MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Dyrektorka szkoły, która spowodowała kolizję pod wpływem alkoholu znowu zawieszona

Wiadomości: Jelenia Góra
Czwartek, 7 marca 2013, 11:48
Aktualizacja: Piątek, 8 marca 2013, 7:29
Autor: Red
Prezydent Jeleniej Góry zawiesił z dniem 5 marca br. jedną z dyrektorek szkół podstawowych w Jeleniej Górze w pełnieniu obowiązków służbowych. Chodzi o Marzenę H., która ponad rok temu spowodowała kolizję pod wpływem alkoholu. Ponieważ sprawa skończyła się w sądzie warunkowym umorzeniem, kobieta – wcześniej zawieszona w czynnościach – wróciła na swoje stanowisko. Jednak zdaniem prezydenta Marcina Zawiły, sądowe postępowanie karne nie finalizuje problemu.

- Rzecznik Dyscyplinarny dla Nauczycieli przy Wojewodzie Wrocławskim, Małgorzata Byłów, w dniu 25 lutego br. przekazała Komisji Dyscyplinarnej dla Nauczycieli wniosek o wszczęcie postępowania dyscyplinarnego wobec jednej z dyrektorek jeleniogórskich szkół podstawowych – informuje rzecznik Urzędu Miasta w Jeleniej Górze Cezary Wiklik.

- Sprawa ta była głośna w swoim czasie, bowiem kierując autem w stanie wskazującym na spożycie alkoholu dyrektorka spowodowała kolizję drogową. Wprawdzie żaden uczestnik ruchu nie doznał w niej obrażeń, niemniej sam fakt prowadzenia pojazdu w takim stanie jest – w myśl przepisów prawa – przestępstwem. Sąd uznał jednak, że jej okoliczności nie wskazują na konieczność wydania wyroku skazującego. W tym stanie rzeczy dyrektorka, wcześniej zawieszona przez Prezydenta Miasta w wykonywaniu obowiązków służbowych, mogła powrócić do pracy, zgodnie z obowiązującym prawem i zapisami Karty Nauczyciela – wyjaśnia rzecznik.

- Zakończone sądowe postępowanie karne nie finalizuje jednak całego problemu. Złożony przez Miasto wniosek o wszczęcie postępowania dyscyplinarnego do Rzecznika Dyscyplinarnego dla Nauczycieli powoduje bowiem, że sprawa zakończona prawomocnym wyrokiem przez sąd jest teraz rozpatrywana przez komisję zawodową – informuje Cezary Wiklik.

- Zgodnie z przepisami prawa Prezydent Miasta ponownie zawiesił dyrektorkę w obowiązkach do czasu ostatecznego zakończenia tej sprawy w Komisji. Nie można tego było zrobić wcześniej, bowiem z ustawy Karta Nauczyciela wynika wprost, iż: „organ prowadzący może zawiesić w pełnieniu obowiązków dyrektora szkoły, przeciwko któremu wszczęto postępowanie karne lub złożono wniosek o wszczęcie postępowania dyscyplinarnego, jeśli ze względu na powagę i wiarygodność wysuniętych zarzutów celowe jest odsunięcie (…) od wykonywania obowiązków w szkole” - tłumaczy rzecznik.

Dzisiaj (7 marca br.) próbowaliśmy się skontaktować z dyrektorką. Sekretarka szkoły poinformowała nas, że Marzena H. jest na terenie placówki, poprosiła o numer kontaktowy i obiecała oddzwonić. Czekamy na telefon od dyrektorki.

Ogłoszenia

Czytaj również

Wandalizm czy profanacja?

