MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 25 września
im. Aurelii, Władysława

Dwie nowe ścieżki turystyczne pod Śnieżką

Wiadomości: KARKONOSZE
Niedziela, 19 czerwca 2011, 8:01
Aktualizacja: 8:09
Autor: Accipiter
Od jutra turyści mogą przemierzać zupełnie nowymi ścieżkami turystycznymi: Doliną Wilczego Potoku i geoturystyczną Karkonoskiego Parku Narodowego we wschodnich Karkonoszach.

Oficjalne otwarcie dwóch ścieżek turystycznych nastąpi jutro (w poniedziałek, 20 czerwca) o godzinie 10. przy ul. Leśnej 9 w Karpaczu. W uroczystej inauguracji Doliny Wilczego Potoku oraz geoturystycznej we wschodnich Karkonoszach udział wezmą uczniowie Szkoły Podstawowej im. Władysława Reymonta w Ściegnach, którzy jako pierwsi wraz z autorami ścieżek i pracownikami Karkonoskiego Parku Narodowego przetrą nowe szlaki. A później ścieżki zostaną oddane do dyspozycji turystów.

Od sierpnia br. dostępne będą przewodniki po obydwu nowych ścieżkach turystycznych KPN, które opracowane zostały w ramach projektu „Rozwój infrastruktury turystycznej KRNAP i KPN” współfinansowanego z Unii Europejskiej ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska – Rzeczpospolita Polska 2007-2013.

Ogłoszenia

Czytaj również

Do miejskiego autobusu tylko ze złożoną hulajnogą

"Skarb" Solidarności ukryty w Komarnie zostanie wydobyty

Nowa trasa przyrodnicza

Komentarze (14) Dodaj komentarz

~ 19-06-2011 9:19
skąd dokąd będzie możena przejść tymi scieżkami???????
~joł 19-06-2011 10:37
Odpowiedzi szukaj zawsze u źródła: http://kpnmab.pl/pl/news/otwarcie-nowych-sciezek-turystycznych-kpn,331 pozdr
~jak? 19-06-2011 11:27
Jak można napisać tak idiotyczny artykuł ? To są ścieżki czy szlaki ? jesli szlaki to jakiego koloru oznakowanie ? Biegną skąd dokąd ? którędy? Nie ma w tym artykule najważniejszych informacji,a te które są podane są zbyt ogólnikowe.
~karpaczanin 19-06-2011 12:49
Buhahaha! Tyle, że te "nowe ścieżki" prowadzą już dawno wyznakowanymi szlakami, KPN co najwyżej ustawił kilka tablic informacyjno-edukacyjnych (po których za rok pewnie i tak już nie zostanie żaden ślad). Pierwsza: zielonym, żółtym i tzw. Drogą Urszuli wokół nowej stacji ekologicznej KPN-u na Wilczej Porębie, druga - żółtym i czerwonym Doliną Łomniczki, następnie czerwonym przez Śnieżkę na sowią Przełęcz i stąd czarnym do Karpacza. Może lepiej park narodowy niech by wyremontował kilka kilometrów szlaków, zamiast ustawiać nudne tablice o nowych nasadzeniach czy przebudowie drzewostanu, których i tak żaden turysta nie przeczyta? Jeśli to ma być ten "rozwój infrastruktury turystycznej", fundowany za pieniądze z UE, to ja podziękował!
~turysta 19-06-2011 13:46
W jednym KPN na pewno jest dobry: w mnożeniu ścieżek dydaktycznych po całych Karkonoszach. Szkoda, że za tym nie idzie ich jakość. Jak taka ścieżka ulegnie zniszczeniu (co w polskich realiach nastepuje dość szybko), "spece" z KPN-u, zamiast ją naprawić, przenoszą się w zupełnie inne miejsce, gdzie od nowa uprawiaja swoją radosną twórczość. Wystarczy sobie przypomnieć, ile istniało już takich ścieżek: na Chojniku, wokół Małego i Dużego Stawu, koło Szrenicy, powyżej Jagniątkowa, na torfowisku pod Śnieżką, nawet w Sowiej Dolinie. Po żadnej z nich nie ma już śladu. "Fachowcy" z KPN-u nawet nie potrafią odnowić oznakowania na drzewach, gdy się zetrze. Za to zawsze można się później pochwalić, ile to się robi w Karkonoszach, i wyłudzić kolejne pieniądze z UE na kolejny projekt przyrodniczy.
~jak? 19-06-2011 16:16
Podejrzewałam ,że to tak wygląda,że wcale nie "nowe" tylko odnowione ,a to jest D u u u u u ż a różnica.
~Gratulacje! 19-06-2011 16:26
Bardzo dobry pomysł i wykonanie! Byłam, widziałam. Ciekawe czemu na stronach miasta nie ma żadnej wzmianki na ten temat. Po wpisach na forum widać, że niektórzy bardzo zazdroszczą....
~pytanie 19-06-2011 17:37
A czy w ramach budowy ścieżek wyremontowano np. chodnik w górnej części Sowiej Doliny (który bardziej przypomina koryto potoku niż szlak turystyczny), czy tylko ustawiono tablice?
~sqandal 19-06-2011 17:47
dziś oddane ( te scie zki ) a w sierpniu foldery , myśle ze powinno bć odwrotnie , najpierw informacje ( foldery , mapy ) a pózniej otwarcie albo równolegle otwarcie i foldery a może zbyt wiele wymagam?
~Butik 20-06-2011 0:46
Do 16:26 ...ale czego mają zazdrościć?
~piskorz 20-06-2011 7:01
W Czechach mają wyciągi, a u nas są wszechobecne ścieżki edukacyjne :) Taka mała różnica. Jak nie ma na co wydać kasy, a trzeba, bo przepadnie, to sru - ściezki....
~Do Butika 20-06-2011 8:35
W Karpaczu nagłaśnia się tylko inicjatywy miejscowej władzy. To. co organizują inni, jest przemilczane lub krytykowane.
~piskorz 20-06-2011 10:30
Byłem wczoraj w czeskich Karkonoszach, okolice Pecu. W osadzie Modry Dul (bardzo blisko Upskiej Jamy) budowany jest domek, tzn. kolejna /bouda/. Ciekawe czy w Polsce da się zbudować taki obiekt na terenie KPN. Pewnie załatwianie pozwoleń zajęłoby 300 lat...
~mieszk. 20-06-2011 23:14
W Czechach ostatnio wybudowano wyciąg i trase narciarską na Kowarski Grzbiet. Nawet człowiek się nie obejrzał, a Czesi wybudowali cos, czego z polskiej strony nas od kilkudziesięciu lat nie daje się zrobić w Kowarach. Park narodowy wszystko blokuje, bo woli budować ścieżki dydaktyczne. Skoro w Czechach się dało bez żadnych problemów, to pokazuje to tylko, jak bezsensowne argumenty ma KPN. Ta instytucja jest jak pies ogrodnika - sama nic nie zrobi i innym tez nie da.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Wkrótce zegar wróci na "Majówkę"

Senator zachęca do głosowania na maszty

Informacja wojewody ws koronawirusa (aktualizacja)

Rozbudowa szpitala  

Jednostki kultury zapraszają na nowy sezon

Sonda

Wiemy, jak ważna jest ochrona środowiska, ale czy dbamy o to na co dzień?

Oddanych
głosów
862
Tak
24%
Nie
72%
Nie wiem
4%