MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 12 lipca
im. Weroniki, Jana

Dyskoteka i amatorzy

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 12 października 2005, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 6 lutego 2006, 18:12
Autor: marek
Fot. goral
W minioną sobotę odbyły się w Jeleniej Górze w hali przy ulicy Złotniczej mistrzostwa województwa dolnośląskiego w tańcu dyskotekowym.

Głównymi konkurencjami były, disco-dance, hip-hop oraz rock`n`roll. Puchar dla zawodnika, który zdobędzie najwięcej punktów ufundował koncern energetyczny Energiapro.

Do Jeleniej Góry przyjechała 420, tancerzy w wielu grupach wiekowych. Polska to prawdziwa potęga w tańcu dyskotekowym i nawet wojewódzkie zawody ściągają prawdziwych mistrzów. Bezkonkurencyja okazała się Karolina Szymańska z Wrocławia, która zwyciężyła w 3 konkurencjach i zdobyła puchar sponsora.

W konkurencji disco solo zwyciężyła Joanna Fijałkowska z Jeleniej Góry. Natomiast jeleniogórzanki Anna Daniel i Sandra Konieczna zajęły trzecie miejsce w konkurencji rock`n`roll.

W sobotę odbyły się też mistrzostwa dolnego śląska w kategorii hobby. Ta konkurencja taneczna rozgrywana jest od niedawna, a mogą w niej brać udział prawie kompletni amatorzy, nie ma obowiązku wykonywania konkretnych ewolucji, nie ma też ścisle określonych strojów. To szansa dla tych, którzy tańczą w klubach dla przyjemności, aby spróbowali swoich sił w sportowych zmaganiach.

W kategorii hobby wystartowało 60 par z całego kraju. W kategorii 16-24 lata wygrali Dariusz Dzirgulewski i Małgorzata Pietrzyk z Gdańska. w kategorii 34-44 lata nalepsi okazali się Jarosław Salomon i Agnieszka Adamik z Łodzi, natomiast w kategorii do 55 lat i więcej nalepiej zatańczyli Małgorzata i Wojciech Obłąkowie z Wrocławia.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Szansa na remont "zameczku"

Akcja krwiodawstawa w areszcie śledczym

Przy Handlówce z darmowym parkingiem

"Piękna i bestia" w sobotni wieczór pod Ratuszem

Zamknięty szlak przy Zakręcie Śmierci

Zmiana prezydentury w Rotary Club Jelenia Góra  

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
375
Tak
47%
Nie
39%
Nie wiem
14%