MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Poniedziałek, 3 sierpnia
im. Lidii, Nikodema

„Duzi dla małych” – kolejna edycja

Wiadomości: Region
Czwartek, 26 lipca 2018, 9:10
Aktualizacja: Sobota, 28 lipca 2018, 8:06
Autor: TAB
Fot. TAB
Od października rusza kolejna edycja kursu dla nauczycieli wychowania przedszkolnego pracujących w placówkach na terenie powiatów: bolesławieckiego, jaworskiego, jeleniogórskiego, kamiennogórskiego, lubańskiego, lwóweckiego i zgorzeleckiego. Trwa już nabór.

Dolnośląski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli we Wrocławiu Filia w Jeleniej Górze od września 2017 r. realizuje polsko – niemiecki projekt „Groß für Klein – Duzi dla małych: Transgraniczna współpraca dla wspierania edukacji przedszkolnej w zakresie kultury i języka sąsiada” współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu INTERREG Polska – Saksonia 2014-2020.

Partnerem w projekcie jest Powiat Görlitz, realizatorem zaś Saksońska Placówka ds. Wczesnej Nauki Języków Krajów Sąsiedzkich. Po stronie polskiej projekt kierowany jest do publicznych i niepublicznych przedszkoli oraz zespołów szkolno-przedszkolnych realizujących podstawę programową wychowania przedszkolnego w wymienionych powiatach Dolnego Śląska.

Właśnie rozpoczął się nabór do drugiej edycji tego projektu, w ramach którego nauczyciele między innymi uczą się języka niemieckiego, odbywają wizyty studyjne w przedszkolach saksońskich, poznają kulturę i zwyczaje naszych zachodnich sąsiadów.

Zajęcia odbywają się w jeleniogórskiej filii DODN raz w tygodniu, a prowadzone są przez doświadczonych lektorów języka niemieckiego. Uczestnicy otrzymują bezpłatne pakiety szkoleniowe, podręczniki, poczęstunek, transport do placówek niemieckich, materiały dydaktyczne itp.

- Serdecznie zapraszamy nauczycieli przedszkoli, którzy chcą nauczyć się języka niemieckiego lub pogłębić swoje umiejętności w tym zakresie, zapoznać się z niemieckim systemem wczesnego nauczania języka. W pierwszej edycji uczestnicy doskonale się bawili, jednocześnie ucząc się. Najwyżej ocenili możliwość zapoznania się z pracą przedszkola niemieckiego podczas wizyt studyjnych oraz udział w grach miejskich w Görlitz i Jeleniej Górze – uzupełnia pracownik biura projektowego w Jeleniej Górze.

Szczegółowe informacje można uzyskać odwiedzając stronę http://dodn.dolnyslask.pl/interreg/ (zakładka REKRUTACJA) lub w biurze projektu w jeleniogórskiej filii DODN przy ul. 1 Maja 43.

W roku szkolnym 2017/2018 zostało zrealizowane pierwsze polsko-niemieckie doskonalenie. Wzięło w nim udział 31 nauczycieli wychowania przedszkolnego, a szkolenie zostało wysoko przez nich ocenione.

Ogłoszenia

Czytaj również

Święty Benon w Muzeum Karkonoskim

W Podgórzynie chcą dopłat (aktualizacja)

Głos wicekuratora ws. szkoły w Sosnówce

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~TVPis 7-08-2018 22:37
Dzięki koalicji Zjednoczonej Prawicy otwierane są nowe szkoły nawet w małych gminach za czasów rządów PO-PSL państwo sprawiało wrażenie odwrotu od obywateli, na masową skalę lokwidowano szkoły, urzędy pocztowe oraz ppsterunki policji. Dzięki programowi 500+ coraz więcej rodzin wtchodzi z biedy, a obecnie wszystkie dzieci mogą liczyć na 300 zł wyprawki. Rząd Ewy Kopacz odwracał się od polskich rodzin realizując prpgram europejskich elit między innymi deklarując chęć przyjęcia islamskich imigrantów.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Koleją do Karpacza i Kowar – studium gotowe

Śmierć na żwirowni

Uzupełniający egzamin do cieplickiego „Plastyka”

Stypendia dla najzdolniejszych

Dotacja dla szkoły w Sadach Górnych

Sonda

Od nowego roku szkolnego w liceach i technikach obowiązkowym przedmiotem będzie łacina. Czy to jest potrzebne?

Oddanych
głosów
533
Tak
19%
Nie
77%
Nie wiem
5%