MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Dyrektorka odwołana, bo się nie zlustrowała

Wiadomości: Region Jeleniogórski
Niedziela, 11 maja 2008, 8:04
Aktualizacja: 8:05
Autor: TEJO
Fot. Archiwum
Zapomniała o złożeniu oświadczenia lustracyjnego i musi pożegnać się ze stanowiskiem dyrektorka szkoły. Odwołał ją burmistrz.

Mowa o Małgorzacie Chodasewicz, szefowej Szkoły Podstawowej nr 1 w Kamiennej Górze, o której doniosło Polskie Radio Wrocław. Zainteresowana powiedziała rozgłośni, że położyła oświadczenie na bok i zapomniała o nim.

Choć została odwołana przez burmistrza miasta Krzysztofa Świątka, nadal pełni obowiązki dyrektora szkoły. Tak będzie przynajmniej do końca roku szkolnego. Nowy szef placówki zostanie wyłoniony w konkursie.

Jak podaje PRW, swojej przełożonej bronią nauczyciele, którzy wysłali list z petycją to burmistrza, aby nie odwoływał M. Chodasewicz. Twierdzą, że kara jest niewspółmierna do jej zaniedbania.

Wiadomo, że w podobnej sytuacji może być kilku dyrektorów dolnośląskich szkół. Nie podano jednak ich nazwisk.

Ogłoszenia

Czytaj również

W Termach Cieplickich superpromocja!

Finał remontu

O rozpadających się górach

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~Brunner 11-05-2008 12:23
A Geremek także nie złozył oswiadczenia ponieważ jest to dla niego uwłaczające, może P. dyrektor raczej powoła się na "autorytet" Geremka..
~miejscowy 12-05-2008 11:33
Brunner Ty świnio - dla mnie Pan Profesor Geremek jest autorytetem nie ujętym w cudzysłów, dla Niego jest to uwłaczające dlatego że wielokrotnie już je składał. Zadaj sobie trochę trudu i poznaj historię Tego człowieka i Jego dorobku /można znaleźć te informacje w internecie/, a potem zabieraj się za obronę ludzi """niby przypadkowo zapominalskich""" !!!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wernisaż w Galerii Korytarz

MPGK przygotowane na zimę

Na stadionie już jasno

Stoi kolej na Kopę

Wypadek przy baniakach  

Sonda

Wypalenie zawodowe należy uznać za chorobę?

Oddanych
głosów
860
Tak
64%
Nie
29%
Nie wiem
7%