MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

„Dwójka” w klimatach leśnej ekologii

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 18 października 2011, 8:22
Aktualizacja: 8:23
Autor: Agrafka
Fot. Agrafka
W ramach obchodów międzynarodowego roku lasów pod hasłem „Jest w nas zrównoważony las” uczniowie z Gimnazjum nr 2 wraz z nauczycielami zorganizowali już po raz drugi Festyn Edukacyjno–Ekologiczny.

Festyn odbył się z okazji otrzymania przez placówkę międzynarodowego Certyfikatu Zielonej Flagi, który został przyznany za działalność ekologiczną. Podczas festynu nie zabrakło gości z okolicznych przedszkoli m.in. z „Okrąglaczka”, z ul. Tuwima oraz z oddziału przedszkolnego ze Szkoły Podstawowej nr 5.

– Gościła u nas również jedna z klas tzw. „Mechanika”. Dzień rozpoczęliśmy od pokazów straży pożarnej, która prezentowała m.in. działanie armatki wodnej. Będziemy podtrzymywać naszą tradycję organizowania pikniku ekologicznego, aby poszerzać wiedzę młodzieży na temat ochrony środowiska. Wystąpiliśmy również do MPGK o ustawienie na terenie szkoły pojemników do segregacji odpadów – powiedziała Jolanta Studniarek, zastępca dyrektora Gimnazjum nr 2 w Jeleniej Górze.

Każda z klas miała za zadanie namalować obraz drzewa, przygotować jesienny kosz „Dary Jesieni”, stworzyć oryginalny bukiety z liści, a także przebrać się w wybranym kolorze. Goście, którzy współpracują ze szkołą m.in. Centrum Edukacji Ekologicznej, Związek Gmin Karkonoskich, Nadleśnictwo „Śnieżka”, Zespół Parków Krajobrazowych przygotowali ulotki, konkursy z nagrodami oraz zagadki dla uczniów. Rozdawane były również sadzonki modrzewia.

Ogłoszenia

Czytaj również

Młodzi przeciw zmianom klimatycznym

Na Kilińskiego bezpieczniej

Cieplice nie chcą Jeleniej Góry?

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~socjalista 18-10-2011 8:34
A kiedy w Jeleniej?Polska Gazeta Wrocławska": Za spalanie ogródkowych odpadów grozi mandat do 500 zł. A można się ich pozbyć inaczej .Zapraszam na Pl.Piastowski czyli ulicę od Korony do kościoła wieczór,bez maski pegaz nie nada.No miłośnicy Cieplic nie siedzieć w kawiarenkach tylko ruszyć na spacer.
Piipi Jelonkowa 18-10-2011 10:36
..do - [~Socjalista ] .. na czyste powiertrze w Cieplicach .. i innych polskich miastach,wioskach będziesz musiał poczakac .. aż 14 lat,bo tyle czasu otrzymała Polska od EU na doskonalenie droższej technologii do zmniejszenia emisji dwutlenku węgla
~socjalista 18-10-2011 17:00
Aleś ty durna człekokształtna istoto,dlaczego taziemia jeszcze cię nosi.
~hd 18-10-2011 19:47
JEŻELI NADLEŚNICTWO TAK PROMUJE EKOLOGICZNE LASY TO NIECH ZAJMIE SIĘ PSIARNIĄ W LESIE DO KTÓREJ ZWIERZĘTA DOWOŻONE SĄ SAMOCHODAMI .POMIMO ZNAKU ZAKAZU KIEROWCY NIE POFATYGUJĄ SIĘ ABY DOJŚĆ KAWAŁEK TYLKO MUSZĄ WJECHAĆ DO LASU.
~absolwent 20-10-2011 21:54
Ludzie, czytajcie ze zrozumieniem. Odbyła się fajna impreza i to do niej miały być komentarze a nie do Waszych bolączek! Dwójko kochana! Super wystawa uczniowskich prac! Kosze rewelacyjne. Kto robi takie super bukiety z liści? Kiedy następny festy, będę!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

GIS Day w szkole

Spotkanie z historią

Uczniowie piszą listy...

Nauczyciele dzieciom

Filmowy konkurs o defibrylatorach

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
869
Tak
22%
Nie
70%
Nie wiem
8%