MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

„Dwójka” (biegała) na szóstkę z plusem

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 23 czerwca 2015, 14:09
Aktualizacja: Środa, 24 czerwca 2015, 7:24
Autor: Beata Langer
Fot. Joanna Bialuk
Wczoraj (22.06) na stadionie przy ulicy Złotniczej w Jeleniej Górze odbyła się druga edycja szkolnej imprezy sportowej pt.: „Dwójka biega maraton”. Wzorem poprzedniego roku uczniowie klas IV –VI Szkoły Podstawowej nr 2 przebiegli dystans trzech maratonów, łącznie 126 km 585 m.

Najszybciej swoją część maratonu przebiegli uczniowie klasy sportowej IV c. Jednak nie tyle chodziło o czas, ile o przebiegnięcie określonego dystansu i dobrą zabawę.

Nowością tej imprezy był udział rodziców i absolwentów szkoły. - Gościliśmy 32 osoby wspierające nasze sportowe działania. Wraz z nauczycielami mieli przebiec półmaraton, jednak nie chcieli ustępować uczniom i pokonując po kilka okrążeń stadionu , przebiegli łącznie 42 km 195 m, za co bardzo im dziękujemy – mówią organizatorzy.

Warto przypomnieć, że każdy uczestnik miał przebiec jedno okrążenie, podając sobie zamiast pałeczki sztafetowej telefon z załadowaną aplikacją Endo mondo. Przeliczone kilometry posłużą jako wkład szkoły w pomoc dla potrzebujących dzieci w akcji „Pomoc mierzona kilometrami”.

Tak, jak w roku poprzednim, uczniowie klas VI, którzy niebawem pożegnają szkołę, otrzymali koszulki z logo imprezy na pamiątkę udziału w tym sportowym święcie.

Partnerami imprezy byli SZELUX TRAVEL oraz AS – SKI. – Dziękujemy naszym sponsorom, dzięki którym przedsięwzięcie nabrało takiego rozmachu – podkreślają organizatorzy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Co to były za tańce!

Głosy za strajkiem?

Wszyscy za strajkiem

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~Rodzic 24-06-2015 9:27
Gratulacje superszkoło:-)
~zosia 24-06-2015 18:06
Było super!!!Dziękujemy!!!W przyszłym roku też biegniemy!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~absolwent 24-06-2015 18:51
Szkoda, że wieść tego maratonu (gdzie i kiedy) nie roznosi się po całej Jeleniej, gdyż jestem tej szkoły z tamtego roku absolwentem i chętnie bym uczestniczył... :/
~zosia 24-06-2015 22:40
zaglądaj na szkolną stronkę-wszystkie informacje są podawane,zapisy były prowadzone.Wpadaj do szkoły w odwiedzinki wszystko będziesz wiedział.Dużo się dzieje,jest spoko.-)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Smaki młodzieżowej kuchni... kresowej

Wspaniała integracja

W Jeleniej Górze trwa kongres ratowników medycznych

Uchodźcy religijni na ziemi jeleniogórskiej

Marian Sajnog o katastrofach w górach

Sonda

Czy wszystkie handlowe niedziele powinny wrócić?

Oddanych
głosów
280
Tak
61%
Jest dobrze, jak jest
14%
Nie
24%
Nie ma zdania
1%