Przed nami finał WOŚP

Nowy wóz dla OSP

Komentarze (91) Dodaj komentarz

~front 7-03-2013 12:00
Co ma powiedzieć stara pijanica- uczniom na swoje usprawiedliwienie ?
giersdorf 7-03-2013 12:17
CO TO ZA HISTORIA???? - WYWALIĆ BABĘ DYSCYPLINARNIE !!! Krótko z takimi!!! A jak się zaczyna cackanie z takimi to potem są problemy -pozwie wszystkich do sądu bo krzywda jej się dzieje. Wszystko schodzi na psy...
~ 7-03-2013 12:36
i słusznie
~czytający 7-03-2013 12:51
ale jaja, a co z Kolegium gdzie uczy przyszłych młodych nauczycieli?tatuś załatwi wszystko z pania kanclerz?
~ 7-03-2013 13:07
ku***a normalnie chory kraj, chore miasto. rzygac sie chce na to wszystko
~ 7-03-2013 13:15
Niesamowite! Tak trudno wywalić dyrektora podstawówki? to aż tak lukratywne stanowisko?! Nie ma wśród młodych nauczycieli nikogo, godnego tego stanowiska?Puścić wolno "...", ustanowić zastępcę lub komisarza, przecież chodzi o dobro dzieci!
~M. 7-03-2013 13:30
Ciekawe że za jazdę po pijanemu na sprawie sądowej zabierają prawo jazdy, a za spowodowanie kolizji po pijanemu sąd sprawę umarza, chyba że jest się dyrektorką szkoły, ot i sprawiedliwość!!!!!!
~ 7-03-2013 13:58
niezbadane są wyroki polskich sądow...
~ 7-03-2013 14:15
Zobaczcie sobie na youtube, jak Kaczynski czy Kwasniewski po pijanemu przemawiaja do narodu polskiego. Co czepiacie sie nauczycielki. Jazda po pijanemu to przeciez "wybryk kawalerski", powszechnie tolerowany.W Niemczech glowa kosciola ewangelickiego pani Käsmann (bardzo madra i sympatyczna osoba!) tez jechala zalana w 3 d, i chociaz nie spowodowala ani kolizji ani wypadku- przylapano ja. Odeszla dobrowolnie po zaistnialej sytuacji. Moze pani nauczycielka sama odejdzie?Bo jednak przykladem jako CIALO PEDAGOGICZNE musi swiecic, jakby na to nie spojrzec....
~ 7-03-2013 14:26
Raz się kobiecie przytrafiło i zaraz takie halo , tak poza tym to naprawdę bardzo dobry dyrektor , za jej rzadów bardzo dużo się w szkole działo , a teraz ten rok szkolny to jakby taki uśpiony . Nic się nie dzieje . niech rzuci kamieniem ten kto nie ma nic na sumieniu ! Co komu zrobiła taka dyrektorka w prowincjonalnym miasteczku , przykład idzie z góry , co wyprawiają w naszym kraju politycy , poslowie i inne naprawdę ważne szychy .
~matka- 7-03-2013 14:36
Wreszcie. Nie dość że alkoholiczka to dyskryminuje dzieci niepełnosprawne. Moje dziecko nie zostało przyjete do szkoły, bo powiedziała że niegrzecznych dzieci nie chce. Tylko te na wózkach, z niedosłuchem a z autyzmem niech sie uczy indywidualnie.
~ona 7-03-2013 14:40
jak ktoś ma zamiast mózgu gorzalę we łbie to nie potrafi nawet prowadzić szkoły. Dziekujemy Panie \prezydencie, bo już wszyscy mysleli , ze ona ma jakieś plecy w Ratuszu i jest nie do ruszenia. Mam syna w 1 kl integracyjnej i tez ciągle problemy i pretensje do mnie, a podobno tam ucza fachowcy. Baba daje nieprzygotowanych nauczycieli i to jeszcze nauczyciel wspomagajacy jest na niektórych tylko lekcjach a nie na wszystkich. pewnie rozpisuje na wszystkie lekcje, a sobie do kieszeni kasę bierze.
~ 7-03-2013 14:46
ktoś kto ..., nawet jeśli na moment jest trzeżwy, to i tak nadal ma pijane myślenie..Baj baj p dyrektor
~mała madzia 7-03-2013 14:58
Raz się kobiecie zdarzyło i wielka mi awantura. Przynajmniej normalna była. A wy to co, za kołnierz wylewacie? Banda zakłamanych hipokrytów i udawaczy abstynentów. Ośmieszacie sie tylko.
~ 7-03-2013 14:59
zawiłe to strasznie ale czy wiinna.. czy ale winna...
~wzór 7-03-2013 15:02
A jutro dzień kobiet, ciekawe ile z nich będzie pod wpływem? byle nikogo nie rozjechały jak pani dyrektor
~ 7-03-2013 15:04
