Jelenia Góra: Dycha w siatce juniorów

Środa, 29 sierpnia 2007, 0:00
Aktualizacja: Środa, 29 sierpnia 2007, 20:44
Juniorzy Karkonoszy zdeklasowani przez rówieśników z Zagłębia Lubin.

W pojedynku III kolejki Ligi Dolnośląskiej Juniorów Karkonosze Jelenia Góra zostały rozgromione przez Zagłębie Lubin 0:10 (0:4). Oba zespoły walczące w tym pojedynku dzieliła różnica co najmniej dwóch klas, w wyszkoleniu technicznym i przygotowaniu szybkościowym. Będący faworytem ligi lubinianie, w szeregach których grają gracze niemalże z całego regionu dzielili i rządzili na boisku aplikując jeleniogórzanom aż 10 goli.

Festiwal strzelecki dla gości rozpoczął się w 10 min., a jako pierwszy na listę strzelców
wpisał się Szymon Skrzypczak, wykorzystując sytuację "sam na sam" z Arturem Hałką. Po stracie gola jeleniogórzanie próbowali doprowadzić do wyrównania czego efektem były strzały Tomasza Jurczyk oraz dwukrotnie Daniela Kotarby, które mijały słupki bramki gości. Było to wszystko na co gospodarzom pozwolili juniorzy "miedziowego" klubu. Jeszcze w pierwszej połowie Zagłębie zdobyło trzy gole, a ich zdobywcami byli w 35 min. Piotr Głąb, Adrian Rakowski w 38 min. i Gracjan Arkuszewski w 44 min.

Po zmianie stron przewaga lubinian była wręcz przygniatająca. Jeleniogórzanie przez całą połowę nie oddali żadnego strzału w kierunku bramki gości i chwilami mieli problemy z wyjściem z własnej połowy. Broniący bramki Karkonoszy w drugich 45 minutach Bartłomiej Sender aż sześć razy musiał wyciągać piłkę z siatki po dwóch golach Piotra Pytlarza w 78 i 86 min oraz trafieniach Piotra Głąba z rzutu karnego w 60 min., celnych główkach Pawła Oleksego w 75 min. i Patryka Sypienia w 50 min., strzale z bliska Michała Łaskiego w 53 min.
<b>Karkonosze Jelenia Góra - Zagłębie Lubin 0:10 (0:4)</b>
<b>Karkonosze:</b> Hałka (Sender 46 min.), Palimąka (Tyszkowski 67 min.), Gęca, Jurkowski, Karasiński, Kostka (Kochan 60 min.), Demianienko, Jurczyk (Matwiejczyk 34 min.), Kotarba (Malicki 46 min.), Kik (Kieć 73 min.), Krupa