MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 11 sierpnia
im. Lecha, Zuzanny

Dyplom dla miasta pod Śnieżką

Wiadomości: REGION JELENIOGÓRSKI
Piątek, 2 grudnia 2011, 12:47
Aktualizacja: 12:48
Autor: Agrafka
Karpacz zajął szóste miejsce w Rankingu Zrównoważonego Rozwoju Jednostek Samorządu Terytorialnego 2011 w kategorii „Gminy Miejskiej”. Ranking opracował Wydział Administracji i Nauk Społecznych Politechniki Warszawskiej.

Wyniki rankingu ogłoszono podczas Konferencji „Samorząd Zrównoważonego Rozwoju”, organizowanej na Targach Produktów i Usług dla Samorządów Lokalnych GMINA 2011 w Poznaniu.

Głównym jego celem jest prezentacja najlepiej rozwiniętych miast i gmin w Polsce oraz analiza głównych czynników rozwoju. Racjonalne wykorzystywanie zasobów gminnych, wieloletni plan na jej rozwój, a przede wszystkim kontrola realizacji tego planu, przy jednoczesnej deklaracji do poszanowania środowiska naturalnego jest obecnie jednym z podstawowych i najważniejszych zadań każdej jednostki samorządowej.

Co roku prof. Eugeniusz Sobczak z Wydziału Administracji i Nauk Społecznych Politechniki Warszawskiej wraz ze swoim zespołem dokonuje porównania i oceny wszystkich polskich samorządów. Zestawienie jest tworzone, aby zaprezentować i nagrodzić najlepiej rozwijające się jednostki, spośród wszystkich w Polsce.

Ranking jest też podstawą do określania ich słabych i mocnych stron, które stanowią bazę do formułowania celów i uwzględniania najważniejszych czynników w dalszym ich rozwoju. Badanie oparte jest na danych Głównego Urzędu Statystycznego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Spotkali się przy grobie ppłk. Eugeniusza Głowacza

Zlot Klasyków w Kowarach  

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~karpaczanin 3-12-2011 7:19
Pisałem prace mgr ze zrównoważonego rozwoju na przykładzie gminy Karpacz. To co tu się wyprawia nie ma nic wspólnego z tą koncepcją rozwoju. Profesorkowie z Warszawy musieli wziąć wielce interesujące dane skoro doszli do takiego wniosku. Podejrzewam, że dla spokoju porównali tylko wartość nakładów inwestycyjnych. Reszta leży i kwiczy. Plan zagospodarowania przestrzennego rozbity na tyci jednostki łatwe do modyfikowane w razie dostania w łapę. Gdzie tu wieloletni plan rozwoju? Kontrola realizacji tegoż "planu"? 3/4 wskaźników opracowanych w koncepcji rozwoju jest w ogóle pomijana. Mnożyć można tak dalej. W każdym razie Karpacz się skończył i dalszych perspektyw na rozwój pod obecnym przewodnictwem nie ma.
~:) 3-12-2011 10:22
W pełni zgadzam się z przedmówcą ale ponieważ różnych uczelni, organizacji i gremiów gotowych wydawać z siebie różnego rodzaju dyplomy, wyróżnienia i pochwały milicjant i pedagog rządzący Karpaczem mają jeszcze duże pole do zagospodarowania.
~moj 3-12-2011 23:17
przepraszam a które miejsce zajęła Szklarska Poręba pod przewodnictwem genialnego Burmistrza Grzegorza Sokolińskiego

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Zamienili przejście w parking

Dzisiaj ma grzmieć i padać

Rozmowy o Kowarach

SOS dla stawu

Klasyki zjechały do Kowar

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
489
Tak
39%
Nie
55%
Nie wiem
6%