Wiadomości: Zamość
Piątek, 2 października 2009, 12:00
Aktualizacja: Sobota, 3 października 2009, 13:40
Autor: ahawer
Tomasz Kołodziejski został dwukrotnym złotym medalistą Małego Memoriału im.Janusza Kusocińskiego w lekkiej atletyce, który stanowił nieoficjalne mistrzostwa Polski młodzików, piętnastolatków.

Jeleniogórzanin w biegach płotkarskich na dystansie 110 m i 300 m uzyskał odpowiednio 15,25 s oraz 38,90 s pokonał wszystkich rywali i poprawił zdecydowanie rekordy życiowe. W zawodach brała również udział Ewelina Gibes. W biegu na dystansie 300 m ppł Ewelina zajęła X miejsce (48,55 s), natomiast w biegu na 100 m ppł XII miejsce (15,84 s)

Tomek biegnąc w najlepszej serii uzyskał rekord życiowy 38,90, drugiego dnia
na dystansie 110 m ppł również poprawił rekord życiowy uzyskując czas 15,25 s (najlepszy w eliminacjach).
W finale po bardzo dobrym biegu nasz zawodnik zwyciężył z doskonałym rezultatem 14,74 s co jest drugim wynikiem w historii tej konkurencji w Polsce!

Obserwujący zawody prezes PZLA Jerzy Skucha podkreślił, że z grona tych dziewcząt i chłopców startujących w Zamościu rekrutować się będzie w przyszłym roku narodowa kadra juniorów młodszych.