MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 15 sierpnia
im. Marii, Napoleona

Dwanaście miesięcy prezydenta Marcina Zawiły

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 6 grudnia 2011, 7:57
Aktualizacja: Środa, 7 grudnia 2011, 7:48
Autor: RED
Wieczór wyborczy w restauracji Arkadia. Noc z 5 na 6 grudnia 2010 roku...
Fot. R. Ignaciak
Rok temu poseł Marcin Zawiła, kandydat na prezydenta Jeleniej Góry wygrał drugą turę prezydenckich wyborów samorządowych pokonując dotychczasowego szefa miasta Marka Obrębalskiego.

Wyborcza dogrywka miała miejsce 5 grudnia 2010 roku. Już po północy 6 grudnia było jasne, że następna kadencja w ratuszu należeć będzie do kandydata Platformy Obywatelskiej. M. Zawiłę poparło 9363 wyborców zaś na Marka Obrębalskiego z Razem dla Jeleniej Góry głosowało 7794 jeleniogórzan.

Różne są zdania na temat minionych dwunastu miesięcy rządów ekipy Marcina Zawiły w naszym mieście. Entuzjaści doceniają zaangażowanie prezydenta w rozwój Jeleniej Góry, nagłaśnianie oferty miasta na rynkach zagranicznych, większą troskę o przedsiębiorców, a także promocję stolicy Kotliny Jeleniogórskiej jako próbę przyciągnięcia tu większej liczby turystów. Na plus Zawile przypisuje się zabiegi mające odwrócić negatywne tendencje w gospodarce mieszkaniowej, a także otwarcie możliwości aktywizacji dla samych mieszkańców.

Przeciwnicy wytykają Marcinowi Zawile, że rozpoczął urzędowanie od przyznanej mu przez radę miasta podwyżki. Prezydent zebrał cięgi za politykę personalną: zatrudnienie „dworu” doradców, a także przygotowanie stanowisk dla bliskich mu „ideologicznie” kolegów. Zapowiadane „odchudzenie” przerostu zatrudnienia w administracji samorządowej miało wymiar raczej symboliczny.

Wprawdzie było kilka nominacji ludzi spoza „układu” Platformy Obywatelskiej i Sojuszu Lewicy Demokratycznej (Robert Prystrom na członka rady nadzorczej MZK, zresztą odwołany po kilku miesiącach, czy też Mirosława Dzika na zastępczynię prezydenta), nie brakuje jednak głosów, że były to decyzje tylko pro forma.

Prezydentowi często wypomina się, że promuje swój gabinet kończąc inwestycje zaczęte przez poprzednika Marka Obrębalskiego. Nic złego, oczywiście, w kończeniu nie ma, w komentarzach pojawiają się jednak głosy, iż ekipa aktualnego szefa nagłaśnia tylko niedociągnięcia projektów sprzed lat, miast skupić się na skutecznym doprowadzeniu do ich realizacji. Mieszane uczucia budzi także zamysł uruchomienia Szybkiej Kolei Miejskiej. Dla jednych to szansa na uzdrowienie komunikacji w obrębie aglomeracji jeleniogórskiej, dla innych - puste obietnice i niepotrzebnie wydane pieniądze.

– Jestem człowiekiem Platformy Obywatelskiej, ale Jelenia Góra nie należy do żadnej partii – powiedział Marcin Zawiła w dniu swojego zaprzysiężenia w ratuszu. Te słowa można było uznać za dewizę kadencji urzędującego szefa miasta. Czy rzeczywiście przez minione 12 miesięcy szef miasta i jego współpracownicy wprowadzili to oświadczenie w czyn?

