jest - górska aby chodzić po górach i zachwycać się widokami.
~ 6-08-2012 14:54
Posluchajcie drozdowskiej, ona ma zawsze racje
~czytelnik JG 6-08-2012 16:26
Jasne, czemu od razu nie wybudujecie autostrady do swojego Jagniatkowa? Sobieszowianin ma rację - lepiej skupić się na małych, realnych pomysłach niż walić z grubej rury wiedząc, że i tak nic z tego nie będzie. zapamiętajcie: ci co wysuwają takie nierelane pomysły jak Tomy M tak naprawdę nic nie robią dla Jagniątkowa, zalezy im tylko na poparciu politycznym i dlatego mamią mieszkańców pięknymi, ale nierealnymi hasłami !!
~ 6-08-2012 20:57
czytelnik (gdyby nie sms'y to chyba nic byś nie czytał) o jakim poparciu politycznym *?jakieś paranoiczne konfabulacje zgorzkniałego pierdziela.Właśnie duże inwestycje sa godne uwagi a nie jakieś małe popierduchy, może karmiki lub domki dla ptaków chciałbyś budować?psu na budę takie gadanie.
~ 6-08-2012 20:59
Krew zalewa jak się czyta takie rzygowiny, pełne zawiści,jadu!Co za * towarzycho.Taki ludzki nawóz.
~coś mi tu pika 6-08-2012 23:43
Czy to nasz Wielki Eksplorator, Wspaniały Znawca i w ogóle Prawdziwy Turysta-Rowerzysta daje upust swojej agresji? Brawo! Może zapłacisz z własnej kieszeni za te deficytowe kolejki linowe (najdłuższe w Europie) czy tunele pod Karkonoszami? Sobieszowianin doskonale wyliczył, że bardziej będzie się opłacać jechać samochodem na około do Spindlerovego Mlyna niż pchać się kolejkami przez góry. Zresztą mamy podobną sytuację w przypadku Pecu pod Śnieżką. Można wjechać wyciągiem na Kopę, wejść na Śnieżkę (0,5 godz.) i zjechać czeskim wyciągiem. Nikt nie korzysta z takiego rozwiązania, o wiele wygodniej i taniej jest dojechać na miejsce własnym samochodem. Obudź się człowieku i zacznij myśleć trzeźwo. To przez takich jak ty niczego w Jagniątkowie nie ma bo macie głowy wypchane nierealnymi pomysłami
~coś mi tu pika 6-08-2012 23:45
C.d. Bo macie głowy wypchane nierealnymi pomysłami, a prostych, oczywistych rozwiązań nie potraficie wprowadzić w życie. Na kolejki, autostrady i tunele kasy nigdy nie będzie, a w Jagniątkowie i Sobieszowie dalej będzie panować brud, smród i ubóstwo.
~ 7-08-2012 12:10
pika,pika!to pewnie rozrusznik serca nawala!Turystyka samochodowa to ma być przyszłość regionu i jego dynamiczny rozwój?Gratuluję, faktycznie trzeźwo myślisz.szkoda,że IQ wciąż ujemne! P.s. Dobra wiadomość dla Was: już nie długo będziecie znowu mogli trzymać gołębie na balkonach!Czy coś jeszcze potrzebne wam do szczęścia?
~;/ 7-08-2012 14:09
Dokładnie! Najlepiej wsiąść w samochód i na Śnieżkę podjechać, po to są wyciągi, kolejki, aby przemies...ć się w górach, oglądać je i podziwiać. Uważam, że kolej taka to jeden z lepszych pomysłów, jednak malkontenci zawsze się znajdą.
~Zdziwiony 7-08-2012 15:17
Jako mieszkaniec Sobieszowa, a nie zaangażowany w sprawy społeczne (dotychczas to mnie nie interesowało). W tej chwili spędzam urlop i prawdę powiedziawszy z nudów, przeglądam sobie stronki. Dowiedziałem się ciekawych rzeczy związanych z Sobieszowem i Jagniątkowem. Popieram pomysł z tą kolejką - super. Natomiast zdenerwowały mnie wpisy jakiegoś K.Pik. Dowiedziałem się, że nie jest on nawet mieszkańcem Sobieszowa ani Jagniątkowa. Zachowuję się tak jakby był właścicielem tych miejscowości ;) . W innych artykułach natrafiłem na temat tego pana i opinie były niepochlebne. Ewidentnie widać, że panu zamarzyło się porządzić i zaczął już kampanie przedwyborczą !
