MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Piątek, 3 lipca
im. Jacka, Tomasza

Dwie aglomeracje – wspólne interesy

Wiadomości: Region
Piątek, 3 listopada 2017, 7:18
Aktualizacja: 22:36
Autor: UM Jelenia Góra
Jerzy Łużniak, zastępca prezydenta Jeleniej Góry uczestniczył w spotkaniu w Kamiennej Górze, które zorganizowano, by uściślić zasady współpracy Aglomeracji : Wałbrzyskiej i Jeleniogórskiej, a szczególnie ustalić harmonogram wspólnych prac przy tworzeniu wspólnej dla tych obszarów strategii.

Obie Aglomeracje mają wspólne interesy, w tym uporządkowanie spraw komunikacyjnych w rejonie Podsudecia. Najpewniej z obu Aglomeracji zostanie stworzona reprezentacja samorządowców, którzy mając na względzie potrzeby wszystkich ok. 40 gmin, będących członkami wspomnianych Aglomeracji, przygotują dokument wstępny w taki sposób, żeby mógł on po pracach planistycznych stać się częścią strategii rozwoju województwa dolnośląskiego.

Dokumenty typu „strategia”, szczególnie tworzone z myślą o dłuższej perspektywie (w tym przypadku do roku 2030) nie mają bezpośredniego znaczenia bieżącego, ale plany działań niezapisanych w takich projektach mogą być później omijane, ze szkodą dla lokalnych społeczności.