Ogłoszenia

Czytaj również

Czernow, Machałek i Obaz byli za ogromnymi podwyżkami – dla siebie

Środowisko LGBT ze wsparciem KOD–u

Rzeźby dla Kowar

Komentarze (80) Dodaj komentarz

~alkoholik 6-12-2011 8:23
wiksa u zawiły ! za nasz hajs, niech se da w nagrodę następny 1000 podwyżki, bo alkohol drogi, a pić się chce !
~aco 6-12-2011 8:34
Szlachta się bawi a pospólstwo płacze...
~teksas 6-12-2011 8:43
Zdjęcie mówi wszystko o Zawile. Żonka lansowana w ramach nepotyzmu partyjnego PO i doradca od internetu niejaki Klementowski. Jednym słowem Zawiła i jego towarzyska sitwa.
~kS Tomek 6-12-2011 8:50
niech się bawią DZIADY bo to ich ostatni raz - 2razu ludzie nie będą tak głupi i nie dopuszczą tych ludzi do władzy
~tutejszy 2 6-12-2011 8:52
dużo można by na temat ostatnich 12 miesięcy pisać ale można to wszystko określić jednym słowem - żarcik ! Dziwne uczucie kiedy człowiek czuje ,że ktoś sobie z niego kpi w żywe oczy ! Kolejny raz oddałem swój głos na \\\"obiecanki-cacanki\\\" . Panie Marcinku baw się Pan dobrze!
~januszek12 6-12-2011 9:08
Panu juz dziekujemy! PORAZKA
~cd 6-12-2011 9:20
Miało być tak pięknie : zwrot nieprawnie zagarniętych środków finansowych wspólnot mieszkaniowych, oddłużenia ZGL-ów. Niestety zobowiązania narastają, wspólnoty nie są w stanie płacić wykonawcom, za media czyli "" kredytują miasto"". Stary-nowy twór ZGKiM nie nadąża z przygotowaniem załączników do wniosku o wykup lokali, czas oczekiwania to około 5 miesięcy. Prezydent nie wywiązuje się z obietnic wyborczych.
~Bizon 6-12-2011 9:21
Pan Zawiła większą troską obdarza przedsiębiorców i otwiera kolejne biedronki! DOBRE! Tylko pytanie? których tych miejscowych, czy tych co przez parę lat podatku nie będą płacić i doprowadzą do bankructwa tych przedsiębiorców którzy od lat płacą podatki
~mako 6-12-2011 9:25
nadejdzie dzień gniewu....
~Stasia 6-12-2011 9:29
No pewnie jest co świętować brudna i szara Jelenia Góra ! Gdzie nie spojrzy się walają się śmieci nigdzie nie widać nadchodzących świąt żadnych dekoracji no ale z okien Urzędu przecież nic nie widać no ale powodów do świętowania jest kilka na przykład ;podwyżka dla pana Prezydent i naszych WSPANIAŁCH RADNYCH . Brawo tak trzymać jeszcze trochę i WAM PODZIĘKUJEMY pijcie i świętujcie puki możecie .
~ 6-12-2011 9:30
pocosćie se go wybrali ludziska? z kosmosu przeca nie przyleciał; będą wybory wybierta se lepszego i nie ma problema.... nic bardziej easy...
~x 6-12-2011 9:30
znow owacje, szampan,raucik a podgardla wam rosna, narod patrzy i poprawy nie widzi. nasza podatnicza kasa sluzy na uzywki ratuszowej szlachcie, i to dosc czesto. pewnie po tym szampanie dobrze sie prowadzilo pMarcinie....chyba ze juz nawet sluzbowe auto wozi panski tylek do domu.
~~jg 6-12-2011 9:41
Teraz tęsknicie za Obrębalskim, ale macie obecnie takiego Zawiłę jakiego sobie wybraliście! Tylko gadulstwo, obiecanki, totalne lenistwo, bufonada, polityczny nepotyzm, itd.
~x 6-12-2011 9:43
