MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Środa, 15 lipca
im. Henryka, Włodzimierza

Duże zainteresowanie naszym regionem w Hradec Kralove

Wiadomości: Powiat
Piątek, 20 marca 2015, 8:46
Aktualizacja: 8:49
Autor: Mea
Fot. Starostwo Powiatowe Jelenia Góra
Po raz pierwszy Powiat Jeleniogórski uczestniczył w Targach Turystycznych Infotur i Cykloturystyka w Hradec Kralove. Przedstawiono oferty gmin i miast powiatu, m.in.: Karpacza, Szklarskiej Poręby, Piechowic oraz Jeleniej Góry.

To kolejny element współpracy Starostwa Powiatowego w Jeleniej Górze z Karkonoskim Parkiem Narodowym po stronie czeskiej i Związkiem Gmin Karkonoskich z Vrchlabi, z którymi Powiat miał wspólne stoisko „Karkonosze” w ramach projektu Promocja Karkonoszy.

Podczas dwóch dni targów prezentowany był przewodnik z atrakcjami powiatu jeleniogórskiego oraz szlaków rowerowych wokół Jeleniej Góry, Szklarskiej Poręby czy Piechowic. Czesi bardzo interesowali się ofertami strony polskiej, znali wiele miejscowości i atrakcji, pytali o bezpośredni dojazd pociągiem, o mapy tras rowerowych i zorganizowane wycieczki w Karkonosze.

Przedstawiona została też oferta Targów Turystycznych Tourtec, organizowanych w Jeleniej Górze 8-9 maja 2015 r. Ciekawą formą były seminaria turystyczne poświęcone wyjazdom do różnych krajów np. na Sri Lanke, podczas których sale były pełne, cieszyły się więc bardzo dużym powodzeniem. Dlatego Starostwo Powiatowe podobną formę chce wypróbować podczas Tourtecu.

Swoje stoiska mieli również m.in. Województwo Dolnośląskie, Opolskie, Park Miniatur z Kowar, Bardo Śląskie oraz Podziemia w Osówce. Łącznie wystawców z Polski i Czech było prawie stu, a targi odwiedziło ok. 10 tys. osób.

Ogłoszenia

Czytaj również

Norweska Dolina Luxury Resort***** – 4 dzieci gratis, poleca ITAKA

Politycy komentują wynik wyborów

Półkolonie z MOS–em po pierwszym turnusie

Czyżby Andrzej Duda?

Stadion nie dla kibiców – jak długo? [aktualizacja]

Raport NIK dotyczący m.in. MZK Jelenia Góra

Spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą

Nowy przystanek w Łupkach

Sonda

Powstała miejska plaża nad Bobrem, czy to dobre miejce, także na rodzinny, relaks?

Oddanych
głosów
722
Tak
46%
Nie
41%
Nie wiem
13%