MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Czwartek, 1 października
im. Danuty, Igora, Remigiusza

„Dwójka” otwarta na wszystkich

Wiadomości: Jelenia Góra
Niedziela, 9 kwietnia 2017, 8:14
Aktualizacja: 23:18
Autor: Koło Chrobrówki
Fot. Katarzyna Ocik, Joanna Bialuk
Najstarsza szkoła w mieście, placówka doskonale łącząca tradycję z nowoczesnością gościła maluchy i ich rodziców podczas Dnia otwartego. Mowa o Szkole Podstawowej nr 2 w Jeleniej Górze.

Dyrekcja, grono pedagogiczne i uczniowie „Dwójki” przygotowali dla gości wiele atrakcji. Wydarzenie zapoczątkował występ szkolnego chóru „Złote nutki” pod batutą Moniki Frąckiewicz – Motyki, przy akompaniamencie zespołu instrumentalnego pod kierunkiem Olgierda Hryniewickiego. Spotkanie uświetnił także występ taneczny szkolnej reprezentacji tańca, prezentującej wiązankę tańców ludowych oraz klasy IV b w tańcu nowoczesnym pod opieką Grzegorza Gigiela. Następnie dyrektor szkoły Beata Kozyra oficjalnie powitała licznie przybyłych gości, udzieliła wielu cennych informacji i zaprosiła do zwiedzania placówki, rozmów z gronem pedagogicznym, uczniami i pedagogiem szkolnym.

Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Uczniowie i nauczyciele przygotowali szereg zajęć o charakterze warsztatowym. Były to między innymi zajęcia plastyczne, przyrodnicze, kulinarne, językowe, z robotyki. Nie brakowało zabaw matematycznych, sportowych, grafomotorycznych i wielu innych.

Podczas pobytu w szkole można było zapoznać się z nowoczesną bazą dydaktyczną, wyposażeniem klas i biblioteki szkolnej, a także z funkcjonowaniem szkolnej świetlicy. Nauczyciele wychowania fizycznego wraz z uczniami zaprosili wszystkich na pokazy akrobatyki sportowej pod tytułem „To jest przegięcie”, a po nim na warsztaty akrobatyczne dla dzieci i ich rodziców.

Gromkie brawa po każdych występach uczniów, uśmiechy na twarzach, (niektórych wymalowanych, co też stanowiło atrakcję ) świadczą o tym, że goście miło spędzili czas w „Dwójce”, podziwiając talent dzieci i zaangażowanie oraz kreatywność nauczycieli.

Ogłoszenia

Czytaj również

Kolejne komputery dla rodzin zastępczych

"Leniuchem" do kolei na Kopę

W cieniu pandemii

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~Gość 9-04-2017 12:19
Czy ktoś sortuje te zdjęcia? Po 20 takich samych fotek, weź człowieku klikaj... teraz.
~zawiedziona 9-04-2017 20:25
Wieje nudą. Oglądam czwartą imprezę z rzędu z udziałem Dwójki- na stadionie na zawodach o Puchar Naczelnika, w teatrze na Dzień Kobiet, Zasłużeni dla J.Góry, dni otwarte cały czas ten sam repertuar- coś tu jest nie tak....a tak rozreklamowana.........
~M_ 9-04-2017 22:28
Zróbcie lepiej, a potem krytykujcie. Mi się podobało. Gratulacje.
~ups 10-04-2017 14:34
Zgadzam się z M, "nie tak smyczkiem jak języczkiem", łatwiej krytykować, niż zrobić i docenić ciężką pracę wielu ludzi. Gościu ktoś Ci nakazuje oglądać wszystkie zdjęcia? wymiękasz po 20, bo słaby z Ciebie zawodnik - to odpuść. Zawiedziona idź się pocieszyć, gulnij sobie, czy coś, ale nie przesadzaj. Dzieci te same, bo z tej samej szkoły, ale repertuar różny. jak żeś ślepa, to okulista się kłania. Z pewnością zaserwuje Ci coś nowego i będziesz miała atrakcję. Szacun dla dzieci, nauczycieli i szkoły, bo nie jest przereklamowana, ale nauczyciele wykonują tam kawał mrówczej, tak przez Was niedocenianej i krytykowanej roboty.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Trwa budowa atrakcji KPN

Jaka sprawność uczniów?

Uczniowie dostaną laptopy

W Sosnówce trwa strajk okupacyjny...  

Kiedy zniknie ten wykop?

Sonda

W Jeleniej Górze pojawiły się miejskie hulajnogi. Czy to przydatny środek lokomocji po mieście?

Oddanych
głosów
447
Tak
42%
Nie
47%
Nie wiem
11%