nowy premier Wloch dal od siebie przyklad, rezygnujac z pensji jak nalezy zaczac ciecia budzetu, co na to NASI? powiela to, czy udadza jak zwykle ze nic nie wiedza i dobiora sie do kieszeni i tak chudych naszych portfeli? pani minister wloska zdlwiona placzem gdy mowila o cieciach tym najmniejszym, przezywala to bardzo, u nas.... bez komentarza. pMerkel dziala w sprawie ogolu Unii, PISowscy podzegacze sieja poploch o poddanstwi, dlaczego im wowczas nie wyszlo gdy byli u steru? malo nakradli? malo nachapal sie kler? a narod? gowno, w dol. teraz gdy gospodarni probuja cos poczynic to te niedojdy podnosza krzyk i sieja zament bo boja sie ze konserwa i stylu pojdzie w pole. skoro chcielismy wolnej unii wiec niech rzadza ci co potrafia. nasi opozycjonisci boja sie utraty koryt kominowych
~x 6-12-2011 9:51
i dra swoje patriotyczne(dla siebie i kleru) buzki. panowie magnaci! przyklad zaciskania pasa, taki WLASCIWY wyplynal od nowego premiera Wloch, my POLACY czekamy na WASZ ruch ciec wlasnych dochodow , diet i apanazy. wtedy moze zrozumiemy Wasze intencje gospodarczych zabiegow oszczednosciowych. u WAS tkwia olbrzymie rezerwy finansowe, wlaczcie je do obrotu kasy panstwa, przezyjecie tez za 3 000zlotych. my musimy za wiele,wiele mniej. do dziela, to zaboli tylko Wasz luzny, rozrzutny styl zycia . powodzenia- NAROD POLSKI.
~diabelek 6-12-2011 9:56
ciekawe po co tam ten Krecik znowu? pomógl coś, czy jak? poza odziedziczonymi po Obrebalskim inwestycjami ma duzo "pomysłów" na szklane domy głównie i miejskie intercity, ale realizacji czy choćby dzialań w tym kierunku nie widać. Za to wpadki i przypadki UM widać jak na dłoni. Moze zbyt wielu "doratcuf", a jak wiadomo, gdzie kucharek 6, tam ... 12 cycków ... to tak, coby nie w\yjść na kompletnego malkontenta ... ;)
~Miś 6-12-2011 9:59
A gdzie te OBIECANE TRAMWAJE!!! A gdzie te OBIECANE TRAMWAJE!!! A gdzie te OBIECANE TRAMWAJE!!! A gdzie te OBIECANE TRAMWAJE!!! A gdzie te OBIECANE TRAMWAJE!!! A gdzie te OBIECANE TRAMWAJE!!! A gdzie te OBIECANE TRAMWAJE!!! A gdzie te OBIECANE TRAMWAJE!!! A gdzie te OBIECANE TRAMWAJE!!! ! A gdzie te OBIECANE TRAMWAJE!!! A gdzie te OBIECANE TRAMWAJE!!! A gdzie te OBIECANE TRAMWAJE!!! A gdzie te OBIECANE TRAMWAJE!!! A gdzie te OBIECANE TRAMWAJE!!! A gdzie te OBIECANE TRAMWAJE!!! A gdzie te OBIECANE TRAMWAJE!!! A gdzie te OBIECANE TRAMWAJE!!! A gdzie te OBIECANE TRAMWAJE!!!A gdzie te OBIECANE TRAMWAJE!!! A gdzie te OBIECANE TRAMWAJE!!! Lepsze tramwaje na prąd niż autobusy które to spalają pełno paliwa które to niedługo zdrożeje kosmicznie. A za nim cena biletów..
~ 6-12-2011 9:59
I tylko wołać smutno pozostało "Obrębalski wróć...." Tak brudno w mieście nie było chyba od 20 lat. Czuję się jak w zaścianku Europy.
~Sabotage 6-12-2011 10:22
zdjęcie przywodzi na myśl zabawy w zamku murgrabiego, tylko Janosika brak.
~x 6-12-2011 10:24
no niestety 9;50 , mamy juz w koncu III swiat. brud , bieda, i choroby dziwne sie zaczynaja, szlachta baluje, a narod coraz czesciej bieduje. czy tak miala wygladac WOLNA POLSKA? wolna i ladna, ale dla kogo?
rymcycymcy 6-12-2011 10:30
Widok otwierających wino musujące jest dla wielu komentatorów trudny do wytrzymania ...gdy sami muszą siedzieć o suchym pysku ! ;) Wieczorem pojawią się komentarze optymistyczne ! ;)
~komancz90 6-12-2011 10:48