*.dynamic.chello.pl (89.70.*.*) Raz się kobiecie zdarzyło i wielka mi awantura. Przynajmniej normalna była. KICHAM PIJACKIE NORMALNOSCI...jak przejedzie po pijaku twoje dziecko, to tez bedziesz tak pisac?????
~mariann 7-03-2013 15:06
widac po niku jaka ta przedmówczyni tez normalna, a może to Hry... pisze sama o sobie. pewnie tak.
~wiktorXD 7-03-2013 15:14
Ja na prawdę nie wiem czym ona takim zawiniła. Każdemu mogło się to zdarzyć i w żaden sposób nie wpływa na dzieci. Owszem- powinna dawać dobry przykład i tak dalej, ale uważam, że ich i tak to nic nie obchodzi, skoro sami piją, palą i cieszą się z nawet drobnego przewinienia, co wcale nie dzieje się za sprawą kłopotów pani dyrektor, lecz z powodu tego, że są dziećmi i wszystkiego chcą spróbować. Pomyślcie trochę o niej! Sama jestem uczennicą gimnazjum, więc co ja tam wiem, ale w żaden sposób nie oburza mnie jej zachowania. Nie palę, nie pije i mam średnią 4,58...ciekawe...
~Zaginąła 7-03-2013 15:27
Naj... się ludzka rzecz a vco tam dyrektor, prezydent egal;
~ 7-03-2013 15:28
-Chleje pan? -Eee, ja bym tego nie nazwał chlaniem....-A ja panie chleję....Nie mogę powiedzieć, mam przerwy. Wtedy mówię sobie: Jasiu przestań chlać. Mało to się w życiu nachlałeś? Panie, ale tylko se język strzępie i nic z tego... Jak ja panie kocham te naftę....
~mn 7-03-2013 15:30
dyrektorka czy nie w pracy oczywiście pic jej nie wolno ale co robi po pracy to już je sprawa nich każdy patrzy na siebie tak każdego możemy osądzac moim zdaniem co kto robi po pracy to jego wyłącznie sprawa mój lekarz kazał rzucić palenie bo to szkodliwe dla zdrwia a sam pali jak smok od alkoholu nie stroni a twierdzi że to złe dla zdrowia itp
~ 7-03-2013 15:52
"z ustawy Karta Nauczyciela wynika wprost" gratuluję umiejętności odmiany rzeczowników rzecznikowi
~ 7-03-2013 15:53
iż też pisze się dopiero po wprowadzeniu do zdania, że
~MiecioFlacha 7-03-2013 15:58
Po takim podejściu wymiaru sprawiedliwości ciśnie się na usta: "Panie i Panowie kierowcy - a teraz idziemy na jednego !!!!" I pytanie podstawowe: "czy warunkowe umorzenie jest jednoznaczne z tym, że tej Pani nie odebrano prawa jazdy"? Bo jeśli nie odebrano to kwas jest większy niż opisywane zawieszenie w obowiązkach służbowych. Bo jeśli nie odebrano prawa jazdy to sąd chyba coś "nieteges" (i co na to Pan Gowin? liczę, że prokuratura się odwoła !)
~pola20 7-03-2013 16:08
Do 14.15...nigdy ludzi po alkoholu.......nie ma dla nich zadnych usprawiedliwień........czy to lekarz...czy to pedagog,,,czy policjant...!!!!!
~luis 7-03-2013 16:11
ach ten prezydent ...jaki on wszech mocny ....bubuś ola la
~... 7-03-2013 16:35
To znaczy, że po pracy może po pijaku samochodem jezdzić???. Co Wy za bzdury wypisujecie!. Jakby Ci bliską osobę przejechała pijaczka, też byś ją usprawiedliwiał... ŻENADA!.
~Uczennicasp8 7-03-2013 16:45
Hahahah, ja chodzę do tej szkoły ale na szczęście ostatni rok, patola z tej szkoły !!
~ 7-03-2013 16:45
... "ale co robi po pracy to już je sprawa nich każdy patrzy na siebie "...ale glupoty wypisujesz. Jak pijany kierowca przejedzie ci matke staruszke, dziecko itp. to tez to samo napiszesz? Ludzka glupota nie ma granic, a na Jelonce stan ten wiedzie prym....Znam taka bardzo fajna pania z ulicy Chlopskiej. Marysia J. Dzis lezy i wegetuje jak roslinka. Byla madra i piekna kobieta.Ale NA PASACH przejechal ja pijany kierowca.....nie piszcie bzdur. Po pijaku to idz pac jeden z drugim matole, a nie za kierownice....
~ 7-03-2013 17:07
Milena- nawet MUZG sie ten alkohol zlokwidowal. Zabierz sie do roboty, bo stajesz sie coraz durniejsza.
~Ballantine's 7-03-2013 17:35
Ciekawe gdzie jest kres obludy pani dyrektor?! kiedy wreszcie zrozumie, ze jako nauczyciel nie ma prawa nauczac i byc pedagogiem po takim pijackim skandalu!! co jeszcze musi sie stac, zeby to wreszcie dotarlo zarowno do dyrektorki jak i do osob ja popierajacych!