Ogłoszenia

Czytaj również

Spacerownik po Lwówku

Mieszkańcy o inwestycjach w Jeleniej Górze  

Przez Izery po trójkącie

Komentarze (22) Dodaj komentarz

~góral 3-11-2017 9:02
Panie Łuzniak mam pytanie , a gdzi był pan do tej pory i co pan robił w sprawie usprawnienia dojazdu do Jeleniej Góry mam na myśli drogi , miasto jest omijanie szerokim łukiem z jakimi kolwiek inwestycjami bo wyremontowane jednej ulicy to żaden sukces , zbliżają się wybory wiec chcecie pokazać że coś robicie . W naszym województwie wszystkie miasta się rozwijają oprócz zaściankowej Jeleniej Góry
kazimierzp 3-11-2017 9:19
W każdym mieście są frustraci którym nic się nie podoba! Vide góral! Wchodzi się na strony Wałbrzycha, Legnicy, Bolesławca, Świdnicy,... a tam krytyka swoich władz miasta, przyrównywanie do innych że niby jest lepiej! Parę lat grupa architektów, forumowiczów z Wrocławia pojeździła po większych miastach Dolnego Śląska żeby zobaczyć które najlepiej się rozwija. Stwierdzili na forum wrocławskim że Jelenia Góra. Kiedy to udostępniono na forum Jeleniej Góry zaczęło się wydziwianie... żal mi takich frustratów!
~uzi 3-11-2017 9:40
A co się takiego rozwija w Jeleniej?
~KierOwca 3-11-2017 9:45
Jak połączyć JG z S3 ?
~Real 3-11-2017 9:53
9:40 żeby to zrozumieć musisz zagłębić się w metafizykę. Władza w rządzeniu nie używa wiedzy, tylko wiarę że jest nieomylna.
~ 3-11-2017 10:57
do aglomeracji to nam tak daleko jak kotu do lwa.
~do kazimierza P 3-11-2017 11:27
W pełni popieram. Wiele się mówi o wyjątkowym rozwoju Bolesławca. Ostatnio czytałam na bolesławieckich portalach o wielkim wydarzeniu tzn. otwarciu nowego sklepu Deichman. No po porstu pozazdrościć rozmachu.
~Inż. 3-11-2017 12:03
Pochodzę z JG ale od wielu lat mieszkam i pracuję we Wrocławiu. Z mojej i nie tylko mojej perspektywy Jelenia Góra się cofa, nie rozwija. Chociaż jeszcze do niedawna unikałem takiego myślenia. Aż przeczytałem dane GUSu o perspektywach zaludnienia JG na najbliższe lata. Za 30 lat będzie Was połowa z tego co dziś. I tak jest od momentu jak przestała być miastem wojewódzkim (niech sobie każdy odpowie dlaczego). Co zrobić Panie Prezydencie i cała reszto, żeby ściągnąć do nas mieszkańców? Dobre pytanie: jak połączyć JG z S3 i A4. Może razem w Wałbrzychem i Świdnicą wybudować obwodnicę do Wrocławia i połączyć ją z S8? Może wykorzystać boom na turystykę i to, że ludzie walą drzwiami i oknami na weekendy do Karpacza i Szklarskiej?
~góral 3-11-2017 13:11
Panie kazimierzup proszę się odnieść do wpisów poniżej czyżby pana zdaniem tez oni są frustratami ?
czlowiekpuszcza 3-11-2017 14:52
Pan Kazimierz zawsze miał takie spojrzenie na sprawy miasta, którego mieszkańcy nie mieli. Mieli tylko i mają urzędnicy oraz pozostali znajomi królika. Budzą się przed wyborami i markują działania, na które mieli w sumie osiem lat. Jestem ciekaw, czy ci ludzie jeszcze pamiętają jak to jest normalnie pracować? Odpłynęli do tego stopnia, że asystentów sobie zatrudnili od facebooka.
~ 3-11-2017 15:19
Powołać województwo Sudeckie na wzór Lubuskiego ,i Kujawsko-Pomorskiego odłączyć się od Wrocławia który to jak krwiopijca wysysa wszystkie środki z regionu
~do górala 3-11-2017 16:45
Jak się nie interesowałeś wcześniej to już poległeś. Twój idol jest chory. Oby mu Rydzyk przywrócił zdrowie i trochę więcej dał empatii do ludzi. Nie wiem czy poruszasz się rowerem czy jako góral tylko chadzasz po halach . już Ci przytaczam przykłady. Nic się nie robi na ,,strzyknięcie-strzelenie,, palcami. Droga z Bolkowa do Jel.Góry jest przygotowywana do wykonania dodatkowych pasów ( podobnych jak w Kaczorowie) Aglomeracja powstała jakiś czas temu i już są efekty z jej okazji następuje min rewitalizacja Aleii Wojska Polskiego i innych części miasta. Można by pisać więcej. Ale i tak odpowiesz ,że ja z PO. A ja nie z PO ani od wyznawców Ojca Rydzyka.
~ 3-11-2017 18:34