jak w ogóle można wierzyć w obietnice dane przez jakiego ktokolwiek urzędasa ciemnota chodzi do wyborów zasłaniając się obywatelskim obowiązkiem i poprawieniem sobie swego animuszu ale aby znajomi nie gadali że gór albo jakiś nie określony typ, a potem że marudzi że żle się dzeje a tak spokuj
~qwerty1234 6-12-2011 10:53
,,, to juz rok tej porazki??????masakra!!!!
~ 6-12-2011 10:54
śmiech na zali z tym pseudo prezydentem
~wierzący 6-12-2011 11:05
Dzisiaj Mikołaja. A p.Zawiła robi świetego jedynie dla siebie i swoich kolesi. A możę należałoby pomysleć o innych choćby o sportowcach, biednych, bezdomnych. Już po roku od obiecanek o wszystkich się zapomniało. Napewno w ratuszu krąży widmo poprzedników dwóch świętych lewicy Józefów. Potrzebna jest szybka interwencja egzorcysty.
~xxx 6-12-2011 11:14
Zawiła nic nie robi poza tym że ciągle pokazuje się w mediach i udaje jaki to nie jest ważny. A prawda jest taka że za niego pracują urzędnicy, a on może łaskawie podpisze jakiś dokument o którym nie ma pojęcia. Szkoda że nas tak okłamał
~text 6-12-2011 11:17
On to jeszcze nic, ale ma tam taką tragicznie nieprzyjemną i nadętą sekretarę.
~uryna 6-12-2011 11:20
12 miesięcy pogłębiania marazmu tego miasta, obserwacji jak kolejne setki młodych opuszczają ten grajdoł. A Pan Pseudorezydent ustawia po kątach siebie ,żonę, partyjnych koleżków, wypiął zad na młodych, inteligentnych, prywatnych przedsiębiorców. Szanowny Panie! NIKT PANU NIE ŻYCZY DOBRZE! Jest Pan pozbawionym skrupułów partyjnym ustawczykiem, który kosztem sfingowanych wyborów dostał się do koryta. Córeczkę ustawiłeś, zięcia też więc spadaj i zwolnij miejsce kompetentnym politykom. Jak na ciebie patrzę to mi żal "D" miażdży...
~` 6-12-2011 11:32
Wszyscy
~uryna 6-12-2011 11:43
12 miesięcy pogłębiania marazmu tego miasta, obserwacji jak kolejne setki młodych opuszczają ten grajdoł. A Pan Pseudorezydent ustawia po kątach siebie ,żonę, partyjnych koleżków, wypiął zad na młodych, inteligentnych, prywatnych przedsiębiorców. Szanowny Panie! NIKT PANU NIE ŻYCZY DOBRZE! Jest Pan pozbawionym skrupułów partyjnym ustawczykiem, który kosztem sfingowanych wyborów dostał się do koryta. Córeczkę ustawiłeś, zięcia też więc spadaj i zwolnij miejsce kompetentnym politykom. Jak na ciebie patrzę to mi żal "D" miażdży...
~upss 6-12-2011 11:56
Świętują to, jak łatwo było nabrać mieszkańców... A żona zatyka uszy, żeby nie słyszeć tych, którzy skarżą się na swój byt. Dobre zdjęcie do jeleniogórskiej szopki, tylko dymki dorobić i powstawiać odpowiednie tekściki:)
~ander 6-12-2011 12:06
brawo Panie Marcinie dziękujemy za wszystko i prosimy o więcej dla dobra Jeleniej Góry
~AdrrDga 6-12-2011 12:11
Zapraszam wszystkich do obejrzenia tej prezentacji: http://www.youtube.com/watch?v=zXkNhuHcxAw Dotyczy rewitalizacji terenów Celwiskozy. Byłoby super gdyby władze miasta przyjrzały się kiedyś temu obszarowi, Szkoda że tak niszczeje i nikt nie wie co z nim zrobić:( Pozdrawiam forumowiczów
~analizator 6-12-2011 12:24
Ta prezydentura w porównaniu z poprzednią jest o niebo lepsza. Nie ma w niej miejsca na bufonadę, narcyzm, obrażanie się. Prezydent jest otwarty na ludzkie problemy, życzliwy wobec interesantów, a przede wszystkim nie dał się zdominować pewnej pani - przyczynił się nawet do jej awansu do Sejmu, byle tylko nie rządziła wszystkim i wszystkimi...