~do pola 20 7-03-2013 17:39
no właśnie jak policjant by przyj....po pijaku to na drugi dzień był by na bruku, a pani dyrektor nie dość że pracowała to w sadzie umorzyli...............no i w sumie nic sie nie stało.
~Boss 7-03-2013 18:11
Dla pełnego obrazu sytuacji należy dodać że chodzi o dyrektorkę szkoły numer 8
~:P:P:P 7-03-2013 18:12
wziasc taka za morde i za drzwi dyscyplinarnie wywalic..... nastepnym krokiem byloby takiej babie zabrac prawko dozywotnio.... i sadowo zakazac poruszania sie nawet rowerem!!!!!!!!!
~rodzic z 8 7-03-2013 18:32
oj pani dyrektor idzie w zaparte! może czas na odpuszczenie, bo i tak jest pani skompromitowana jako nauczyciel. z taka historia to jako dyrektor powazania pani mieć nie będzie. szkoda że przez pania cierpi szkoła i nauczyciele, którzy zapewne się nie godzą aby ich szefem była osoba chlejaca alkohol za kierownicą!wstyd!
~zdziwiony 7-03-2013 18:51
Cytuje : "dyrektorka spowodowała kolizję drogową. Wprawdzie żaden uczestnik ruchu nie doznał w niej obrażeń " dziwne , pokrzywdzony to mój kolega. Przebywał miesiąc czasu na zwolnieniu lekarskim , chodził w kołnierzu chyba przez 10 dni a tu piszą że nikt nie doznał obrażeń. Znajomośći ???? Prawo jest równe dla wszystkich przecież.....
~uczennica 7-03-2013 20:02
pani dyrektor jutro cała sala śpiewa z nami a potem idziemy na jednego, leci pani z nami ?
~Ryś z Klanu 7-03-2013 20:07
Kobieta wychodzi z założenia,że lepiej być znanym pijakiem niż anonimowym alkoholikiem!!!
~ja 7-03-2013 20:38
a jakiej szkoły to Pani dyrektor?
~jaja 7-03-2013 20:44
Pijanica za kołem , czy nie da się załatwić pod stołem?
~ 7-03-2013 20:46
Taczki bym jej nie dał do ręków, jak onego czasu sławny jegomość tak twierdził, za co zaliczył Nobela
~ 7-03-2013 21:28
bo to jest Polska i tu się pije.
~sp ósemka 7-03-2013 21:32
pani marzenka jest już znana oj jest. pije na umor i jedzie autem myśląc że się uda. teraz pewnie udaje bardzo pokrzywdzona, jacy to ludzie są źli pastwiac się nad pijaczka!ile to deszcze potrwa? oszczedz już pani Hryniewicka daj żyć szkole nie dzialaj szkodliwie na wizerunek szkoły!taka postawa to egoistyczne podejscie pani dyrektor. pania interesuje własny tyłek i kasa, nic więcej.
~Gośćiu 7-03-2013 22:18
To jakim prawem od uczniów wymagać obecnośći, za brak zadania jedynka, za złe zachowanie zła ocena jak sama pani dyrektor żle zrobiła a dalej pełni swoją funkcję !!! Co się jeszcze musi stać ? Co mam powiedzieć swojemu dziecku na pytanie : dlaczego pani dyrektor jeszcze tu pracuje i kieruje tą placówką ?????
~OLA 7-03-2013 22:57
DYREKTORKA SZKOŁY PODSTAWOWEJ NR 8 ( NA ZABOBRZU_) SKANDAL JAKIŚ ŻEBY JESZCZE W NIEJ BYŁA , PRZYKŁAD DLA DZIECI MASAKRA!!!
~Ballantine's 7-03-2013 23:10
Już wszystko sprawdzone, jutro idzie mail z informacja o sprawie do TVN Uwaga. Może jak pojawi się konkretna tv to sprawa się definitywnie zakończy. dość tego blamazu!
~@@@ 8-03-2013 0:44
więcej jest dyrektorek w placówkach oświatowych ,którym by się udowodniło to i owo. jedne piją inne .......... i dalej udają święte.
~yyy... 8-03-2013 4:50
...to teraz dzieci to samo mogą robić bez konsekwencji,skoro taki przykład daje sama dyrektorka placówki,nauczyciel przyłapie na piciu a dziecko powie,no i co z tego,zdarzyć się może jak pani dyrektor,co w tym złego,pytanie tylko powstaje...dzieci tłumaczy jeszcze chęć próbowania a panią dyrektor? też próbuje w tym wieku? ;)) na zdrowie pani dyrektor! to na druga nóżkę,siup w ten "...pi" dziób!
~agent t 8-03-2013 5:32
Racja. Powiadomić telewizje i ona zrobi w końcu porządek. Tylko co wtedy powiedza osoby odpowiedzialne za to ze pełni swoja funkcję nadal ????
