MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 18 września
im. Ireny, Józefa, Stanisława

Dyscyplina na deskach. Po japońsku

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Czwartek, 25 sierpnia 2011, 15:44
Aktualizacja: 15:44
Autor: Zdrojowy Teatr Animacji
Fot. Zdrojowy Teatr Animacji
Praca nad finałem przedstawienia, nad którym pracują uczestnicy warsztatów teatralnych „Śnieżka jak Fudżijama”, wypełniła jedną z ostatnich prób przed zaplanowanym na niedzielę (28 sierpnia) pokazem widowiska.

Dziś młodzi adepci sceny zakończyli codzienne zajęcia sztuk walki aikido, które w sali gimnastycznej II LO im. Norwida prowadził instruktor Konrad Sikora. Podczas tej części warsztatów opracowano krótki pokaz elementów aikido połączonych z komendami, który rozpocznie całe przedstawienie.

W Teatrze Zdrojowym, który jest areną warsztatów „Śnieżka jak Fudżijama”, skupiono się nad dopracowaniem elementów finału, czyli tańca oraz wpadającej w ucho piosenki o zegarze. Bogdan Nauka, dyrektor Zdrojowego Teatru Animacji, wraz z instruktorkami: Lidią Lisowicz, Dorotą Fluder i Zofią Nauką, zbudowali także sceny końcowe, które wymagają szczególnej koordynacji całego zespołu występującego na scenie.

Podczas próby obecny był realizator światła, który opracuje oświetlenie. Będzie ono bardzo istotne, albowiem teatr bunraku opiera się w części na technice tzw. czarnego teatru: animatorzy w czarnych kostiumach zlewają się z ciemnym tłem, a na planie oświetlonym pozostają jedynie lalki.

– Zostały nam dwa dni intensywnych prób – zapowiedział uczestnikom Bogdan Nauka uczulając młodych adeptów sceny na dyscyplinę, która stanowi o istocie w teatrze japońskim. Pokaz premierowy odbędzie się w niedzielę, 28 sierpnia, o godz. 16. Organizatorzy zadbali o oryginalne dwujęzyczne zaproszenia. Warsztaty „Śnieżka jak Fudżijama” zrealizowano ze środków Miasta Jeleniej Góry.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Zygzakiem po ulicy

Fajfy Cieplickie strzałem w 10!

Dzisiaj premiera Malali!

„Cień bestii” w ZTA

Na finał Silesii Sonans Robert Bachara

Wandale kontra naukowcy

Silesia Sonans: Dzień trzeci

Trwa "Davos" w Karpaczu

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
562
Tak
25%
Nie
71%
Nie wiem
4%