~macaczka 6-12-2011 12:27
Niejaki Klementowski co robi teraz i gdzie pracuje?
~bez 6-12-2011 13:57
Zawiła może świętować, to jak bardzo zniszczył Jelenią i to że jest tak wysokie bezrobocie, ale go to nie obchodzi teraz się dorobi a potem będzie mógł się śmiać. Ciekawe kiedy dołoży sobie kolejną podwyższę.
~ 6-12-2011 14:02
Panie Prezydencie. Gratulacje z okazji 1 rocznicy sprawowania urzedu. Jestem pełen podziwu i uznania dla Pana incjatywy powołania wydziału dialogu społecznego. W dobie niedoboru środków budżetowych, nawolywania o oszczedność - podjał Pan trafną decyzję. Jestem przekonany, że ogrom Jeleniogórzan, w szczegółności członków i sympatyków PO-partii podziela moją opinię. Sugeruję, azeby zatrudnic w tym wydziale kolejnych niepelnosprawnych dla polepsznia wskaźników urzędu. Jelonigorzanie to zamozna społeczność z radośćia przyjmą na siebie kolejne zwiekszone opodatkowania dla zapewnienia pomyslnego funkcjonowania wszystkich samorzadowych urzedników. Nawet tych zbednych. Oczekujac na dalsze trafne decyzje, serdecznie pozdrawiam. DOLNOŚLAK.
~Wiesław 6-12-2011 14:10
Znam Marcina Zawiłę z od lat. Oczekiwałem dynamicznych zmian, rozwoju. Zobaczyłem \"republikę kolesi\", dwór doradców od niczego i maskowaną gładką mową, niekompetencję. Czy to kwestia wieku, czy też arogancja niezwyciężonej Platformy? - nie wiem. Prywatnie lubię Marcina nadal, jako wyborca - więcej nie dam się nabrać...
~miniStańczyk 6-12-2011 14:10
Aktywność Klementowskiego skupia się głównie na prowadzeniu fanpage\'ów na facebooku, tj. m.in.: Miasto Jelenia Góra, KarkonoszeInfo, Karkonoski Festiwal Światła, Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze, czy też fanpage Prezydenta Zawiły... Dostaje za tę ciężką i wyczerpującą pracę co miesiąc marną pensję urzędniczą na poziomie zaledwie 5 klocków do ręki... I dzięki temu za rządów święcie nam panującej Platformy i jej znamienitych, fachowych CZŁONKÓW nasza Jelenia Góra jeszcze przed przyszłorocznym końcem świata będzie krainą mlekiem i miodem płynącą... Amen!
~ 6-12-2011 14:27
Zawiła ma co świętować. Oszukał ludzi i dzięki temu ma świetny humor. Szkoda tylko że z Jeleniej tak wielu ludzi już wyjechało, za pracą. Dziwne że zawiła przez te 12 miesięcy nie świętował, że ściągną duże przedsiębiorstwo do Jeleniej, które by dało pracę. A tak w ogóle to co on zrobił, po za tym że dał pracę kolegom ?
~maman 6-12-2011 14:30
a u nas coraz więcej brakuje do 1o...ale kto sie tym przejmuje?!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
~czynownik 6-12-2011 14:38
Obok licznyc spektakularnych sukcesów pana Prezydenta, najwiekszym bodaj w minionym roku jest wyjazd Zofii Czernow
~po wpisach 6-12-2011 14:39
widać jaka mende wybralismy juz drugi raz dla pzrypomnienia tym co juz zapomnieli ze ten gosc juz byl jelenia gora bieda brak pracy brod isyf wiecej takich rzadzacych otrebalski
~dudek 6-12-2011 14:44
cymbal strzela szampanami a ludzie nie maja za co chleba kupic ciekawi mnie bardzo czy do konca swojej kadencji bedzie tak swiroWAL
~cieplice123 6-12-2011 15:25
