MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Niedziela, 5 lipca
im. Antoniego, Karoliny, Marii

Dyplomatyczna blokada

Wiadomości: Kotlina Jeleniogórska
Poniedziałek, 2 października 2006, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 2 października 2006, 9:14
Autor: TEJO
Fot. rylit
W poniedziałek o godzinie 10 zostanie otwarty wyremontowany odcinek krajowej „trójki” między Szklarską Porębą a Piechowicami. Został zniszczony podczas sierpniowej powodzi. Nie oznacza to jednak, że z przejścia granicznego w Jakuszycach będą mogły korzystać tiry.

Nadal dla wielkich samochodów pozostaje ono zamknięt, choć teoretycznie nie ma żadnych przeszkód, aby takie pojazdy tam jeździły. Winna jest dyplomatyczna biurokracja.

Jak poinformowała rzeczniczka prasowa Łużyckiego Oddziału Straży Granicznej porucznik Jolanta Woźniak, aby przejście ponownie zostało otwarte dla tirów, konieczna jest wymiana not dyplomatycznych między Rzeczpospolitą Polską a Republiką Czeską. Jeszcze nie wiadomo, kiedy to nastąpi.

– Radzimy kierowcom tirów korzystanie z przejść w Kudowie Słonem i w Jędrzychowicach – dodaje por. J. Woźniak.

Na razie mieszkańcy Szklarskiej Poręby wciąż będą odpoczywać od wzmożonego ruchu wielkich samochodów wąskimi ulicami centrum miasta.
Z przejścia granicznego w Jakuszycach cały czas mogą korzystać autobusy. Dla ich kierowców otwarcie odcinka, który został zniszczony przez powódź, oznacza skrócenie czasu dojazdu. Dotychczas jeździli uciążliwym objazdem przez Szklarską Porębę Dolną.

Ogłoszenia

Czytaj również

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Ruszyła procedura ws. referendum

Wzrost bezrobocia w powiecie lwóweckim

Komentarze (6) Dodaj komentarz

~wolu 2-10-2006 9:36
szkoda ze tiry nie beda mogły przejezdzac
~gosc 2-10-2006 9:53
Ciekawe dlaczego nie otworzyli w piątek po południu lub w sobotę? Czyżby jeszcze coś robili w sobotę czy niedzielę? Czy może musieli uroczyście przeciąc wstęgę w poniedziałek i pokazac się wyborcom?
~obserwator 2-10-2006 10:50
Wiem że narażam się kierowcom tirów ale biorąc pod uwagę ich "kulturę"jazdy oraz warunki drogowe w Szklarskiej Porębie i na odcinku do Jakuszyc uważam że powinno się zamknąc z tego powodu ruch dla ww pojazdów.Kto z tej drogi korzysta to pewnie wie o co mi chodzi.A tak przy okazji wyłączenie z ruchu drogowego na tej trasie tirów odbiłoby się korzystnie na obwodnicy Jeleniej Góry czego sobie życzmy.
~koles 2-10-2006 12:36
szkoda ze niektorre autobusy niejezdza przez dolna mialbym blizej do domu
~Yanec_BW 2-10-2006 15:53
Dość szybko wyremontowali odcinek drogi krajowen nr 3 z Piechowic do Szklarskiej Poręby. Jednak to nie znaczy, że tiry powrócą na ten odcinek. Według mnie tiry przyczyniły się do tego, że sierpniowa powódź rozwaliła tą drogę!!! Tiry powinny być kierowane na Jędrzychowice lub Olszynę!!!
~neu 2-10-2006 23:06
Dobrze byłoby całkowity brak tirów na tym odcinku. Lubawka jest prawie gotowa.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

„Zielony” przystanek

Spotkali się z Beatą Kempą

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Nadbrzeżna gotowa

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1452
Andrzej Duda
41%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%