W każdym mieście są frustraci którym nic się nie podoba! Vide góral! Wchodzi się na strony Wałbrzycha, Legnicy, Bolesławca, Świdnicy,... a tam krytyka swoich władz miasta, przyrównywanie do innych że niby jest lepiej! Parę lat grupa architektów, forumowiczów z Wrocławia pojeździła po większych miastach Dolnego Śląska żeby zobaczyć które najlepiej się rozwija. Stwierdzili na forum wrocławskim że Jelenia Góra. Kiedy to udostępniono na forum Jeleniej Góry zaczęło się wydziwianie... żal mi takich frustratów!
~precz z pis, po i pozostałymi 3-11-2017 20:01
wybory znowu będą tu kłamstwa kolejny raz oszuści do nich staną znów by tylko oszukiwać nas - jacy oni wszyscy teraz mili, jak dużo robią i jak dużo jeszcze zrobią hehe a do roboty do drexa niech zapylają to zobaczą jak się żyje za najniższą krajową - PANIE ŁUŻNIAK A MOŻE BY TAK ZJEDNOCZYC SIĘ I ZROBIĆ COŚ DLA WSZYSTKICH POLAKÓW - CHCEMY ZARABIAĆ PO 1500 ALE EURO A NIE ZŁOTYCH !!!!
~do 20,01 3-11-2017 20:45
Bez problemu. Za Odrą i Nysą Łużycką. Do odważnych świat należy !!
~oooo, inż z 12.03 3-11-2017 20:50
się ubawiłem, nie dlatego, że po browarze, ale że nieco śmieszny gość jesteś, jakieś 45 lat masz na karku, do 30 mieszkałeś przy mamusi w jg i zero podróży po świecie, zgadłem? rozumiem, że galaktyczna metropolia wrocław to szczyt twoich możliwości i marzeń - na bilet do wa-wy czy innego Londynu nie było cię stać... współczuję. i teraz z tej megagalaktycznej wrocławskiej perspektywy dajesz e-pierda, jaka ta twoja rodzinna jelenia straszna.... ojej, jak bardzo się przejąłem, może nawet nie zasnę erekcyjnie marząc o niedościgłym wrocławiu?
~TEYO 3-11-2017 21:04
Panu Jerzemu jak i Zawile już w nic nie uwierzę.
~Damka 3-11-2017 22:10
Czyli jest nadzieja, że już 70-latkowie będą jeździli za darmo w autobusach MZK, tak jak to jest w Wałbrzychu !: http://zdkium.walbrzych.pl/index.php/cennik-99490/55-ulgi
~trochę więcej szczegółów 3-11-2017 22:11
bardzo skromnie i zdawkowo Jelonka informuje o tym spotkaniu radiowroclaw.pl/articles/view/71885/Dolny-Slask-dwoch-predkosci-Poludnie-zostalo-w-tyle-za-polnoca-regionu wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/7,35771,21864260,prezydent-walbrzycha-dolny-slask-jest-wojewodztwem-dwoch-predkosci.html z inicjatywy prezydenta Wałbrzycha... po naszych samorządowcach żadnej inicjatywy spodziewać się nie można, podjęto akcje nie dla Dolnego Śląska dwóch prędkości. Wskazano, że region wałbrzyski i jeleniogórski coraz bardziej odstają od wrocławskiego i legnickiego. Samorządowcy z tych regionów domagali się programu wyrównawczego dla biedniejszej części województwa. Nieco przeczy to oficjalnej propagandzie władz Jeleniej Góry, jakoby miasto kwitło na potęgę, bezrobocie spadało a pan prezydent nic nie robił
~c.d. 3-11-2017 22:44
bo wszystko zrobione. Tym czasem PKB na głowę oraz średnia płaca są o 50% niższe niż 40 km dalej. No ale można udawać, że jest świetnie, bezrobocie najniższe i miasto się rozwija, a kto jest innego zdania to malkontent i frustrat. Niech inni tworzą SSE, Parki Technologiczne i Przemysłowe, niech gdzie indziej będą drogi szybkiego ruchu i autostrady. Tam wykształceni znajdą pracę. Tutaj nie trzeba inwestorów i miejsc pracy, bo przecież nie ma już bezrobotnych. Przeraża bierność władz miejskich i ich zadowolenie z siebie. Można mieć oczywiście pretensje do władz we Wrocławiu, że pogłębiają przepaść rozwojową między obiema częściami Dolnego Śląska, ale powiedzmy szczerze władze miasta wykazują zerową inicjatywę poza wyciąganiem ręki po pieniądze i marnowaniem ich na nietrafione inwestycje.
~Inż. do oooo 3-11-2017 23:26
G.. wiesz, g..no widziałeś, wypiłeś browara i piszesz głupoty
~ 4-11-2017 20:18
Największym błędem jest budowa obwodnicy Maciejowej bez wykorzystania węzła Grabarów i w standardzie 2+1. Władze same ograniczają komunikację i połączenie Jeleniej Góry z Bolkowem. Przy poziomie dofinansowania tej inwestycji w 85% jest to skrajna indolencja

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Spotkali się z Beatą Kempą

Oficjalne wyniki wyborów – Jelenia Góra i powiat jeleniogórski

Czarnoborska telewizja

Informacja wojewody ws. koronawirusa (aktualizacja)

PZN na kręgielni

Sonda

Przed nami II tura wyborów prezydenckich w Polsce. Kto ma większe szanse na wygraną?

Oddanych
głosów
1193
Andrzej Duda
40%
Rafał Trzaskowski
55%
Nie wiem
5%