a ja jestem za tym wszystkim co robi, nie jest tak żle- pesymistów nam w kraju nie brakuje może trochę optymizmu.Zobaczymy za 3 lata i wtedy powiemy co było dobre a co złe
~doda 6-12-2011 15:50
Biedronki .osrane ulice.ćpuny to widok J.Góry za Obrębalskiego to zamiatarki jeżdziły teraz dają sobie pensje urzędasy za 3 lata to J Góra będzie wyglądać jak Cieplice wymarłe
~>12:27 6-12-2011 16:27
to samo co pozostali doradcy zawily. puszcza na twittera kilkuzdaniowe niusiki przepisane z lokalnych gazetek i dostaje za to kilka lub kilkanascie tysiaczkow z naszych podatkow, dokladnie nie wiadomo ile bo zawila utajnil ich wynagrodzenia.
~thx1138 6-12-2011 16:30
GDZIE TE TRAMWAJE PANIE ZAWIŁY PREZYDEŃCIE ??????????????????????????????????????????????????????????????????????????????
~SKm 6-12-2011 16:43
Gdzie jest ten SKM ???
~niewdzięczni 6-12-2011 16:49
Są tacy jak my, a często nawet gorsi. Każdy jeden z nich jest niczym bez nas. Pocą się jak my i śmierdzą tak samo. Mają się za zamożnych, ale nie mają grosza własnych pieniędzy. To my jesteśmy tymi hojnymi, bo musimy dać im na szampana i policzyć, czy zostanie nam na chleb. Ale czegóż się nie robi, by zobaczyć uśmiech na twarzy człowieka, prawda?
~Kol 6-12-2011 16:49
P. prezydencie ludzie potrzebują PRACY i CHLEBA a wy urządzcie IGRZYSKA.
~PawelJG 6-12-2011 16:54
Niech powie co on sam zrobił przez ten rok? Nowe biedronki? i co jeszcze poza projektami starego prezydenta? Niech świętuje bo to ostatni raz !!!
~qwertyy 6-12-2011 17:23
Niekoniecznie ostatni. To zalezy od tego ile wyda na kampanie i jak czesto bedzie w mediach.
~Ach... 6-12-2011 17:31
Staram się podejść do sprawy racjonalnie - piszecie, że jest to zasługą byłego prezydenta, tak samo było jak urząd piastował M.Obrębalski po panu J.Kusiaku. Zawsze pierwszy rok rządzenia jest kontynuacją poprzednika - jest to normą. Za rządów Obrębalskiego realizowano wykonanie projektu remontu wielu dróg, które przygotował J.Kusiak, ale niestety ekipa p.Obrębalskiego nie dopilnowała należycie ich wykonania. Dziś mamy Park Zdrojowy i Termy po ich zakończeniu będziemy mogli rozliczyć ówczesną władzę.Sprawiedliwej będzie rozliczyć współczesną władzę po dwóch latach rządzenia.
~ 6-12-2011 17:37
a to jest ciekawe. Na 10 jeleniogorzan 9 bylo przeciw Zawile lub nie mialo zdania a tylko jeden go popieral i to wystarczylo aby wygral wybory. Cos nie tak z ta ordynacja skoro jeden narzuca zdanie 9.
~Wiktor 6-12-2011 17:54
Sami go wybraliście mógł siedziec dalej sobie w bibliotece i byłby swiety spokój a tak "Jelenia Górą" czyzby Zawiły hasło reklamowe ??? a teraz obiniacie chłopa za swoja głupote . Jego Świta Klementoski chyba na facebook-u poszukuje nowych znajomości w profilach żeńskich bo raczej mało jest jego wpisów . Trzeba było zostawic Marka O. chłop przynajmniej sie rozkręcał a teraz ten sobie przypisuje zasługi poprzedniej kadencji hahhahahaha Żenada.
~cwaniak 6-12-2011 18:46
nigdy więcej .........Ciebie
~peacemaker 6-12-2011 19:12
stracony czas :(
~bang 6-12-2011 19:15
"trzeba zlikwidować koryto, a nie zmieniać świnie przy nim"
~sc 6-12-2011 19:29
Rok pracy Prezydenta, I co? . . . I nic :)
~thx1138 6-12-2011 19:53
