MenuZamknij

WIADOMOŚCI

SPORT

Dwa nazwiska – jeden kandydat

Wiadomości: JELENIA GÓRA/ KRAJ
Wtorek, 3 marca 2009, 18:18
Aktualizacja: 18:19
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Zbieżność nazwisk i imion powodem drobnego zamieszania w związku ze startującymi w konkursie na dyrektora Teatru Norwida.

Chodzi o Zbigniewa Rybkę. Panów związanych z teatrem, którzy tak samo się nazywają, jest dwóch. Obaj mogliby być teoretycznie kandydatami na stanowisko naczelnego szefa teatru w Jeleniej Górze.

Zbigniew Rybka nr 1 jest z wykształcenia magistrem sztuki. Ukończył warszawską Państwową Wyższą Szkołę Teatralną na wydziale wiedzy o teatrze. Karierę zawodową zaczynał od instruktora w Gminnym Ośrodku Kultury w Nielubi w 1978 roku. W poprzedniej kadencji był prezydentem Głogowa. Przygoda w samorządzie zakończyła się dla niego sprawą sądową o niegospodarność. Sąd wymierzył Rybce grzywnę. Wcześniej w tym mieście był działaczem kultury. Znany jest jako twórca Międzynarodowych Głogowskich Spotkań Jazzowych.

Zbigniew Rybka „nr 2” ukończył polonistykę i teatrologię na Uniwersytecie Jagiellońskim. Ma doświadczenie reżyserskie i jest dyrektorem Teatru w Radomiu. Już w trakcie dyrektorowania rzeszowską placówką odbył roczne studia podyplomowe w szkole menadżerów w Rzeszowie. Ma 48 lat. Był także zastępcą dyrektora Teatru im. G. Morcinka w Zabrzu.

– Nie miałem zamiaru ubiegać się o stanowisko dyrektora Jeleniogórskiego Teatru, nie interesowałem się konkursem. Jeśli w konkursie bierze udział osoba o tym samym nazwisku, to nie ma ona nic wspólnego z Teatrem Powszechnym im. J. Kochanowskiego w Radomiu, gdzie pracuję – napisał do nas Zbigniew Rybka z Radomia ostatecznie wyjaśniając kwestię, że o stanowisko szefa jeleniogórskiego dramatycznego będzie jego imiennik z Dolnego Śląska.

Ogłoszenia

Czytaj również

Kolejna publikacja o jeleniogórskiej historii

Magiczny wieczór z Cleo i Pectus

Betlejemskie światełko pokoju dla jeleniogórzan

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~aristo 3-03-2009 19:56
Jak to jest? Dotychczasowe kierownictwo teatru przedstawia teatr jeleniogórski jako jednostkę z wybitnymi w ostatnim czasie osiągnięciami, oraz również wybitnym zespole artystycznym, co miano zauważyć w całej Polsce. Do tego jakie miało być wsparcie środowiska artystycznego z całej Polski dla poparcia wybitnego teatru Klemma. A teraz jakoś prawie nikt nie sięga po te konfitury.
~lmn 4-03-2009 7:00
na pewno wspanialym dyrektorem teatru bedzie pan, ktoremu zalozono sprawe o niegospodarnosc...
~ Kryptyk 4-03-2009 11:26
Kryzys i recesja na idzie calego, firmy się zamykaja , nowe nie powstaja - ludzie nie maja pracy oraz pieniędzy na podstawowe zycie - a ludzie z budzetówki mają tylko problemy przyziemne ,artystyczne, zabawy , konkursy , nowe posady dla tych co maja tworzyc dla garstki budżetowcow dziela teatralne, którzy zreszta bilety np. do teatru maja za darmo. Czy Wy ludziska wiecie na jakim swiecie żyjecie.
~ago od kosmosu 4-03-2009 23:24
Powinno się skończyć z tymi "zaproszeniami" dla VIP-ów z Miasta. To nie jest w porządku wobec pozostałych mieszkańców. Kilka lat temu bywało, że na premierę już trzy tygodnie przed spektaklem nie było biletów dla normalnych, płacących widzów. Ciekawe dlaczego.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Cleo i Pectus zaczarowali scenę!  

Karpacz rezygnuje z fajerwerków

Wichura narobiła szkód

Kiermasz świąteczny u "Krasnala Hałabały"

Ktoś zniszczył choinki

Sonda

Czy coraz więcej przepowiedni o zbliżającym się końcu świata należy traktować poważnie?

Oddanych
głosów
979
Tak
22%
Nie
70%
Nie wiem
8%