MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 14 sierpnia
im. Maksymiliana, Alfreda

Dyrektor teatru na wielkim ekranie

Wiadomości: JELENIA GÓRA/ŚWIDNICA
Poniedziałek, 7 czerwca 2010, 8:59
Aktualizacja: 9:00
Autor: TEJO
Fot. Archiwum
xW nadchodzący wtorek (8 czerwca) podczas pierwszego dnia trwającego 3. Festiwalu Reżyserii Filmowej w Świdnicy jednym z gości honorowych będzie Bogdan Koca. Organizatorem jest Świdnicki Ośrodek Kultury.

Zanim Bogdan Koca objął stanowisko szefa jeleniogórskiego Teatru im. Norwida, dał się poznać jako wszechstronny aktor teatralny, filmowy i telewizyjny. Jeleniogórzanie w lutym br. mieli okazję dostrzec jedną z jego ostatnich ekranowych ról podczas 13. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego ZOOM – ZBLIŻENIA, gdzie w filmie Kasi Adamik i Agnieszki Holland „Janosik. Prawdziwa historia” (2009) pojawił się jako drugi sędzia.

Tymczasem w ramach trzeciej edycji Festiwalu Reżyserii Filmowej w Świdnicy prezentowany będzie obraz Pawła Borowskiego „Zero” (2009), gdzie Bogdan Koca wcielił się w bezimienną postać detektywa. Film, który przyniósł reżyserowi dwie Tarnowskie Nagrody Filmowe za debiut i nagrodę główną na Film Festival Filmfest DC w Waszyngtonie, będzie walczył w konkursie o Złotego Dzika. A po projekcji filmu, czyli 8 czerwca br. w Sali Teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury przy Rynku 43, o fenomenie sztuki filmowej i aktorstwie opowie sam Bogdan Koca.

Patronat medialny nad festiwalem objęła Świdniczka.com.

Ogłoszenia

Czytaj również

Oskarowy przebój w Lwówku Śląskim

Serca pełne nakrętek

"Kontrabasista" na Stacji Wolimierz

Komentarze (15) Dodaj komentarz

~Mona 7-06-2010 9:12
Superowo! A kiedy w Jelonce ten film?
~zosienka 7-06-2010 10:21
Widziałam film "ZERO", bardzo mi się podobał, ciekawie pokazuje ciemną stronę ludzkiej natury. Dobrze by było, aby wygrał ;)
~ja 7-06-2010 10:52
Gdzie dał się poznać p.Koca jako "wszechstronny aktor teatralny, filmowy i telewizyjny". Po jednej roli filmowej, no chyba że ktoś jeździł na premiery pana Kocy do Australii. Niech Pan nie przesadza w tych peanach, panie Tejo ...
~Robbie 7-06-2010 11:47
Chcę to zobaczyć!!!
~JM 7-06-2010 12:08
Do ~ja; Pycha twojego serca zwiodła cię. Pan Tejo ze słowa pochwały nikomu tłumaczyć się nie musi. Zresztą, to co cię tak oburzyło, to opinia powszechna. Proszę spytać specjalistów i krytyków filmowych i teatralnych, ale tych przez duże K, a nie przez r jak recenzent. A Pan Tejo o teatrze pisze zawsze w superlatywach, to już inna rzecz. Po prostu Pan Tejo nie chce dołować tych artystów, których i tak mocno kopią inni. Wystarczy poczytać o tej premierze Teatru Animacji w Wojanowie.
~Widz 7-06-2010 14:51
To trzeba koniecznie zobaczyć!
~bull-e 7-06-2010 15:42
Film jest genialny, polecam wszystkim.Niestety był już wyświetlany (w tamtym roku w Marysieńce i na początku tego roku w JCK. no cóż zawsze pozostaje wydanie na De Fał De.
~@ ja 7-06-2010 15:46
Pytasz gdzie dał się poznać jako aktor "teatralny, filmowy i telewizyjny?"- Proszę, teatr: "Trzy siostry"; "Śmierć w Wenecji"; czy choćby "Kolacja na cztery ręce". Film: "Kłopoty w raju"; "Bliskie związki"; "Pora mroku"; "Świnki". To tylko niektóre, oprócz tych oczywiście wymienionych w tekście. Ja się interesuję, to wiem :) Pozdrawiam.
~bull-e 7-06-2010 16:14
Film jest genialny , polecam ! Niestety był już wyświetlany (w tamtym roku w Marysieńce i w tym roku w JCK), pozostaje wydanie DVD
~Teatromaniak 7-06-2010 17:20
Może by tak Pan Dyrektor przeszedł na etat aktora, zwalniając przy tym miejsce osobie, która zechce zarządezać naszym teatrem. Poprzedni dyrektor, jak sam stwierdeził, nie nadawał się na aktora dlatego został Dyrektorem. Obedny jak widać, niekoniecznie nadaje się na dyrektora skoro woli grać. Teatr na tym cierpi bo nic ciekawego się nie dzieje. Za kadencji Pana Wojtka wystawiono przynajmniej kilkanaście spektakli. Gamch soi pusty, podczas gdy Pan Dyrektor wystawia sztuki z udziałem własnym w pałacach i ogrodach. Dyrektor powienien zarządzać powierzonym mu mieniem, tak aby dopłaty z kasy miejskiej były jak najmniejsze, ściagać ludzi do teatru zamiast promować cudze restauracje. Miejmy tylko nadzieję, że nie czerpie z tego żadnych korzyści. Wyglada na to, że zamieniono złotą klemeczkę na bawełniany kocyk...
teessi 7-06-2010 17:50
Teatromaniak ma rację odnośnie niepotrzebnego promowania cudzych restauracji, po co to? Sztuki Teatru Norwida odbywają się w pałacach i ogrodach, gmach teatru stoi pusty, a Zdrojowy Teatr Animacji tuła się w tym czasie po całej Polsce. Natomiast "złota klemeczka" to tombak, w dodatku podrobiony. Za czasów "klemeczki" były same straty jeśli chodzi o wpływy, a raczej ich brak.
~Pyzdra 7-06-2010 18:21
Oto jak szkoły polskie kształcą umiejętność czytania ze zrozumieniem. Przecież w artykule jest wyraźnie napisane "zanim został dyrektorem..." No i co z tego??? A np. wielki Adam Hanuszkiewicz "zanim został dyrektorem..." Teatru Narodowego w Warszawie, grał w teatrach, w tym Wojewódzkim Teatrze Dolnośląskim w... Jeleniej Górze. Z tą sytuacją z tym tułaniem się Zdrojowego Teatru Animacji nie jest tak jak widzą ludzkie oczy.
teessi 7-06-2010 18:52
A jak jest, panie Pyzdra? "Ludzkie oczy" widzą, że ZTA się tuła po Warszawach, Bogatyniach i innych Wojanowach, i Sobieszowach. Jeśli wie Pan więcej, to proszę o uświadomienie reszty społeczeństwa.;-)
~teatr 7-06-2010 21:27
teraz mozna przynajmniej na cos pojsc do teatru, nie jak za guru niektorych tutaj wypowiadajacyh sie. Gdzie wasz guru wojtek, jaki teatr go przygarnal??
~pogo 8-06-2010 9:13
Dobry aktor! Świetny film!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Od niedzieli w Jeleniej Górze "Skok w blok"

Wiadukty prawie gotowe

Stalowe rumaki w Karpaczu

Bardzo słabe wyniki matur

Minka na sobotni wieczór

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
836
Tak
37%
Nie
57%
Nie wiem
6%