jak to nic a podwyżka cen w mzk i diet dla radnych, a połączenie Elektronika z gimnazjum i zdeptanie wydz. tech. na byłym KK to jest nic?
~WSM 6-12-2011 20:07
Jak narazie to odbudowuje Jelenią którą inni prezydenci zapomnieli. Pamiętajcie że Ładne miasto przyciąga nie tylko turystów ale i inwestorów. Wszystkiego nie da się zrobić w rok. Napewno dobrym posunięciem było zwolnienie pani od promocji. Niestety sport i promocja miasta poprzez sport, nadal kuleje. Jest za mało prestiżowych imprez. Jeleniej Górze brakuje Mistrzostw Świata. CHLEBA I IGRZYSK MI DAJCIE
~Dariusz N 6-12-2011 20:18
Ja to się dziwię, że jeszcze nie było zamachów na władze tego kraju. d...le strzelają do niewinnych kotów, zamiast odstrzelić jakąś głowę państwa. Żeby było jasne, nikogo nie namawiam do morderstwa, tak tylko mi się marzy.
~sowa 6-12-2011 20:19
oj, żle to wszystko wygląda ! żle ! a miałobyć tak pięknie i zielono i co......i porażka totalna!
~Jeleni Ogór 6-12-2011 20:42
Jak odzyska dla nas WOJEWÓDZTWO JELENIOGÓRSKIE (bo nam się niechce choćby drogą protestów w Wawie lub jakąś inną) to go będe wychwalał w niebogłosy ale na razie jestem na olbrzymie NIEEEE!!!
~diabelek 6-12-2011 20:59
...a co to, jak widzę 90 proc forum na nie, może nawet 95 %, pozytywy chyba jedynie zawiły sam pisze, albo może jakis kolega za kilka złotych sie wyrwał z wazeliną ... czyżby wotum nieufności ?...? mnie tez zadziwil wynik wyborów, Obrzepalski był karierowiczem, ale chociaż pare razy lopate wbił i mimo pierwszego kryzysu ja (malkontent) zaczynałem patrzec na JG przyjaźniej. niestety, jak sie mówi, dobrze żarło ale z...ło. a jeszcze gorzej,że po nastaniu zawilca powstało jakby zombi ; co prawda z...ło i nie zyje,smród nawet wydziela ale ... ŻRE NADAL ... żre i chce coraz to wiecej, coraz grubsze, wieksze, smród coraz wiekszy, czasem jakis ochlap odpadnie, to znów jakis pasożyt doczepi ... a TO żreee... jakis pie.prz.ony HORROR ... zresztą,JG jak miasteczko salem i dzieci w polu...kukurydzy
~do diabelek 6-12-2011 21:26
lubię to !!!
~refleksja 6-12-2011 22:48
Absolwent Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, członek solidarności i opozycjonista. Dzisiaj partyjny kacyk, skupiony na sobie egoista, pazerny bez umiaru, dbający wyłącznie o interes własny, pragmatycznie i umiejętnie dzielący polityczne synekury, tak żeby zjednać sobie kilka osób i środowisk. Typowy przykład współczesnego cwaniaka, co to władzę traktuje w kategorii łupu, a nie służby społecznej i realizacji powszechnie użytecznego programu. A do tego cham! Tak dzisiaj niegdysiejsze ideały sięgają bruku.
~ccc 7-12-2011 0:00
Głosowałem - pożałowałem... Jedyne co się buduje w mieście to biedronki, w centrum puste witryny straszą kartkami 'do wynajęcia'. Młodych ubywa, za to rośnie dwór przy prezydĘcie. Sami doradcy. Pan fejsbukowicz winien być pogoniony już po miesiącu, Papaj wydaje kolejne swoje nadęte obwieszczenia uśmiechając się wybielonymi photoshopem zębami, a ludzie muszą własnymi, poszczerbionymi gryźć ścianę... Gdzie są miejsca pracy, gdzie nowe inwestycje? By żyło się lepiej... ot naiwni... Panie Marcinie - zawiodłem się na Panu!
~Patrzac 7-12-2011 1:59
na rozwijający się Bolesławiec i upadającą Jelenią Górę dochodzę do wniosku że jelenia potrzebuje takiego prezydenta jak ma Bolesławiec!!!!