~Rodzic8 8-03-2013 5:40
Dokładnie jak to ktoś wyżej ujął, informacje o tej sprawie powinno się przekazac do telewizji. Najlepiej na ten adres: kontakt24@tvn.pl lub uwaga@tvn.pl
~erth 8-03-2013 7:40
nie popieram takich wyskoków jak ten ktory się przydarzył Pani dyr. ale serdecznie mnie wkurza ta zajadłość i dulszczyzna jaka tu bijje. W kraju gdzie powszechne przyzwolenie do picia w każdych warunkach i okazjach gdzie w dzień ,dzień stada pijanych ochlapusów wszędzie nagle wszyscy tacy czuli na wódę.... opamiętajcie się i dajcie kobicie spokój...starczy już
~ja 8-03-2013 8:28
Jazda po pijaku powinna być jak najbardziej ukarana. Z tym nie dyskutuję. Natomiast fakt jest taki, że Pani H. była jedyną w tej szkole kompetentną osobą, mającą serce do dzieci i empatyczne podejście do ich problemów. Oraz władną w tym temacie cokolwiek zrobić. Bez niej władzę przejmie towarzystwo wzajemnej adoracji, nastawione na zdobywanie pucharów i wyróżnień w rywalizacjach międzyszkolnych. O tym, że jest to szkoła integracyjna, świadczy już tylko nazwa, bo na pewno nie podejście do dziecka niepełnosprawnego. Ściana mentalna, ściana.
~paralela 8-03-2013 8:52
Są równi i równiejsi, jednym natychmiast zabiera się prawo jazdy, zwalnia natychmiast dyscyplinarnie, postuluje kasację samochodu, wali wyrok ponad miarę, a innych jedynie zawiesza, przywraca, anuluje...Jeleniogorski układ wciąż działa...
~Ballantine's 8-03-2013 9:29
jest tak dlatego bo właśnie nie wywala się takich pijakow jak pani dyrektor sp8. ona to akurat był jeden z większych nierobow. trzeba karcic pijanstwo na drogach. nabita z prawie 2 promilami ma dalej być dyrektorem?dajcie spokój nie osmieszajcie się!
~gos 8-03-2013 10:45
A czy ktos pamięta ile promili miała \\\"Pani Dyrektor \\\" ?
~Ballantine's 8-03-2013 10:55
pierwszy pomiar 1,5 drugi 1,7. tak podawaly media.
~hhh 8-03-2013 12:04
`Pijaków` powiedział człowiek, który podpisuje się `Ballantine's`. Hipokryzja i głupota? Tak sądzę. O kim jak o kim, ale o p. Hryniewickiej w życiu ni powiedziałbym, że jest nierobem. Szkoła ta pochłaniała jej wiele czasu i było to coś co kocha. Zauważcie jak bardzo wizerunek szkoły poprawił się od kiedy JEST dyrektorką, jak wyglądała ta szkoła kiedyś a jak wygląda dziś. Dzięki niej przestała być postrzegana jako szkoła dla małych patolusów, chociaż takie też tam są, jak w każdej szkole. Chyba nie musze dłużej o tym mówić, kto nie jest ślepy ten widzi. Ludzka zawiść i chamstwo poprostu nie zna granic z tego co widzę co tu za głupoty wypisujecie. Oczywiście odzywają się sami abstynenci, którym nigdy nie zdarzyło się popełnić błędu. To co piszą media to często jedna wielka bzdura.
~hhh 8-03-2013 12:09
Poza tym moim zdaniem życie zawodowe i życie prywatne nie powinno być ze sobą mieszane. Jeżeli przyszłaby do szkoły pijana, jak najbardziej rozumiem bo taka rzecz nie powinna się w ogóle wydarzyć. Zostało już zabrane prawo jazdy, została obsmarowana w gazetach, rok wyjęty z życia i nie tylko. Chyba wystarczy nie sądzicie? Stało się to poza terenem szkoły, poza godzinami pracy, więc ludzie wybaczcie ale gówno Wam do tego, a komentarze typu `stara alkoholiczka` są co najmniej nie ma miejscu. Zastanówcie się nad słowami i nie myślcie sobie w ten sposób `jestem anonimowy to se pobluzgam`. Zwykłe wieśniaki, tyle.
~gos 8-03-2013 12:24
Smiechu warte tyle promili i warunkowe umorzenie !!! A no tak to przeciez "Pani dyrektor". Pewnie prognoza kryminalistyczna co do niej była pozytywna itp przesłanki . he he
~Ballantine's 8-03-2013 12:33
jak ktoś jeździ autem tak nawalony to słowo alkoholiczka jest łagodnym nazwaniem
~hhh 8-03-2013 12:45
