MenuZamknijRaport
Koronawirus

WIADOMOŚCI

SPORT

Sobota, 15 sierpnia
im. Marii, Napoleona

Duże zainteresowanie festiwalem kolorów

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 7 sierpnia 2017, 9:51
Aktualizacja: 16:42
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Po raz kolejny jeleniogórska młodzież (i nie tylko) pokazała, że uwielbia zabawę z proszkami holi. W niedzielę (6.08) na stadionie przy ul. Lubańskiej odbył się Kolor Fest, a także zabawa z bańkami mydlanymi dla najmłodszych.

O ile podczas pierwszej części wczorajszej imprezy, kiedy to dzieci miały okazję do zabawy bańkami mydlanymi - wśród uczestników było słychać wiele głosów, że się nudzą, to podczas festiwalu kolorów było wręcz przeciwnie. Wiaderek z płynem do baniek było niewiele, a ludzi naprawdę dużo - stąd wielu było rozczarowanych. Gdy przyszedł czas na drugą część imprezy - z proszkami holi, to na stadionie zjawiło się jeszcze więcej osób w wieku gimnazjalnym i nieco młodszych, ale byli też dorośli, którzy wraz ze swoimi pociechami chętnie wzięli udział w zabawie. W cyklach co pół godziny odbywały się wyrzuty przy muzyce serwowanej przez DJ'a, a radość i pozytywna energia emanowały z uczestników festiwalu.

Holi to hinduistyczne święto radości i wiosny, obchodzone przeważnie w dniu pełni księżyca w miesiącu phalguna (luty–marzec). Nazywane jest również Festiwalem Kolorów i kojarzone z kolorowymi proszkami do obrzucania przyjaciół. To święto obchodzi się przede wszystkim w Indiach, Nepalu i innych regionach świata z populacji Hindusów lub osób pochodzenia indyjskiego. Festiwal, w ostatnich czasach, rozprzestrzenił się w częściach Europy i Ameryki Północnej jako święto miłości i kolorów wiosny. W Polsce również zyskał ogromną popularność.

Ogłoszenia

Czytaj również

Most w Pilchowicach pod ochroną!

Czytelniczka: drogo i brudno

Czernow, Machałek i Obaz byli za ogromnymi podwyżkami – dla siebie

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~acab 7-08-2017 12:46
głupszej zabawy nie widziałem, już lepiej niech się g..wnem obrzucają ha ha ha hi hi oh ah
~uczestnik 7-08-2017 16:20
Reklamowane jako festiwal baniek mydlanych, gdzie tych baniek nie dało się pus...ć jak nie kupisz kija za 20zł... Dzieci po prostu "wniebowzięte"... Strefy dla dorosłych nie widać, bungee nie widać, obsługa niemiła... Wstyd dla organizatorów...
~do acab 7-08-2017 18:13
zrób sobie loda...
~1-2-3 7-08-2017 18:14
Brawo! Sama radość :)
~max 7-08-2017 18:37
Ale cenowo porażka, jeden kolor proszku holi 15 zł, istne zdzierstwo!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Szef gangu zatrzymany

Klasyki zjechały do Kowar

Ma grzmieć, padać i mocno wiać (aktualizacja)

Dachowanie volvo w Karpaczu

Środowisko LGBT ze wsparciem KOD–u

Sonda

W rządzie jest plan powrotu do 49 województw. Czy to dobry pomysł?

Oddanych
głosów
934
Tak
36%
Nie
58%
Nie wiem
6%