~rozsądny 7-08-2012 16:12
Bzdury, bzdury, bzdury! Jak nie podobają wam się samochody, to pobudujcie same kolejki w górach, a zlikwidujcie szosy. Tylko finansujcie je z własnych kieszeni. Myślicie, że kolejki nie stwarzają zagrożenia dla środowiska? To jest ingerencja w ekosystem, trzeba wyciąć drzewa, wybetonować słupy, zbudować stacje, prąd płynący kablem odstrasza zwierzęta i wpływa niekorzystnie na biocenozy, a druty szpecą krajobraz. Chyba nie byliście nigdy w Alpach, gdzie na co drugą górę można wjechać kolejką, a teren wokól jest zdewastowany. Myślcie mózgiem, a nie d..., wasze plany są zupełnie nierealne. Ale tak to jest, gdy wydaje się nie swoje pieniądze. Normalny turysta zawsze wybierze samochód a nie kolejkę, chyba że chcecie wygonić stąd turystów. O to wam chodzi?
~do 16:12 7-08-2012 19:14
Najlepiej pisać jest o czym nie ma się zielonego pojęcia i jak to ma wyglądać w rzeczywistości. Tu nikt nie ma zamiaru wycinać drzew. Człowieku więcej drzew wycina się w czasie budowy dróg niż pod tą inwestycję. Ta akurat inwestycja w 100 % jest bardziej sprzyjająca środowisku i ekonomiczna niż twoje drogi. Tu właśnie chodzi o ochronę Karkonoszy a nie ich niszczenie. A tak na marginesie jeśli jest inwestor, który chce wydać prywatne pieniądze i zaryzykować to jego broszka. Mieszkańcy sami wybiorą z czego będą chcieli korzystać. Piszesz o turystyce - zapominasz, że w ten sposób uzyskasz nowe miejsca pracy - rozwój bazy turystyczno - hotelowej, wspólne uzupełnienie oferty turystycznej Czechy- Polska. A tak na serio prawdziwy turysta wybierze turystykę pieszą niż jazdę samochodem.
~dp 19:14 7-08-2012 19:58
To ty nie wiesz synku, o czym piszesz. Jaka budowa nowych dróg? Gdzie mają budować? Nie wycina się drzew pod kolejkami linowymi? To popatrz, jak szerokie są przecinki pod innymi kolejkami. Z kolei jeśli kolej będzie się poruszać ponad drzewami, to silne wiatry będą ją unieruchamiały co drugi dzień. Który turysta uda się ową napowietrzną drogą do Czech, nie wiedząc, czy uda mu się nią wrócić? Poza tym wpływ na środowisko to nie tylko drzewa. Sęk w tym, że właśnie inwestora nie ma. I pewnie nigdy się nie zgłosi, bo inwestycja będzie DEFICYTOWA. Rozumiesz, co to oznacza? to miasto miałoby wyłożyć kasę. Jakie nowe miejsca pracy? Operator techniczny na dolnej i górnej stacji? Innych miejsc nie będzie - ta kolej ma służyć temu, żeby Polacy dojechali do Czech. Bredzisz jak potłuczony i tyle.
~;/ 7-08-2012 20:53
No tak, ręce opadają. Ty człowieku myślisz, że projektant z rękawa projekt wyciągnął? To co widzisz to praca kilku miesięcy, rozmów, planów, obliczeń...etc. I coście się uczepili kolei - przecież spotkanie nie tylko kolei dotyczyło!
valentine 7-08-2012 21:01
:) toż się uśmiałam, Tomy M to ostatnia osoba na świecie, której zależy na poparciu politycznym!
