Dwa medale naszych niepełnosprawnych zawodników w Słubicach

Wiadomości: Słubice
Czwartek, 4 lipca 2013, 14:36
Aktualizacja: 14:37
Dużym sukcesem zawodników Jeleniogórskiego Klubu Sportowo–Rehabilitacyjnego zakończył się start w Mistrzostwach Polski Osób Niepełnosprawnych rozegranych w dniach 28–30 czerwca w Słubicach. Nasi zawodnicy zdobyli 2 medale.

Srebro w pchnięciu kulą wywalczył Łukasz Wolski, brązowy krążek zawisł na szyi Wiktora Żuryńskiego startującego w konkurencji rzutu oszczepem. Pozostali zawodnicy zaliczyli również dobre występy: Krzysztof Czarkowski był czwarty w rzucie dyskiem i szósty w rzucie oszczepem, Kamil Przystajko zajął czwartą pozycję w rzucie dyskiem i siódmą w rzucie oszczepem .Wszyscy lekkoatleci rzucali z pozycji siedzącej z tzw. siedziska (krzesło o wysokości 70 cm od ziemi). Wyniki, zwłaszcza młodych zawodników (Wolski ma 21 lat, Przystajko 19 lat rokują dobrze na przyszłość).

Występ w Słubicach był też pożegnalnym startem Wiktora Żuryńkiego , który postanowił zająć się teraz pracą szkoleniową.