Jelenia Góra/Gliwice: Dwie porażki w pierwszej lidze

Sobota, 1 maja 2010, 22:27
Aktualizacja: Niedziela, 2 maja 2010, 20:57
Autor: arec
Obydwa jeleniogórskie zespoły grające w pierwszej lidze piłkarek ręcznych przegrały niestety swoje spotkania.

W rozgrywanym w hali przy ulicy Złotniczej meczu pierwszej ligi piłkarek ręcznych drugi zespół KPR-u Jelenia Góra z pewnością mógł zwyciężyć. Zabrakło skuteczności w decydujących momentach spotkania.

Od pierwszych minut obydwa zespoły toczyły walkę gol za gol. W 19 minucie jeleniogórzanki wyszły na dwupunktowe prowadzenie, jednak po kilku minutach szalę na swoją korzyść przechyliły przyjezdne. Pierwsza połowa spotkania zakończyła się wynikiem 15:14 na korzyść przyjezdnych.

Po zmianie stron zespół z Żor podwyższył prowadzenie i w 36 minucie było już 19:15. Przez kolejne minuty przyjezdne kontrolowały wynik, ale jeleniogórzankom udało się wreszcie wyrównać. W 55 minucie po rzucie Lidii Marceluk z drugiej linii na tablicy wyników pojawił się rezultat 25:25. Jednak kolejne minuty to niemoc strzelecka podopiecznych Dili Samadowej. MTS z kolei rzucił jeszcze dwie bramki i spotkanie zakończyło się porażką KPR II Jelenia Góra 25:27.

Drugi z zespołów walczących o utrzymanie w pierwszej lidze AZS PWSZ „7” Jarosław wygrał dziś w Nowym Sączu z miejscowym Beskidem 26:24 i w tej sytuacji ma dwa punkty przewagi nad KPR II. O utrzymaniu w gronie pierwszoligowców rozstrzygnie zatem mecz ostatniej kolejki pomiędzy KPR II a „Siódemką”, który zostanie rozegrany za tydzień. Jeleniogórzanki jeśli chcą się utrzymać muszą to spotkanie wygrać.

KPRII Jelenia Góra – MTS Żory 25:27 (14:15)

KPR II: Kuc, Krajewska, Muras 7, Romanów 5, Wasiucionek 3, Marceluk 3, Konsur 3, Popielarz 2, Kubicka 1, Łoniewska 1, Bułak

Drugi z jeleniogórskich zespołów, Finepharm Jelenia Góra, który walczy o awans do ekstraklasy przegrał wyjazdowe spotkanie z SMS Gliwice. Porażka ta nie przekreśla jednak szans podopiecznych Mirosława Urama na awans do ekstraklasy. Wszystko rozstrzygnie się w przyszłym tygodniu kiedy Finepharm podejmie AZS UMCS Lublin, który dziś przegrał derby swojego miasta. Jeleniogórzankom do szczęścia wystarczy remis.

NLO SMS ZPRP Gliwice – MKS Finepharm Jelenia Góra 37:27 (18:9)