~Kajtus 7-08-2012 21:14
Polska jest przepełniona ignorantami, którzy są zamknięci w swoich małych bombkach i żyją od dziesiątego do dziesiątego ledwo i się z tym godzą chlejąc przy tym wódeczkę w każdy weekend i bijąc żonę. Żyjemy w chorym kraju gdzie ludzie są słabi i nawet zwykły projekt kolei w górach skazują na niepowodzenie :) żyjemy w 21 wieku i zamiast się rozwijać to dajemy się okradać na swoje własne życzenie ! Wyjdźcie na ulice i powiedźcie że wam źle, albo palnijcie w łeb jakiemuś senatorowi :D zamiast płakać w internecie i negując wszystko co przeczytacie !! pozdrowienia z Piławy Dolnej ;))
~do 19:58 7-08-2012 23:04
Synek wie co pisze, a ty zbłaźniłeś się na całego. Gdzie ty widziałeś wielkie drzewa na trasie tej kolei, ja widzę tam kosodrzewinę ! Jesteś pewny co do inwestora? Mam nadziej, że nie czyta on tych wypocin, bo rzeczywiście jaki sens jest inwestować w takim mieście, kiedy wszystkim wszystko przeszkadza. Nie robisz nic, to lament i krzyk a jak coś chcesz zrobić, to jeszcze większe larum. Konkurencja już zaciera ręce i cieszy się, że pozyska inwestora, który chętnie u nich zainwestuję, oni nie będą narzekać. A my narzekacze obudzimy się z ręką w nocniku. PARANOJA.
~Realista 7-08-2012 23:28
Ręce opadają, jak się czyta wypowiedzi takich ignorantów jak powyższa. Wyjaśniam laikowi, że w tym rejonie Karkonoszy drzewa podchodzą aż na samą Przełęcz Karkonoską. Żaden inwestor nie zaryzykuje konfliktu z KPN-em, w sytuacji, gdy szanse na powodzenie finansowe inwestycji są znikome. Dużo łatwiej jest marzyć o wielkich inwestycjach, zamiast wziąć się za realizację prostych, konkretnych rzeczy: poprawę komunikacji, nowe szlaki, lepszą promocję, wytyczenie szlaków dla rowerów czy ogólną poprawę infrastruktury. Jak w znanej piosence: tu na razie jest ściernisko, ale będzie San Fransisco. Marz dalej o San Fransisco, a będziesz mieć tylko ściernisko.
~do Realista 7-08-2012 23:50
Tak ręce opadają widać, że nie orientujesz się za bardzo w temacie. Jakby poczytał odpowiednie publikację wiedział byś, że są realizowane małe projekty. Odsyłam choćby na stronę Miasta. A może ty masz pretensję, że to Twoje projekty nie są realizowane - a to już inna para kaloszy - a ja zazdrośnikami nie dyskutuje. A tak na marginesie pisze się - San Francisco;)
~do K.Pik 8-08-2012 0:40
Jako mieszkaniec Sobieszowa jestem zdziwiony pańskim wpisem. Kim pan jest aby nas pouczać? Czy posiada pan odpowiednie wykształcenie w zakresie projektowania? Ponadto nie jest pan nawet mieszkańcem naszej miejscowości.Zarzuty , że jest coś robione po cichu są śmieszne.Być może, chodzi o to, że nikt z panem bezpośrednio się nie konsultował a pan zabrania nam mieszkańcom cokolwiek robić bez swojej zgody. Człowieku za kogo ty się masz? Znalazł się doradca od siedmiu boleści !!!
~do 23:50 8-08-2012 1:39
To może napiszesz jeszcze, jakie to projekty się realizuje? Dlaczego tak wszyscy narzekacie, że w Jagniątkowie i Sobieszowie jest brud, smród, ubóstwo i w ogóle nędza z bidą? Jeśli są realizowane, to dobrze, choć z pewnością można zrobić więcej w tych kwestiach, o których pisał Realista. Natomiast nie mamcie mieszkańców projektami o kolejkach przez góry, bo każdy człowiek z minimum inteligencji wie, czym się one skończą. Jak na razie nie przedstawiliście żadnej konkretnej a...lizy ekonomicznej tego urządzenia, jak wynika z projektu, plany nawet nie były dyskutowane z KPN. Więc o czym tu mówić? A tak na marginesie: "wiedziałbyś" pisze się razem, a miasto to nie nazwa własna, czyli pisze się z małej litery, językoznaffco.
~do 23:50 8-08-2012 1:42
Przypuszczam, że jesteś osobą bezpośrednio zaangażowaną w realizację tego pomysłu (szkoda, że nie masz odwagi się przedstawić), dlatego tak bronisz do upadłego nierealnego projektu, niczym kura swoich młodych.
