MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

„Dwójka” w klimatach leśnej ekologii

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 18 października 2011, 8:22
Aktualizacja: 8:23
Autor: Agrafka
Fot. Agrafka
W ramach obchodów międzynarodowego roku lasów pod hasłem „Jest w nas zrównoważony las” uczniowie z Gimnazjum nr 2 wraz z nauczycielami zorganizowali już po raz drugi Festyn Edukacyjno–Ekologiczny.

Festyn odbył się z okazji otrzymania przez placówkę międzynarodowego Certyfikatu Zielonej Flagi, który został przyznany za działalność ekologiczną. Podczas festynu nie zabrakło gości z okolicznych przedszkoli m.in. z „Okrąglaczka”, z ul. Tuwima oraz z oddziału przedszkolnego ze Szkoły Podstawowej nr 5.

– Gościła u nas również jedna z klas tzw. „Mechanika”. Dzień rozpoczęliśmy od pokazów straży pożarnej, która prezentowała m.in. działanie armatki wodnej. Będziemy podtrzymywać naszą tradycję organizowania pikniku ekologicznego, aby poszerzać wiedzę młodzieży na temat ochrony środowiska. Wystąpiliśmy również do MPGK o ustawienie na terenie szkoły pojemników do segregacji odpadów – powiedziała Jolanta Studniarek, zastępca dyrektora Gimnazjum nr 2 w Jeleniej Górze.

Każda z klas miała za zadanie namalować obraz drzewa, przygotować jesienny kosz „Dary Jesieni”, stworzyć oryginalny bukiety z liści, a także przebrać się w wybranym kolorze. Goście, którzy współpracują ze szkołą m.in. Centrum Edukacji Ekologicznej, Związek Gmin Karkonoskich, Nadleśnictwo „Śnieżka”, Zespół Parków Krajobrazowych przygotowali ulotki, konkursy z nagrodami oraz zagadki dla uczniów. Rozdawane były również sadzonki modrzewia.

Czytaj również

30. Ro(c)k bez kurtyny

Celtycki poranek

Głosy za strajkiem?

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~socjalista 18-10-2011 8:34
A kiedy w Jeleniej?Polska Gazeta Wrocławska": Za spalanie ogródkowych odpadów grozi mandat do 500 zł. A można się ich pozbyć inaczej .Zapraszam na Pl.Piastowski czyli ulicę od Korony do kościoła wieczór,bez maski pegaz nie nada.No miłośnicy Cieplic nie siedzieć w kawiarenkach tylko ruszyć na spacer.
Piipi Jelonkowa 18-10-2011 10:36
..do - [~Socjalista ] .. na czyste powiertrze w Cieplicach .. i innych polskich miastach,wioskach będziesz musiał poczakac .. aż 14 lat,bo tyle czasu otrzymała Polska od EU na doskonalenie droższej technologii do zmniejszenia emisji dwutlenku węgla
~socjalista 18-10-2011 17:00
Aleś ty durna człekokształtna istoto,dlaczego taziemia jeszcze cię nosi.
~hd 18-10-2011 19:47
JEŻELI NADLEŚNICTWO TAK PROMUJE EKOLOGICZNE LASY TO NIECH ZAJMIE SIĘ PSIARNIĄ W LESIE DO KTÓREJ ZWIERZĘTA DOWOŻONE SĄ SAMOCHODAMI .POMIMO ZNAKU ZAKAZU KIEROWCY NIE POFATYGUJĄ SIĘ ABY DOJŚĆ KAWAŁEK TYLKO MUSZĄ WJECHAĆ DO LASU.
~absolwent 20-10-2011 21:54
Ludzie, czytajcie ze zrozumieniem. Odbyła się fajna impreza i to do niej miały być komentarze a nie do Waszych bolączek! Dwójko kochana! Super wystawa uczniowskich prac! Kosze rewelacyjne. Kto robi takie super bukiety z liści? Kiedy następny festy, będę!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Dzień otwarty w SP 11

Rusza nabór do szkół podstawowych  

Nabór do podstawówek od dzisiaj

Muzeum w pałacu

Co to były za tańce!

Sonda

Czy wszyscy młodzi do 26. roku życia powinni być zwolnieni z podatku PIT?

Oddanych
głosów
884
Tak
38%
Nie
55%
Nie mam zdania
7%