MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Dwójka przebiegła dystans maratonu

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 24 czerwca 2014, 12:02
Aktualizacja: Środa, 25 czerwca 2014, 23:44
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
"Dwójka biega maraton" – pod takim hasłem odbyła się wczoraj (23.VI) impreza zorganizowana przez Szkołę Podstawową nr 2 na stadionie przy ul. Złotniczej. Uczniowie klas IV–VI przebiegli w sumie 42,195 km.

To pierwszy maraton organizowany przez SP 2. Wzięło w nim udział 248 uczniów, a także dyrekcja szkoły, nauczyciele wychowania fizycznego, wychowawcy oraz pani pedagog. Swoją cegiełkę do pokonania dystansu maratonu dołożyli również rodzice uczniów. - Ledwo, ledwo, ale biegłam. Dzieci widzą, że my nie tylko narzucamy, ale również w tym uczestniczymy. To taka integracja uczniów, rodziców i nauczycieli - powiedziała dyrektorka SP 2, Beata Kozyra.

- Coraz więcej czasu poświęcamy, by uczyć dzieci zdrowego stylu życia. Odchodzimy od komputerów, telewizji. Bieganie jest teraz modne w Polsce, na pomysł organizacji tej imprezy w naszej szkole wpadła pani Beata Langer (nauczycielka wf-u) i ona wzięła na siebie większy ciężar organizacji i za to jestem bardzo wdzięczna - dodała dyrektorka "Dwójki".

Uczniowie klas IV-VI mieli do pokonania po jednym okrążeniu na tartanowej bieżni stadionu przy ul. Złotniczej w dowolnym tempie, ochotnicy biegli 2, a nawet 3 kółka. W sumie każda klasa (a, b, c) pokonała po 35 okrążeń, a ostatnie kółko wszyscy uczestnicy pokonali wspólnie. Dystans był mierzony aplikacją endomondo, najlepszy czas osiągnęłą klasa VIa, ale nie wynik był w tej imprezie najważniejszy, tylko sam udział.

- Dzisiaj patrzymy jak to wszystko przebiega. W przyszłym roku chcemy znowu zorganizować taką imprezę, zaprosimy inną szkołę do współpracy, zaprosimy naszych absolwentów i zobaczymy jak to będzie odebrane w środowisku jeleniogórskim - zapowiada Beata Kozyra.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Siedem krążków w Kozienicach

Na Kilińskiego bezpieczniej

Bike Maraton 2020. Znamy kalendarz!

Nowe drogi w Janowicach Wielkich

Pływacka Licealiada

Na propsie! Dzisiaj i w niedzielę

II liga: Trzecia porażka

Siatkarska Licealiada dziewczyn

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
905
Tak
22%
Nie
70%
Nie wiem
8%