~o Piku 8-08-2012 14:57
Pik i projektowanie... Buhahaha! Wybudujcie kolej linową wg projektu Pika, a za miesiąc będziecie ja musieli rozbierać. Bo okaże się, że została wybudowana... z naruszeniem przepisów. Ten pan już pokazał co potrafi.
~do 23:50 8-08-2012 17:28
Nie ma co tu dyskutować i udowadniać. Nie jestem bezpośrednio zaangażowany w ten projekt. Zapraszałem do lektury stron miasta, bo tam rzeczywiście wiele można się dowiedzieć. Słuchanie lokalnej telewizji, też może coś nowego wnieść - zapraszam na wywiad z panem A.Rajem http://www.karkonoszeplay.pl/pl/program-play/miedzy-slowami/miedzy-slowami-odc-179-andrzej-raj Proszę z uwagą wysłuchać, można się też dowiedzieć, że ten niby taki groźny pan jest otwarty na propozycję i potrafi dyskutować i współpracować dla dobra mieszkańców.
~jerry 8-08-2012 18:51
Do 17:28. Naiwny jesteś strasznie. Pan Raj powiedział w telewizji, że jest otwarty na propozycje i już projektują kolejki karkonoskie (najdłuższe w Europie). Hahahaha! Pan Raj zawsze mówi, że jest otwarty na propozycje, szczególnie publicznie. Z czego nic później nie wynika - przykład mamy choćby w Kowarach, gdzie od lat nie udało się wybudować żadnego wyciągu. A tam parku narodowego jest tylko skrawek. Ale pomarzyć o kolejkach linowych do Czech zawsze sobie możesz - w końcu to nic nie kosztuje. Jak rzeczywistość jest szara i brzydka, to marzenia i iluzje są jedyną rzeczą, która pozwala na przetrwanie.
~do jerry 8-08-2012 21:56
W coś w końcu trzeba wierzyć. Najlepiej się położyć nic nie robić i czekać na koniec świata. Jeżeli wszyscy ludzie myśleliby tak jak Ty, to nie byłoby postępu cywilizacyjnego i nadal żylibyśmy w epoce kamienia łupanego. Tu nie chodzi tylko o kolejkę, ( zresztą nie jest to propozycja pana Raja) . Na tym spotkaniu poruszanych było wiele innych ciekawych spraw. Prawda jest taka, że w dzisiejszych czasach to finanse odgrywają najważniejszą role. Będą pieniądz będą inwestycje. Co do marzeń warto je spełniać, aby pozostawić coś po sobie przyszłym pokoleniom. Może i jestem altruistą ale wolę być nim, niż egoistą.
~do 21:56 8-08-2012 23:15
bredzisz gościu jak potłuczony... wierz sobie w duchy, czarty i inne farmazony... może one ci sypną groszem na twoją kolejkę najdłuższą w Europie. wiesz, dlaczego w Czechach tyle jest, a u nas niczego nie ma? bo oni są PRAGMATYCZNI! nie porywają sie z motyką na słońce tylko budują od podstaw... od drobnych rzeczy... macie manię wielkości ale z tego nic nie będzie... marzcie dalej o kolejkach linowych, tunelach, autostradach do czech... tymczasem cały czas stoicie w miejscu, a cały świat się rozwija... drobnymi kroczkami, ale i tak szybciej od was.
~nowy_gustaw 11-08-2012 9:28
Dlaczego komuś przeszkadzają dobre inwestycje, które są po to aby nasz region można było zwiedzać - można pogodzić kolej z KPN-em, można robić przemyślane plany (bo takim jest owa kolej), niekoniecznie wystarczą nowe tabliczki na szlakach za kupę szmalu ;/
~kowalczuk 29-12-2012 14:06
Taka kolej jest też niezbędna, żeby narciarze z Polski nie musieli robić każdorazowo ponad 100 kilometrów samochodami w tym po KPN-ie jadąc do Szpindlerowego Młyna. Łącznie w skali roku to miliony kilometrów.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Skażenie chemiczne lasu pod Dziwiszowem

Trasy rowerowe w Złotoryi

Guwer: To będzie profesjonalny skatepark treningowy

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Czyżby Andrzej Duda?

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
818
Tak
46%
Nie
41%
Nie wiem
14%