MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Dyscyplina na deskach. Po japońsku

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 25 sierpnia 2011, 15:44
Aktualizacja: 15:44
Autor: Zdrojowy Teatr Animacji
Fot. Zdrojowy Teatr Animacji
Praca nad finałem przedstawienia, nad którym pracują uczestnicy warsztatów teatralnych „Śnieżka jak Fudżijama”, wypełniła jedną z ostatnich prób przed zaplanowanym na niedzielę (28 sierpnia) pokazem widowiska.

Dziś młodzi adepci sceny zakończyli codzienne zajęcia sztuk walki aikido, które w sali gimnastycznej II LO im. Norwida prowadził instruktor Konrad Sikora. Podczas tej części warsztatów opracowano krótki pokaz elementów aikido połączonych z komendami, który rozpocznie całe przedstawienie.

W Teatrze Zdrojowym, który jest areną warsztatów „Śnieżka jak Fudżijama”, skupiono się nad dopracowaniem elementów finału, czyli tańca oraz wpadającej w ucho piosenki o zegarze. Bogdan Nauka, dyrektor Zdrojowego Teatru Animacji, wraz z instruktorkami: Lidią Lisowicz, Dorotą Fluder i Zofią Nauką, zbudowali także sceny końcowe, które wymagają szczególnej koordynacji całego zespołu występującego na scenie.

Podczas próby obecny był realizator światła, który opracuje oświetlenie. Będzie ono bardzo istotne, albowiem teatr bunraku opiera się w części na technice tzw. czarnego teatru: animatorzy w czarnych kostiumach zlewają się z ciemnym tłem, a na planie oświetlonym pozostają jedynie lalki.

– Zostały nam dwa dni intensywnych prób – zapowiedział uczestnikom Bogdan Nauka uczulając młodych adeptów sceny na dyscyplinę, która stanowi o istocie w teatrze japońskim. Pokaz premierowy odbędzie się w niedzielę, 28 sierpnia, o godz. 16. Organizatorzy zadbali o oryginalne dwujęzyczne zaproszenia. Warsztaty „Śnieżka jak Fudżijama” zrealizowano ze środków Miasta Jeleniej Góry.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Dołącz do Teatru "Na Progu"

W setne urodziny Tomaszewskiego

Cieplice pod selfie

Mają w nosie pieszych

Remont ulicy Drzymały – jaka decyzja?

Requiem Verdiego na zakończenie

Propozycje Kina Lot  

Okolicznościowa wystawa w Muzeum Przyrodniczym

Sonda

Miejscowości turystyczne bez zakazu handlu w niedziele?

Oddanych
głosów
412
Tak
61%
Nie
36%
Nie wiem
3%