nawalony.. bo w gazetach tak napisali? każdy mówi "nigdy nie uwierzę w to co piszą w gazetach". Człowiek, który w ten sposób napisał też powinien się zastanowić czy dla jakiegoś słabego artykułu warto niszczyć człowiekowi życie. Oczywiście każdy kto się tu wypowiada jest `najbardziej` wg siebie doinformowany ze wszystkich ludzi na całym świecie. Ale w sumie, czego się spodziewać, gatunek ludzki zawsze był największym śc... jakie Bóg mógł wymyślić
~Ballantine's 8-03-2013 12:49
czyli policja skłamała badając pania dyrektorke na 1,7 promila. z tego wynika że nie było sprawy pijaństwa na drodze. ciekawa wersja
~hhh 8-03-2013 12:58
Trzeba było zapytać policji, nie gazet. Jak w gazecie napiszą, że prezydent powiedział, że jest kobietą to też od razu uwierzycie? Nie mówie, że ta wersja o 1,7 nie jest prawdziwa bo nie mam pojęcia. Wie to tylko policja i p.Hryniewicka. Naprawde ludzie, zastanówcie się nad sobą i tym co mówicie. Wypowiadają się tu ludzie którzy G. wiedzą o Hryniewickiej, o tym co zrobiła dla tej zasranej szkoły, ale czują się oburzeni i urażeni jakby ta sprawa ich osobiście dotyczyła. Szukacie sensacji, fajnie popisać bzdury na stronie jelonka.pl tym samym niszcząc człowiekowi życie i nerwy. Ciężko to zrozumieć, ogromnie ciężko.
~kocierobocie 8-03-2013 13:37
Dyrektor placówki oświatowej jest jednak osobą piastującą stanowisko _publiczne_ i powinno się od takich osób wymagać więcej niż od przeciętnego obywatela. Dlatego również życie "prywatne" ma w takim przypadku pewne znaczenie - gdyby dyr. płci męskiej był pedofilem to też byście temu przyklasneli? Że to jego życie prywatne i nic nikomu do tego? W pewnym sensie powinny takie osoby dawać przykład - tyle w teorii. Oczywiście jak widać na przykładzie pani dyr. spora część urzędników publicznych ma w nosie jaki przykład daje. Co do badania zawartości alkoholu, to informacja zapewne pochodziła od policji. Kwestionowanie jej prawdziwości świadczy tylko o skrajnej stronniczości ew. zidioceniu osoby komentującej powyżej :-) P.S. ci co gadają o biciu się w pierś - ja po alkoholu nie jeżdżę :-)
~Ballantine's 8-03-2013 13:39
dobra dobra. tak pisząc to każdego można wybielic.
~hhh 8-03-2013 14:08
z całym brakiem szacunku ale o zidioceniu ewentualnie może świadczyć porównanie tego przypadku do pedofilii i uważanie się tym samym za inteligentną osobę :) Przez jeden błąd spieprzyć człowiekowi życie. To nie powtarza się regularnie, zdarzyło się raz. Rok minął od tego incydentu a kobieta dalej ma za to odpowiadać i wysłuchiwać na swój temat takich rzeczy? I nie zaprzeczam prawdziwości, ale jednak nie zawsze wierzę w rzeczy które piszą w gazetach co napisałam wyżej i zacytuje tu własne słowa: `nie mówię, że ta wersja o 1,7 nie jest prawdziwa bo nie mam pojęcia`. Jeżeli `kocierobocie` nie dowidzi to polecam zakupić jakieś dobre szkła. Racją jest, że osoby powinny dawać dobry przykład, ale rozdmuchiwanie tej sprawy przez X lat przez jakieś osoby z d.py jest tym bardziej niewskazane nikomu
~kocierobocie 8-03-2013 14:24
Nie napisałeś/-aś wprost że jest nieprawdziwa ale podałeś/-aś ją w pewnym sensie w wątpliwość - w całkiem sprytny sposób stosowany kilka lat temu z powodzeniem przez braci K. w wielkiej polityce :-D niby nie mamy dowodów, ale może jednak mamy a poza tym wiemy coś czego wy nie wiecie ale jeszcze tego nie powiemy. Niby wprost nie powiedziane ale smród się zaczyna unosić. Wiadomość została podana przez rzecznika policji i nie ma co podnosić w tym momencie wiarygodności mediów które ją powieliły bo tylko się można ośmieszyć. Porównanie do pedofilii było świadome - może trochę przesadzone, ale chciałem tym uwidocznić tok myślowy wyłaniający się z tych wypocin...
