MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 13 lipca
im. Małgorzaty, Henryka

Dużo rzeczy jest nie tak, w takim kraju żyjemy…

Wiadomości: Polska
Czwartek, 29 maja 2014, 9:35
Aktualizacja: 9:38
Autor: MT
Fot. admin
… stwierdziła pani z komisji wyborczej w filmiku prezentowanym poniżej. Jedna z Czytelniczek poprosiła mnie, żebym częściej komentował filmy, które publikuję. Spełniam tę prośbę, a temat jest świeży, bo chodzi o niedzielne wybory. Poniżej zamieszczam filmik, z którego ewidentnie wynika, że złamano prawo wyborcze:

Co ja na to? Zdecydowanie zmieniłbym procedurę wyborczą.
Po pierwsze - wybory powinny być obowiązkowe (z karą np. 500 zł, jeśli ktoś tego obowiązku nie spełni).
Po drugie – głosowanie powinno być jawne, by każdy mógł sprawdzić, kto na kogo głosował oraz czy nasz głos rzeczywiście został przypisany naszemu kandydatowi.
Po trzecie - każdy rodzic dziecka poniżej 18. roku życia powinien mieć dodatkowo pół głosu.
Po czwarte – powinna być możliwość głosowania przez internet za pośrednictwem specjalnego klucza.

Zlikwidowałbym także ciszę wyborczą, by można było m.in. na bieżąco przekazywać wyniki głosowania. Uważam też, że głosowanie powinno być umową cywilno-prawną głosującego na kandydata po to, by można było pozywać przed sąd tych, którzy nie spełnili swoich obietnic wyborczych.

Jakie z tych zmian korzyści? Wyborcy byliby bardziej świadomi, mniej by było „przekrętów” podczas głosowań, z pewnością też by wzrosła odpowiedzialność za głosowanie z jednej strony i obietnice wyborcze z drugiej.
Miej świadomość - Marek Tkacz, wydawca Jelonki.com

Ogłoszenia

Czytaj również

Polityczna analiza Gwiezdnych Wojen  

Czy sztuczna inteligencja nas wyleczy?  

Prezydent na Polanie Jakuszyckiej

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~ 29-05-2014 14:49
DOLNOŚLĄZAK. Nie proponuję likwidacji czegokolwiek, a w szczególności tercetu PIS-partii, Wspólnego Miasta i "Jelonki". Jestem przekonany, że pewnego pięknego dnia Polacy zorientują się, do jakiego stanu politycznego i gospodarczego doprowadzili własną Ojczyznę. Jako naród łączy nas wiele. Ale chyba /?/ nigdy - w ponad 1000 letniej - historii - nie byliśmy społecznością tak okrutnie skłóconą. Brak współdziałania elit politycznych jest upokarzające. Wskutek tego stajemy się łatwym łupem dla innych nacji, które traktują Polaków z ironią i pogardą. Prymitywne incydenty są eksponowane niczym wydarzenia szczególne. Przykre.
~ 29-05-2014 15:26
Przymus udziału w wyborach i oddania głosu już przeżyliśmy w komunie,wybieramy osoby z naszej społeczności by reprezentowali nas i potrafili słuchać głosu narodu. Niestety tak nie jest,wybrańcy słyszą brzęk i szelest pieniędzy wpadających im do portfeli i konta bankowe motłoch niech radzi sobie sam.
~STEVENWILSON 29-05-2014 17:10
Panie Dolnoślązak niech Pan nie robi ludziom wody w mózgu. Jest demokracja każdy ma prawo myśleć po swojemu a nie po PO-DOLNOŚLĄZAKU. Kto skłócił ten naród podczas znanej wszystkim kampanii nienawiści. Będzie Pan ustalał kogo mamy kochać. Proszę pokochać odmiennie myślących i nasza historia następnych 1000 lat się zmieni. Nie możemy być pod butem władzy jak dotychczas. Oglądany incydent najprawdopodobniej zdarzył się w Warszawie (to nie incydent tylko horror, jeśli tak mają wyglądać wybory …) to co się działo mniejszych miejscowościach tam dopiero był jedynie słuszny wybór. A jaka jest nasza demokracja widzimy po komentarzach których brak a dlaczego to Pan doskonale wie. Pozdrawiam.
~Gość 29-05-2014 19:03
Zenada PO prostu Zenada
~soc-lib 29-05-2014 19:20
Nie tylko robią takie sztuczki,do wypróbowanych należy zamawianie w zależności kto dzierży wladzę ,odpowiednie skreślenia w domach opieki ,tam głosują nawet pacjenci niedołężni umysłowo.Zdobywanie głosów przez butelkę wina typu wino już się nie opłaca ,hurt to hurt. Jednak głosowanie obowiązkowe i wybory jednomandatowe. Ograniczyć liczbę posłówaoraz senatorow lud likwidacja senatu ,teraz mamy PE,sejm,senat oraz episkopat.
~ 29-05-2014 19:56
Ad. ~17:10. Nikomu nie zamierzam sugerować aby myślał po "nie swojemu". To niemożliwe. Dociekanie kto, kiedy, dlaczego, jak, w jakim celu poróżnił Polaków niewiele da. Powoduje pogłębianie wzajemnej nienawiści. Ilu dyskutantów - tyle opinii i każdy ma rację, gdyż każdy z nas i naszych najbliższych inaczej doświadczył różnych, nie tylko, niegodziwości czasu minionego. Nie muszę okazywać miłości do inaczej niż ja myślących. Nie oczekuję też sympatii od osób, ze mną nie spokrewnionych. Incydent jaki by nie był incydentem pozostaje. "Z igły widły" - to nie tylko porzekadło. Brak komentarzy pod publikacją nie świadczy o demokracji. Chyba/?/ Polacy, czytając takie publikacje hołdują zasadzie - "nie dajmy się zwariować". I taka postawa jest cenna w epoce oszołomów i demagogów. DOLNOŚLĄZAK
~Duch Gór 29-05-2014 22:35
przecie mówiłem ,przekręt od początku do końca,początek to zbieranie podpisów na kandydata,widział gdzieś ktoś gdzie,komuniści je zbierają,zbierali od 89:).
~ 9-06-2014 7:45
Nigdy, przenigdy nie bede glosowac dopoki pobory juz wybranych na wyzsze stanowiska nie spadna do ok 3.tys zlotych. Za co placi sie tym ludziom tak wysokie gratyfikacje ? Czy ich wysilek jest wiekszy niz tych pracujacych na ich luksusowe zycie? Niestety jest widoczna spoleczna dysproporcja i "wyzszosc" elit na podstawowa warstwa spoleczna, a gdzie postepy w postaci dzialan na rzecz poprawy bytu ludzi? Kto ma prace , niestety ma ciezkie zycie i warunki placowe. A ci ktorzy wygrywaja wybory? W nastepstwie kadencji opuchniete konta i wypasione domy, a co najgorsze ci co ich wybrali sa deptani przez ego tych wybranych.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Czy Polska zamieni się w pustynię?  

Czyżby Andrzej Duda?

Debaty telewizyjne nie mają sensu?  

Agentka SB Jolanta Gontarczyk ma się dobrze w ratuszu

Czy maski działają?  

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
572
Tak
47%
Nie
40%
Nie wiem
13%