MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Dworski Sylwester dziękczynny we Dworze Czarne

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 20 grudnia 2011, 13:12
Aktualizacja: 13:13
Autor: Agrafka
Fot. Organizator
To okazja, aby podziękować przyjaciołom i sympatykom Dworu Czarne za okazane przez nich wsparcie. Jednocześnie to możliwość zobaczenia częściowo odrestaurowanego zamku, który po wieloletniej walce o ocalenie, budzi się do życia. Dwór Czarne zostanie oficjalnie otwarty.

Fundacja Kultury Ekologicznej, będąca zarządcą zamku, to organizacja krzewiąca aktywność na rzecz środowiska we wszystkich jego komponentach: środowiska naturalnego, kulturowego i społecznego. Każdego dnia spotyka na swej drodze wielu życzliwych ludzi. Teraz, dzięki ich wsparciu, może zaprezentować częściowo odrestaurowany renesansowy obiekt.

Nadchodzący Sylwester jest więc okazją do oficjalnego otwarcia Dworu Czarne.
- Chcielibyśmy, aby ludzie dowiedzieli się o tym miejscu i trafili do nas ze swoimi pomysłami – mówią zarządcy. - W dworze zamierzamy realizować różnorodne działania pozytywne, krzewiące kulturę, sztukę, ekologię, wspierające lokalnych artystów i rzemieślników. Oczywiście będziemy prowadzić także działalność komercyjną, aby móc dalej rewitalizować zamek. Kładziemy jednak nacisk na jednoczesną rewitalizację zamku, kultury i ludzi. Chcemy te działania prowadzić w symbiozie, tak, aby wzajemnie się uzupełniały i pozwoliły stworzyć miejsce, o jakim marzymy. Wypełnione kulturą, pozytywną energią i ludźmi, którzy chętnie będą do nas wracać – dodają.

Dwór Czarne to obiekt, który pozwala na zorganizowanie różnego rodzaju imprez. Czy to koncert lokalnej kapeli, czy odczyt naukowy, każdy znajdzie dla siebie odpowiednią przestrzeń. W myśl zasady – Masz pomysł? Masz miejsce.

„Bawisz się, pomagasz i nie przepłacasz: Dwór Czarne zaprasza na dworski Sylwester 2011/2012. Dochód, jaki on przyniesie, zostanie przeznaczony na pomoc osobom znajdującym się w sytuacjach kryzysowych oraz na ochronę środowiska naturalnego. Dlatego goście sami deklarują cenę. Minimalna, symboliczna opłata dla osób, które chcą „DOBREGO" Sylwestra, to tylko 120 zł od osoby (w cenie wszystko, także alkohol - żadnych ukrytych kosztów). Bo chcemy, żeby Dwór Czarne był dla dobrych ludzi.” Co czeka gości w ten dzień? Przepiękne, klimatyczne wnętrza, pyszny poczęstunek i wspaniała muzyka, a o północy świetlne atrakcje.

Ogłoszenia

Czytaj również

Inauguracja senatora

Jeleniogórska Strefa Płatnego Parkowania  

Samochód i dron dla Straży Miejskiej

Komentarze (11) Dodaj komentarz

~ 20-12-2011 14:15
To fundacja wydaje pieniadze bale? Szok!!111
~pytanie 20-12-2011 16:08
to w tej byłej restauracji ma być? jaka muzyka?
~ 20-12-2011 16:20
Smieszne,sylwester dla dobrych ludzi.Sylwester dla kazdego najtanszy bilet 120 zl od osoby.NABIJANIE KASY DLA ZARZADCOW:CZY DWOR CZARNE PRZYNOSI JAKIS DOCHOD MIASTU JELENIA GORA;CZY STWORZYNOWE MIEJSCA PRACY?
~jaku-biec 20-12-2011 17:46
muzyka bedzie pierwsza klasa. Do polnocy muzyczne radio i najwieksze hity polskiego discopolo! a potem zmieniamy kanal na z ote przeboje!
~magiel 20-12-2011 18:44
A dlaczego by nie? Może wreszcie jakaś impreza na poziomie. Gorzej niż Czerwone Gitary na Rynku być nie może.
~organ. 20-12-2011 18:59
Ja zapraszam do dolnego pomieszczenia bedzie cos dla mlodych ;)
~paradise 20-12-2011 19:14
Brawo! Dwór Czarne to perełka w naszej kotlinie! Gratulacje dla klanu Jakubców!
~Szok 20-12-2011 19:44
Jestem w szoku, ile w Jeleniej Górze macie różnego rodzaju imprez, spotkań, występów,kiermaszy, przygotowanych nie tylko przez miasto czy domy kultury, ale również przez różne organizację czy osoby prywatne. Ale podpisy pod artykułami mówią coś innego. Zawsze znaleźć można niezadowolony ! Nawet gani się osoby, które chcą coś dla miasta zrobić i to za własne pieniądze. Czy jeleniogórzanie cierpią na depresję ?! Mieszkam w Mannheim w tej chwili przebywam na urlopie w Jeleniej Górze. Uważam, że nie jesteście gorsi. Jedyna różnica jest w tym, że wy potraficie mimo małych funduszy zrobić tak wiele, nie wszyscy to potrafią wy tak.Pozdrawiam,życzę mieszkańcom dużo zdrowia i więcej optymizmu.
~tgi 20-12-2011 21:00
nie polecam ' dworskiego sylwestra' w tej atmosferze i organizacyjnym balaganie. A cena "minimalna" dla "dobrego" czlowieka zostala podniesiona w ciagu kilku ostatnich dni od pierwotnie deklarowanej. "dobro" widac w "cenie "
~do organ 20-12-2011 22:47
skad wiesz ze na dole dla młodych? wybierasz sie?
~end world!!! 21-12-2011 10:10
Otwarcie Dworu??????? Przecież już było kiedy to miała to miała otwarcie wspaniała restauracja. Jak się później okazało klan JJ wyrzucił młodych inwestorów którzy wyremontowali dolne i górne pomiesczenia. A fundacja teraz zaprasza na otwrcie odrestaurowanych pomiesczeń. Dziwny zbieg okoliczności.......nie sądzicie? 120zł od osoby, a sanepid odebrał już pomieszczenia? Za tą kwotę nie chciałbym dostać resztek podanych przez zarząd fundacji i potem chorować przez tydzień.... Dziwna ta fundacja.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Bosskie kobiety

Pierwsza w regionie karetka dla zwierząt

Na dworcu kolejowym o pierwszej pomocy

Przed nami finał WOŚP

Chcą pożyczać drona

Sonda

Dzień nauki polskiej - kolejne święto państwowe. To dobry pomysł?

Oddanych
głosów
423
Tak
18%
Nie
76%
Nie wiem
6%