~kocierobocie 8-03-2013 14:27
Na koniec porównanie bardziej realne - prezydent średnio-małego miasta rozbija się po pijaku, 1.7 promila. Dalej sądzisz że można rozdzielać prace i życie prywatne ? :-D
~Ballantine's 8-03-2013 14:30
pani Hryniewicka nie jest dyrektorem prywatnego sklepiku z bulkami. jest osoba publiczna, oraz nauczycielem i w dodatku dyrektorem szkoły. jako pijany kierowca mogła kogoś zabić to raz. dwa ktoś taki kto w pijackiej jeździe autem dmucha prawie dwa promile, nie daje dobrego wzorca ani dzieciom ani swoim nauczycielom. pani ta się po prostu skompromitowala. brnac cały czas zjeżdża że swoim wizerunkiem nauczyciela. należy się raczej zastanowić jak wyjść z problemu alkoholowego a nie kurczowo trzymać się stołka.
~ 8-03-2013 14:39
Skąd macie pewność że p. Hryniewicka ma problem z alkoholem? Bo tego też nie rozumiem. Poza tym decyzja raz wydana przez sąd nie powinna być zmieniana. Raz przywraca, raz zawiesza, a więc nawet debilizmy, które tutaj czytałam wcześniej nie równają się z tym. Mieszać komuś w głowie, dawać nadzieję później ją odbierać, nawet nie wyobrażacie sobie co to potrafi zrobić z ludzkim umysłem. Katowanie p.dyr jest wręcz niehumanitarne i nieludzkie. Jeden błąd i odpowiadanie za niego do końca życia. A za te dobre rzeczy które zrobiła dla szkoły to żadnej nagrody nie dostała. Łatwo zbesztać, ale docenić to już ciężej
~Ballantine's 8-03-2013 14:51
jeśli ktoś wsiada tak zapity do auta i je prowadził to problem alkoholowy ma.tu nie trzeba być filozofem, aby to uchwycić.
~ 8-03-2013 14:57
No moim zdaniem niekoniecznie trzeba być alkoholikiem żeby wsiaść do auta po pijaku. Nie da się tego usprawiedliwić. Myślę, że MH również nie próbuje. Ale powtarzać się nie będę o karaniu za jeden popełniony błąd, jak do kogoś nie dotrze, to nie dotrze
~ 8-03-2013 16:38
takie błyskotliwe komentarze nadają sens mojemu życiu
~Lidl 8-03-2013 19:11
nikt tu nie katuje pani dyrektor, komentarze pokazuja oburzenie spolecznosci lokalnej na takie obludne postepowanie pani dyrektor szkoly podstawowej nr8. temat bulwersuje, bo pijany nauczyciel powodujacy kolizje drogowa wzbudza negatywne emocje. tym bardziej, ze pani H. nigdy w prasie nie skomentowala tego zdarzenia co moglo by uciac wszelkiego typu spekulacje, domysly itp. wystarczylo udzielic jednej rzetelnej wypowiedzi i powiedziec co bylo przyczyna prowadzenia auta pod wplywem alkoholu tym bardziej, ze jego poziom byl bardzo wysoki. Jezeli zaistanialy faktycznie jakies wyzsze powody wedle pani Hryniewickiej to nalezalo konkretnie odniesc sie do tego w sposob taki, aby opinia publiczna wiedziala jaka jest np druga strona medalu. stac bylo na jazde po pijaku,powinna miec odwage napisac.
~? 8-03-2013 19:22
Jak możecie pisać, że wszystko w tej szkole jest zasługą tej pani, a wcześniej to było be. Czy naprawdę nie widzicie innych ciężko pracujących tam osób. Integracja istniała przed p. dyrektor, a początki były tak trudne, że nawet wam się to nie śni. Sadzę, że na dzień dzisiejszy ta pani wyrządziła szkole wiecej zła niż dobra. Ale do kogo ta gadka?
~do Baltinnes 8-03-2013 19:47
czyżby to zaś Paweł z Cieplic??? Jesli tak to ...
~Beatrix 8-03-2013 19:50
No to teraz moze pijaczka wreszcie wytrzezwieje ! Rece opadaja alkoholicy ucza dzieci w szkole !!!!!!!!!
~Ballantine's 8-03-2013 20:05
Dokladnie, jest tak jak to ktos ladnie ujal z godziny 19:22 | ~? | Szkola teraz jest rozpoznawalna dzieki pani H. jedyne zapytania jakie kraza u rodzicow, innych nauczycieli to takie, iz nie moga wyjsc z podziwu jak uparta jest ta pani i dokad to zaprowadzi zawieszona dyrektorke, oraz szkole sp8. Brnie w bagnie nie patrzac na wizerunek szkoly. Jak ciezko teraz beda musieli pracowac nauczyciele tej szkoly, aby zmyc ten czarny wizerunek, ktory splynal na szkole dzieki pani H.