~~jg 7-12-2011 7:57
Skoro mieszkańcy wybrali bibliotekarza i historyka, to przyjdzie nam zapewne powrót do średniowiecznej Jeleniej Góry. Dzisiaj miastami w dobie kryzysu powinni zarządzać ekonomiści, a nie ignoranci! Cenię to co robi Obrębalski i szkoda, że nie pozwolono mu tego kontynuować!
~apel 7-12-2011 10:34
biadolicie i mędziicie. A zbierzcie się wreszcie do kupy i zorganizujcie referendum aby pozbyć się turkuciapodjadka. Niech dołączy do świętych lewicy Józefów, a przed ratuszem wywiesimy ich wypasione oblicza.
~bumcyk 8-12-2011 0:57
Do jg z 07:57, odczep się od historyków, Zofia Cz. jest ekonomistką, dalej uważasz że oni powinni rządzić?
~kobra , . 8-12-2011 11:35
LUDZIE PAN PREZYDENT WIELKI HISTORYK , ALE Z HISTORIOM POD SIEBIE CO TO ON NIE ZROBIŁ W TYM MIEŚCIE , ALE JAK BYŁ SANITARIUSZEM W POGOTOWIU U ŚW, PAMIĘCI CIEŚLAKA TO TEGO NIE PAMIĘTA I KOLEGÓW Z PRACY NIE POZNAJE .ZAPOMNIAŁ ŻE TO CO SOBIE PRZYPISUJE TO DZIEŁO , TO ZOSTAŁ0 POWOŁANE JESZCZE ZA PREZYDENTA PIEKARSKIEGO . PREZYDENT PIEKARSKI , ZIĘBA ,CZERNOW . BARDZO DUŻO ZROBILI DLATEGO MIASTA. A TERAZ ZAWIŁO SOBIE TO PRZYPISUJE . PANIE ZAWIŁO ŻEBY BYĆ DOBRYM HISTORYKIEM TO TRZEBA JĄ DOBRZE ZNAĆ .OD POLSKI POWIATOWEJ I OD PREZYDENTA ŚW. PAMIĘCI TABAKI WTEDY PAN MORZ SIĘ POCHWALIĆ HISTORIOM JELENIEJ GÓRY ,BARDZO PANA PROSIMY NIE OKŁAMUJ PAN NAS BO MY SIĘ NIE DAMY .PANIE ZAWIŁO ZOBACZ PAN CO SIĘ DZIEJE Z RZEMIOSŁEM MŁODZI NIE MAJĄ GDZIE PRAKTYKOWAĆ BO PAN LEKWIDUJE IM MIEJSCE PRAKTYK ZLE SIĘ DZ.
~diabelek 10-12-2011 14:39
... 12 miesięcy prezydentury ... i juz nawet Intermarche padło ... :) ... jakas to chyba krecia robota ... ??? !!!
~tramwaj 19-12-2011 8:25
i idalej nic nie robi nic nie zrobil nic nie robi i nic nie zrobi obiecac mosial zeby nic nie robic
~bis 4-02-2012 9:55
pisalem ipotwierdzam pan zawila nic nie zrobil i nie zrobi czeka aby przejsc na emeryturke i ta mu zycie uplynie
~pol 29-08-2012 23:53
Morze pan panie Marcinie zajął bysie do cholery służbą zdrowia Gdzie do kardiologa trzeba czekać dwa lata służby zdrowia Umarła nie ma jej w Jeleniej górze w została tylko chora służba więzienna i policja życzę panu aby pan zachorował na serce lub osoba z pana najbliższej rodziny nap..Córeczka i nie miał by pan nawet na leki tylko że pan już się obłowił ale zawsze lekarz morze się pomylić gdy jest nie douczony a nie robił wystawki i le to pan czasu jest Prezydętem był pan też dyrektorem biblioteki.ale o chorych nie pamiętamy w końcu wyjedzie pan i tak na taczce bo z posła zrobił się *...życzę to panu z całą moją rodziną cierpiącą Otwórz w końcu oczy na chorych...
~Franek 13-01-2013 13:48
No i nic nie zrobił. Ale nie ma czego się dziwić - nic nie zrobił bo nie potrafi
~siska 26-05-2013 18:33
jak najszybciej odwolac razem z rada miejska dosyć tego kłamstwa i obłudy smieci droższe niż gdzie indziej bilety podrozaly a prezydent ma to w nosie jak najszybciej wszystkich odwolac

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Trwają porządki w Mysłakowicach

Czytelniczka: drogo i brudno

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
944
Tak
36%
Nie
58%
Nie wiem
6%