MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 13 lipca
im. Małgorzaty, Henryka

Dyrektor KPN rozmawiał z przewodnikami sudeckimi

Wiadomości: Region
Sobota, 9 marca 2019, 11:14
Aktualizacja: Niedziela, 10 marca 2019, 6:33
Autor: WAC
Fot. KPN
Sporym zainteresowaniem cieszyły się spotkania, na które dyrektor Karkonoskiego Parku Narodowego Andrzej Raj zaprosił przewodników sudeckich.

Miejscem spotkań, które odbywały się w dwóch terminach, było Karkonoskie Centrum Edukacji Ekologicznej w Szklarskiej Porębie. Na rozmowy z dyrektorem KPN, które dotyczyły m.in. zasad korzystania z parku narodowego, biletów, bezpieczeństwa i prowadzonych kontroli przybyło około 40 osób.

Dyrektor wyjaśnił podstawy prawne, na których opiera się przy wydawaniu zarządzeń, poruszył kwestię kontroli oraz egzekwowania prawa na terenie parku – informuje KPN. - Z sali padło również kilka propozycji rozwiązań konkretnych sytuacji - na przykład, jak zminimalizować obecność na terenie parku grup szkolnych bez przewodnika.

Wśród poruszonych tematów były ceny, sposób zakupu i sposoby kontroli biletów wstępu do KPN. Przewodnicy chcieli poznać aspekty związane z wywozem nieczystości ze schronisk oraz z funkcjonowaniem tych obiektów na terenie parku.

Poruszono również temat zanieczyszczeń rzek karkonoskich i sposobów oczyszczania ścieków. A. Raj zwrócił się do przewodników z prośbą o większą aktywność w korzystaniu z ośrodków informacyjno-edukacyjnych KPN. Przewodnicy ze swej strony prosili o zorganizowanie szkolenia z czeskimi kolegami z parku narodowego. Omówione zostały propozycje kolejnych spotkań i szkoleń. Nie zabrakło również pytań czysto przyrodniczych, np. o wilki i o rysie.

Twoja reakcja na artykuł?

7
78%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
22%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Zmiana prezydentury w Rotary Club Jelenia Góra  

Promesy dla strażaków  

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~Ich 9-03-2019 12:28
Nie to, żebym się czepiał; ale nie naliczyłem więcej niż 20-cia kilka osób, z czego kilkunastu ( przewodników ). Zatem nie około 40. Chyba, że "około" to 20 ;-) A tak przy okazji, czy nadal Niemcy nie pozwalają naszym przewodnikom samodzielnie oprowadzać wycieczki po niemieckiej stronie Euroregionu. A jak to jest po stronie "braci" Czechów ?
~poiu' 9-03-2019 20:53
do: ~Ich (12:28)
Na zdjęciu jest min. 23 osoby (nie licząc prowadzącego), a kawałka sali (po lewej) zdjęcie nie objęło. Poza tym parę osób może akurat wyjść z różnych powodów z sali, ale są obok. Sądzę, że określenie "około 40" jest bliskie prawdy. Zresztą, po co mieli by oszukiwać?
~ 9-03-2019 16:54
Dlaczego schroniska takie jak Pod Łabskim Szczytem spuszczają ścieki do potoku? Niedawno idąc niebieskim szlakiem ze Szklarskiej Poręby nie dało się tam oddychać, taki zapach szamba. Przecież te schroniska są tak oblegane, że nie wierzę, żeby nie było ich stać na wywóz nieczystości.
~agent007 9-03-2019 20:20
do: ~ (16:54)
tylko weź tam dojedź czymś większym niż Jeep

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Polacy wybierają prezydenta (aktualizacja)

Ulica Nadbrzeżna już w nowej odsłonie  

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Czyżby Andrzej Duda?

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
473
Tak
47%
Nie
40%
Nie wiem
14%