~ 8-03-2013 22:23
ty się Pawle martw o swój wizerunek
~Gość 8-03-2013 22:43
Czepiacie się dziewczyny !!!! Miała problemy z waszymi małymi ... i się musiała dziewczyna znieczulać !!!! Dajcie jej spokój,NIC wam nie zrobiła złego-zawistniki !!!!!!!!!!!!!!!!!!1
~kocierobocie 8-03-2013 23:08
To nie sąd zawiesił tylko miasto, przecież sąd nie ma nic do kwestii zawieszania :-D
~Ballantine's 9-03-2013 0:16
Dobrze, ze chociaz z ramienia organu prowadzacego ktos dba o to, aby sprawy nie zamieciono pod dywan.
~ 9-03-2013 13:25
mało ważne kto to zrobił, ważne że nie umie podjąc jednej a dobrej decyzji tylko miesza wszystkim w głowie. Gdyby nie ludzie tacy jak Wy może szybciej wszystko wróciłoby do normalności, ale ludzka zawiść i obłuda nie zna granic
~matka z 8 9-03-2013 14:27
Do normalności wróci jak szkoła pozbędzie się takiej ośmieszonej dyrektorki. szkoda szkoły, szkoda nauczycieli, którzy tam pracują i wkładają wiele serca w swoją pracę. A tutaj jedna uparta pani dyrektor, i szkolna opinia leci w dół. Może teraz ta pani się zreflektuje i sama odejdzie...honorowo
~giwera 9-03-2013 15:45
Normalnego człowieka to może przynajmniej szlag trafić jak się coś takiego czyta.Dlaczego w tym naszym kraju pozycje społeczne statusy i różne stanowiska wypaczają prawo stworzone dla ogółu???Krótko mówiąc im biedniejszy tym bardziej dostaje po karku!!!A gdzie jest godność tej Pani???samoocena??
~Ballantine's 10-03-2013 18:30
o zadnej godnosci nie ma tutaj mowy. Przeciez wyraznie widac, ze od ponad roku pani dyrektor po takiej kompromitacji nadal uporczywie trzyma sie stolka, nie patrzac na konsekwencje takiego zenujacego zachowania. Szkola traci najwiecej na tej calej sprawie. Ile czasu bedzie trwal ten teatr pani dyrektor, tego juz nie wie nikt. Cisnie sie na usta "koncz wasc wstydu oszczedz"... gdzie jest granica, czy mamy popierac jazde autem w stanie pelnego upojenia alkoholowego, czy nauczyciel moze byc nauczycielem propagujac jazde samochodem po kilku glebszych?!
~Lipke 10-03-2013 19:51
Jeśli pani Marzena H. zdolna jest do empatii,to ja jestem królową.Jakież to osiągnięcia dzięki niej ma szkoła?Szkoła jest integracyjna dzięki poprzedniej p.Dyrektor i jej wielkiemu poświęceniu dla tej sprawy.P.Marzena K. spowodowała ładny wystrój szkoły,to prawda.Przyszło jej to łatwiej gdyż bardzo blisko zna wielu panów z naszej "elity"miejskiej.Na pewno nie pozwolą jej skrzywdzić.Jeśli nie będzie dyrektorką szkoły to utworzą jej nowy etat,może w Urzędzie Miejskim,jak byłej pani dyrektor Pogotowia Opiekuńczego.Może mogłaby zająć się czystością w naszym brudnym,że aż wstyd mieście,bo na pewno jako menadżerka jest utalentowana.Niech tylko nie zajmuje się wychowywaniem naszych dzieci,bo "słowa uczą a przykłady pociągają". W tym wypadku przykład nie tylko z alkoholem jest nie do przyjęcia.
~ 10-03-2013 22:23
brawo wreszcie ktoś napisał jak jest tylko jeszcze trzeba dodać ze w szkole dzięki niej był luzik szczególnie dla pijących a teraz może być gorzej
~ 26-03-2013 22:37
Ktos ja mianowal i pewnie znal. Jesli cialo dydaktyczne jest tak zdemoralizowane, nie dziw ze dzieci zaczynaja cpac a dilerzy maja rynek zbytu.
~Obiektywny! 27-03-2013 20:13
masakra:-(

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Osiedle zmienia się

Jeleniogórska PO wspiera Siemoniaka

Jeleniogórska Strefa Płatnego Parkowania  

Montaż taśmociągu pod wyciągiem na Kopę

Nowy dyrektor WORD

Sonda

Dzień nauki polskiej - kolejne święto państwowe. To dobry pomysł?

Oddanych
głosów
465
Tak
18%
Nie
76%
Nie wiem
5%