MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Wtorek, 4 sierpnia
im. Dominika, Jana

Duży sukces jeleniogórskich klubów

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 14 kwietnia 2014, 13:59
Aktualizacja: 15:18
Autor: MDvR
Fot. archiwum
Dobiegły końca rozgrywki Dolnośląsko–Lubuskiej Ligi Młodziczek w koszykówce. Trwająca ponad pół roku rywalizacja zakończyła się historycznym awansem do ćwierćfinałów mistrzostw Polski U–14 dwóch jeleniogórskich zespołów: MKS–u MOS Karkonosze Jelenia Góra i KS Wichoś Jelenia Góra, które w pokonanym polu pozostawiły drużyny z tak silnych ośrodków jak Gorzów Wielkopolski, Polkowice, Głogów czy Wałbrzych.

Losowanie grup 1/4 finału MP odbędzie we wtorek w siedzibie PZKosz w Warszawie. Godnym podkreślenia jest również fakt zdobycia tytułu królowej strzelczyń ligi przez wychowankę KS Wichos Jelenia Góra - Marzenę Małendę, która zdobyła 361 pkt w 20 meczach, co daje znakomitą średnią 18 pkt na mecz. Drugą w tej klasyfikacji Natalię Frankowską (MKS Chrobry Głogów) jeleniogórzanka wyprzedziła aż o 57 pkt, a trzecią Wiktorię Wiśniowską (WKK Wrocław) aż o 70 pkt! Marzena wygrała również bardzo prestiżową rywalizację w rzutach za 3 punkty, okazując się najlepszą wśród 201 zawodniczek ligi!

- Nasz wielki patron Janusz Wichowski z pewnością bardzo by się ucieszył z osiągnięć zespołu i Marzeny. Sukces ten cieszy mnie szczególnie, bowiem Marzena Małenda jest zawodniczką grającą bardzo zespołowo, jest kapitanem zespołu i wzorem pracowitości. Z pewnością swój udział w tym sukcesie mają również jej koleżanki z drużyny, które stanowią rozumiejący się kolektyw. Warto przypomnieć, że Marzena Małenda rok wcześniej zdobyła zaszczytny tytuł MVP Wichoś Basket Ligi i to właśnie te rozgrywki wykreowały tę zawodniczkę - tak sukces zawodniczki skomentował Rafał Sroka, trener KS Wichoś Jelenia Góra.

Ogłoszenia

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Staranował trzy samochody

"Parkingi" (wciąż) na chodnikach

Śmierć na żwirowni

Koleją do Karpacza i Kowar – studium gotowe

Znowu auto na chodniku

Siatki mają chronić karkonoskie murawy

Rusza remont alei Wojska Polskiego – jaka w tym czasie organizacja ruchu?

Stalowe rumaki w Karpaczu

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
734
Tak
20%
Nie
75%
Nie wiem
5%